Harmonogram:
Příjem přihlášek 
od 5.10. 2019 do 31.12. 2019
Regionální kola
leden - únor 2020
Semifinále
11. března 2020
Finále 
27. března 2020
Kantorský bál
28. března 2020

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Halamásek Zdeněk <br />Hovorková Kateřina <br />Koneková Blanka <br />Korfová Helena <br />Kozderková Lucie <br />Lohniská Olga <br />Suchanová Alžběta <br />Svobodová Veronika <br />Vančura Jiří  <br />Záhořová Karolína <br />Žák František <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Benda BC Petr <br />Černá PhDr. Barbora <br />Erbenová Jana <br />Kasalová Tereza <br />Kicserová Hájková Markéta <br />Lauberová Kateřina <br />Moravec Lukáš <br />Nováková Radka <br />Pokorný Petr <br />Štěpánková Jiřina <br />Žďárská Pavla <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Doubková Jana <br />Jaroschová Jarmila <br />Svobodová Dagmar <br />Urbanová Alena <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Jína Jiří <br />Moravcová Marcela <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Chmelíková Petra <br />Kalinová Monika <br />Motyčka Petr <br />Mrzenová Soňa <br />Nerudová Helena <br />Pavlů Petra <br />Sirotková Zuzana <br />Strnad Pavel <br />Vrabcová Soňa <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Drápelová Zdeňka <br />Hudská Barbora <br />Jeřábová Jana <br />Kalvachová Mgr. Iva <br />Kotíková Kateřina <br />Řežábková, Ing. Iva <br />Veselý Dominik <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Grácová Eva <br />Chlandová Martina <br />Švalbová Alice <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bílková Mgr. Martina <br />Helisová Jana <br />Rotreklová Anna <br />Wernerová Regina <br />Wiltsch Adam <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Boháčová Ilona <br />Palát Martin <br />Švarc Vladimír <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Hajný Radek <br />Hanák Martin <br />Mynářová Dana <br />Neckář Herodesová Monika <br />Němcová Kateřina <br />Schořová Jana <br />Vaňková Marie <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Prokop Štěpán <br />Tomášková Pavla <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Míka Tomáš <br />Mrázová Petra <br />Procházková Gabriela <br />Půbal Ondřej <br />Špišáková Petra <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Kvapilíková Radka <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Rodinný Ámos – mimořádná kategorie Zlatého Ámose

Organizátoři Zlatého Ámose zároveň s vyhlášením výsledků 27. ročníku vyzvali děti, aby v současné mimořádné a náročné situaci ocenily snahu svých rodičů při jejich vzdělávání.

„Rád bych přihlásil do Zlatého Ámose svou úžasnou ženu, která kromě obvyklých povinností zvládá teď i výuku našich dětí,“ napsal organizátorům ankety Zlatý Ámos jeden z facebookových fanoušků ankety. „Jako školský ombudsman dostávám řadu stížností a připomínek, že je to velmi náročné chodit do práce, obstarávat rodinu a ještě k tomu se s dětmi doma učit,“ komentuje situaci ředitel ankety a školský ombudsman Ladislav Hrzal a dodává: „Nápad se mi ale moc líbil.“

Podle pravidel ankety mohou nominace na Ámose posílat pouze děti. Organizátoři tedy vymysleli, že by děti mohly netradiční formou svým rodičům za pomoc poděkovat.

Pravidla jsou jednoduchá. Rodičům, tetám, strýcům nebo prarodičům, kteří se s dětmi doma učí, mohou žáci a žákyně ZŠ udělit titul Rodinný Ámos. Stačí vyrobit třeba z papíru hezkou korunku (návod třeba na https://decko.ceskatelevize.cz/sikulove/navod?id=5), případně medaili a z Facebooku Zlatý Ámos si stáhnout diplom, vyplnit jméno a slavnostně předat. Fotku pak mohou poslat na mail zlatyamos@zlatyamos.cz.

Fotografie je možné posílat až do data, kdy se opět žáci vrátí do školních lavic.

A připomínáme, že nový ročník Zlatého Ámose startuje na světový den učitelů, tedy 5. října 2020. Už teď můžete přemýšlet, kterou paní učitelku nebo kterého pana učitele byste mohli nominovat.

26. března 2020

Diskuze

Vložit příspěvek

Jméno
E-mail
Text příspěvku



Patron ankety

 

 Profesor Václav Pačes

Zlatý partner

Zlatý mediální partner

Partneři 2019-2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Labyrint
Berchtold
Alkom
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři 2019-2020

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision