Harmonogram:
Příjem přihlášek
od 5.10. 2017 do 31.12. 2017
Regionální kola
leden - únor 2018
Semifinále
1. března 2018
Finále 
23.března 2018
Kantorský bál
24.března 2018

Příjem přihlášek končí za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Bohumská Jolana <br />Gallus Adam <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Chudomelová Iva <br />Padevět Michal <br />Šídová Olga <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Arnoštová Jaroslava <br />Schubertová Monika <br />Turek Mgr. David <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Bleierová Václava <br />Čapková Blažena <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Čermáková Barbora <br />Lisičanová Anita <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Pospíšil Michal <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Samohýlová Michaela <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Vochozka Vladimír <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti

Upozornění na novinky e-mailem

Čurda Matěj

Čurda Matěj
Základní škola, Ostrava-Poruba, A. Hrdličky 1638, příspěvková organizace
A. Hrdličky 1638/1
70800
Ostrava-Poruba
Moravskoslezský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Pan učitel Čurda nás učí už čtvrtým rokem z francouzštiny. V páté třídě nás učil přírodovědu. Kromě toho vyučuje také němčinu, přírodopis a vlastivědu, jeden rok nás učil také ve výtvarné výchově.

Pan učitel Čurda je mladý učitel (je mu kolem 30 let), který má svou práci velmi rád a věnuje jí i velkou část svého volného času. Považuje za důležité, abychom se ve škole toho co nejvíce naučili, a snaží se nám k tomu co nejvíce pomoci. Jeho hodiny jsou vždy do poslední minuty výborně připravené, ve výuce má systém, všechno je provázané. Chce po nás, abychom se do jeho hodin průběžně připravovali a abychom v hodinách aktivně pracovali, a sám nám v tom jde příkladem. Testy a pracovní sešity má např. vždy opravené hned v další hodině. I když hodiny p. uč. Čurdy nejsou odpočinkové, téměř vždy se na ně těšíme (pokud zrovna nepíšeme velký test), protože je v nich vždy příjemná atmosféra a legrace. Pan učitel má totiž velký smysl pro humor, má rád legraci a umí se zasmát i sám sobě, což se stalo např., když jsme s ním smažili palačinky a on ze šlehačky vytvořil máslo. Čím lépe se navzájem známe, tím více s námi mluví i o věcech, které se přímo netýkají probíraného učiva, a my se dovídáme spoustu zajímavostí o Francii i o něm.

Pan učitel Čurda ozvláštňuje svou výuku různými akcemi a projekty - ve francouzštině zpíváme (tedy pan učitel to tak nazývá) nebo vaříme francouzské speciality. Nejlepší jsou ale vždycky exkurze, výlety a zájezdy, které pro nás pan učitel organizuje. Byli jsme s ním např. v Olomouci (ZOO a lanový park), v Německu a dvakrát ve Francii. Mezi naše nezapomenutelné zážitky tak patří pan učitel na horských drahách v Legolandu, jeho nepřekonatelné ručkování na laně v lanovém parku v Olomouci či Vítězný oblouk, kde z nás chtěl ze všech udělat "svoje děti", aby nás bezpečnostní kontrola pustila nahoru na vyhlídku.

Příhoda

Dlouho jsme se nemohli rozhodnout, kterou příhodu s panem učitelem Čurdou máme vybrat jako nejlepší, protože jsme s ním zažili tolik super příhod. Nakonec jsme se rozhodli pro příhodu z našeho posledního zájezdu do Francie:

Celý ten zájezd byl bezvadný, protože nás tam s panem učitelem bylo jen deset a velmi jsme si to celé užili. Když jsme byli v Paříži minule, nemohli jsme jít na vyhlídku na Vítězný oblouk, protože tam zrovna probíhalo kladení věnců u hrobu neznámého vojáka. Nyní jsme si to tedy chtěli vynahradit a k Vítěznému oblouku se vydali znova. Pan učitel šel kupovat vstupenky, ale brzy jsme zaregistrovali, že je problém. Děti totiž mohly nahoru jen s doprovodem rodičů nebo jako ohlášená skupina. Ohlášení jsme nebyli, takže jediná šance bylo "ukecat" ochranku. Pan učitel se do toho pustil s velkou vervou, donutil vedoucího ochranky dokonce volat nadřízenému, ale bohužel to nezabralo. Byli jsme zklamaní, ale pan učitel se nás snažil rozveselit, což se mu skvěle povedlo, když nám naprosto vážně oznámil, že jsme to měli udělat úplně jinak: "Měli jsme přijít a měl jsem jim rovnou říct, že jste všichni moje děti." Někdo z nás se ho zeptal, jestli by vážně chtěl, abychom byli jeho děti, a on odpověděl, že mít takové děti jako jsme my by bylo fajn. Souhlasíme - však my bychom pana učitele taky brali!

Zpět na seznam kandidátů

Patron ankety

 

 Profesor Václav Pačes

Zlatý partner

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

Partneři 2017-2018

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Nadace Unipetrol
Berchtold
Alkom
Preciosa
Borovice
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha

Mediální partneři 2017-2018

ČT: D
Právo
Český rozhlas dvojka
Týdeník školství
Adam.cz
ŠIK