Harmonogram:
Příjem přihlášek 
od 5.10. 2018 do 31.12. 2018
Regionální kola
leden - únor 2019
Semifinále
6. března 2019
Finále 
28.března 2019
Kantorský bál
29.března 2019

příjem přihlášek končí za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Brna Stanislav <br />Jordánová Marcela <br />Rondzik Rudolf <br />Schäfferová Zuzana <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Hájková Veronika <br />Havélková Hana <br />Jeníková Jarmila <br />Kronusová Tereza <br />Nejedlá Zina <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Fojtíková Hanka <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Mandincová Šárka <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Hanušová Ivana <br />Olívková Magdaléna <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Johnova Marie <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Boriková Jana <br />Chodurová Vendula <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Karafiátová Jana <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Jaborník Lukáš <br />Krajčirovič Jan <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Čipera Mgr. Jan <br />Englický Tomáš <br />Kopáčiková Pavlína <br />Licehamrová Simona <br />Ptáčníková Karla <br />Vančura Ing. Milan <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Curko Petr <br />Žižka Pavel <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Zemanová Tereza

Zemanová Tereza
ISO
Sokolovská 76/6
779 00
Olomouc
Olomoucký kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

jmenuji se Jirka Mašek, je mi 12 let a chodím do Mezinárodní školy v Olomouci (ISO). Protože mám od narození cystickou fibrozu, přihlásili mne rodiče od školy s malým počtem dětí.

Do naší školy chodí asi 60 dětí, proto nemůžeme sehnat 100 podpisů.

Chtěl bych přihlásit Ms. Terezu – jak říkáme naší paní učitelce Mgr. Tereze Zemanové, která mne učila češtinu, vlastivědu a IPC. Byla mou třídní učitelkou. Učí nás nejlépe ze všech učitelů, které ve škole máme.

Chci ji přihlásit, protože je hodná. Často mi bývá ve škole špatně, Ms Tereza mi opatřila do třídy velký polštář, na kterém mohu při vyučování ležet. Pokud je mi hodně špatně, odvede mne do sborovny, kde ležím na gauči a ona tam je se mnou, přinese mi pití, polštáře a deku. Jak se mi udělá dobře, tak se vrátím do třídy. Kontroluje mne, abych ve škole správně inhaloval a po jídle bral Kreon.

Je přísná i spravedlivá, ale nikdy na mne nekřičela. Každý problém správně vyřeší. Učí nás nejlépe ze všech učitelů, které ve škole máme.

Příhoda

1. V rámci Dne dětí přivedla do školy své dva pejsky. Do té doby jsme si mysleli, že jsme nejposlušnější stvoření na světe. Když jsem ale viděli, jak ji poslouchají tato zvířátka, tak jsme byli velmi překvapeni. Už je nám jasné, proč s nimi vyhrává mezinárodní soutěže – s naší poslušností by nic nevyhrála.

Ms. Tereza přinesla překážky a ukázala nám, jak je pejsci hravě zvládají. Jeden to udělal bez chyby, ten druhý pouze s malou chybičkou. Pak je pustila, a na příkaz běhali rychle okolo hřiště. Tři nejposlušnější z nás jim mohli dát lehké příkazy a pejsci je poslechli.

Od té doby jsem poslušný až do ted, kdyby je vzala ještě jednou, abych měl šanci i já, je trénovat.

2. Některé děti si myslí, že není hodná, že je moc přísná. Když jsem sháněl podpisy pro tuto akci, tak těm co vázali se podepsat, jsem řekl, že když se podepíšou a Ms. Tereza bude bodovat, tak pojede na soutěž a nebude ve škole. Hned jsem měl ohromnou frontu na podpisy:)

3. Při návštěvě divadla, když jsem byl hodně menší, vybírali z jeviště, kdo bude dělat krkavce. Hlásil jsem se tak silně, že mne vybrali jako druhého krkavce. Jak jsem šel na jeviště, Ms Tereza značně pobledla, protože tušila problém. Jako krkavci, mi dali tatranku, kterou jsem přede všemi a s chutí snědl. (I přesto, že hned tak něco nesmím). V tu ránu Ms. Tereze došlo, že nevzal s sebou do divadla Kreon (lék, který musím bezprostředně užít s jakýmkoli jídlem). Ono ji totiž nenapadlo, že se v divadle při představení může i jíst. Až do konce pohádky, byla značně nervozní. Po skončení programu mne rychle popadla a spěchali jsme do školy pro Kreon. I když jsem ho vzal později, tak se mi nic naštěstí nestalo.

Zpět na seznam kandidátů

Patron ankety

 

 Profesor Václav Pačes

Zlatý partner

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

Partneři 2018-2019

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí
Zámek Děčín

Mediální partneři 2018-2019

ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
Naše rodina