Harmonogram

Veřejné finále: 24. března 2017, od 14 hodin, hotel Olšanka
Kantorský bál: 25. března 2017, 19 hod., Hotel Ambassador, Praha

Nový ročník začne za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Havelková Michaela <br />Janoušová Daniela <br />Králíčková Miloslava <br />Šmahaj Vladimír <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Frühaufová Jitka <br />Kolpaková Hana <br />Kutinová Radka <br />Opová Martina <br />Podpěra Jan <br />Procházka Miroslav <br />Vrtišková Kateřina <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Vargová Pavlína <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Krtička Jan <br />Šikýřová Andrea <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Nováček Miloš <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Šichova Radka <br />Šindlářová Darina <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Branda Jan <br />Hrnčíř Tomáš <br />Miksánek Petr <br />Novák Pavel <br />Vomočil Ondřej <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Kroupová Radka <br />Venclíková Veronika <br />Zemanová Tereza <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Drbušková Naděžda <br />Duchoňová Gabriela <br />Kamasová Barbora <br />Lokayová Dagmar <br />Ondračková Jana <br />Peterková Karla <br />Ptáčníková Gabriela <br />Sládečková Ludmila <br />Tenčíková Naděžda <br />Zajíček Michal <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Buchalová Jaroslava <br />Jackivová Hana <br />Ježková Alena <br />Kolaříková Pavlína <br />Nahodil Jan <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Bízová Lada <br />Bučková Zdeňka <br />Kocourková Alena <br />Koubek Pavel <br />Krbková Trnková Kateřina <br />Novotná Olga <br />Pejčochová Věra <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Hanáková Martina <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Kotrčková Eva <br />Licehamrová Simona <br />Lis Lukáš <br />Opelková Helena <br />Šedivá Alena <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Dlabalová Radka <br />Vicianová Jana <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Bučková Zdeňka

Bučková Zdeňka
ZŠ Kamínky 5
Kamínky 5
63400
Brno
Jihomoravský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Charakteristika z pohledu žáků

Naše paní učitelka se jmenuje Zdeňka Bučková. Když vejde do třídy, má vždy velký úsměv na tváři.
Je sebevědomá a cílevědomá. Z celé třídy udělala jednu velkou partu.
Učí nás již od třetí třídy a můžeme se jí se vším svěřit. Všichni si k ní brzy našli cestu, protože je spravedlivá, milá, hodná, hezká, šikovná a starostlivá. Když zlobíme, někdy se naštve a dokáže být i přísná. Vymýšlí pro nás různé zajímavé aktivity a soutěže. Každý rok hrajeme a soutěžíme v celoročních soutěžích. Ve třetí třídě to bylo „Kaštánkování“, ve čtvrté „Středověké město“ a letos máme „Objevitele a badatele“. Zpracováváme různé projekty, někdy sami za sebe, jindy ve skupinách, například Život v barokní době, Školství napříč dějinami.
Pravidelně jezdíme na školy v přírodě nějakým tématem. Ve třetí třídě jsme byli piráti, ve čtvrté jsme objevovali pravěk. Jezdíme s ní na výlety, exkurze, sportovní soutěže a ve školní knihovně nám půjčuje zajímavé knihy, o kterých si pak vyprávíme.
Teď je paní učitelka s námi v páté třídě a je to super. Všechno nás naučí a pak už všechno víme. Učení s ní je zábavné a jednodušší.
Kdybychom uvízli na pustém ostrově, tak jen s naší paní učitelkou, protože by znala způsob, jak se odtud dostat. Máme ji všichni moc rádi a nikdy na ni nezapomeneme.
Žáci 5. A ZŠ Kamínky 5, Brno

Charakteristika z pohledu rodiče

Anketu „Zlatý Ámos“ o nejoblíbenějšího kantora České republiky, beru jako ocenění kantorům za jejich záslužnou a náročnou práci. Mnozí z nás, si nedokáží představit, že by zvládli překřičet 30 rozjívených dětí, naučit je a naučit je tak, aby si látku pamatovali a uměli použít i pro svůj další život, ale ještě zůstat v psychické i fyzické pohodě, aby byli „použitelní“ i ve svém soukromém životě.
Pro nás „obyčejné smrtelníky“ je to věc skoro nemožná. Pro paní učitelky a pány učitele, je to denní chléb.
Často jsou jejich zásluhy přehlíženy, nebo nedoceněny. Já bych alespoň touto formou, chtěla poděkovat paní učitelce Bučkové, která tuto náročnou práci dělá už spoustu let (jako pravá dáma, nechce říct kolik) a stále s energií a úsměvem sobě vlastním, učí ty naše nezbedy. Nic pro ni není nemožné, nic není překážka. Ani zlomená noha ji nezabrání v tom, aby s bolestí doskákala do školy.
Oceňuji, jak dokáže děti nadchnout i pro, řekněme, ne zrovna záživnou látku. Dokáže vše odlehčit nějakým vtipným příběhem, nebo vymyslí soutěž na téma dané látky. Doma se potom i my, rodiče bavíme výrobou nástrojů s pazourky, nebo objevujeme tajemství počátku školství za Marie Terezie.
Paní učitelka, jak sama říká: „naučila děti, učit se“. Naučila je samostatné tvůrčí práci i práci v kolektivu a zodpovědnosti za splnění úkolů. Každou i sebemenší snahu ocení a při nezdaru dodá chuť a odvahu, jít dál.
Paní učitelka nejen že „jen“ učí, ale stará se o školní knihovnu a vede děti k četbě. Chodí s dětmi na různé sportovní akce, jako Běh brněnské mládeže, soutěže ve šplhu a vybíjené. Kdykoliv je jakákoliv zajímavá soutěž, nebo výukový program, už žáky hlásí, aby se mohli naučit i něco mimo školu. Takto si mohou trochu odpočinout od textů a příkladů a vyzkoušet si něco v praxi, například na půdě Masarykovy univerzity – jako buněční detektivové, nebo jako architekti výtvarné soutěže Nový Lískovec očima dětí. Z každé takové akce, pořizuje vyčerpávající fotodokumentaci, aby si i rodiče mohli prohlédnout výkony svých dětí.
Paní učitelka Bučková, je učitelka s velkým U. Má u dětí přirozený respekt a každý ví, co si může, nebo naopak nemůže dovolit. Nezkazí ale žádnou legraci a umí se i sama sobě zasmát. Vše správně vyvážené. Nikdy nikoho neodmítne a umí naslouchat. Je přístupná jakékoliv diskuzi, jak s žáky, tak s rodiči a vždy vyjde vstříc ke spokojenosti všech.
Paní učitelko, hodně sil a neměňte se.

Rodič žačky V.A ZŠ Kamínky 5, Brno

Příhoda

Příběh

V červnu 2016 jsme jeli s paní učitelkou Bučkovou na exkurzi d o Archeoskanzenu Modrá a do areálu Živá voda. Procházeli jsme slovanské hradiště, na různých stanovištích jsme poslouchali vyprávění starých Slovanů o jejich způsobu života. Navštívili jsme i slovanskou školu, kde vyučoval nerudný mnich, který na nás nebyl nijak hodný. Křičel na nás, některým klukům sebral čepici. Nás i paní učitelku komandoval, zkoušel nás z hlaholice a z věcí, které se reálně učí až v sedmé třídě. Paní učitelka se nás zastala, i když od mnicha dostala jen káravý pohled. Trochu vystrašeně jsme vyšli ze slovanské školy ven a už nás nikdo nekomandoval, byla tu zase naše krásná, hodná a přívětivá paní učitelka. Příhoda skončila dobře. Závěr naší exkurze byl zakončen střelbou z luku a sladkou zmrzlinou.

Žáci 5. A ZŠ Kamínky 5, Brno

Zpět na seznam kandidátů

Patron ankety

 

Prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc

 

Zlatý partner

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

 

Partneři 2016-2017

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Preciosa
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha

Mediální partneři 2016-2017

Právo
Český rozhlas dvojka
Týdeník školství
ČT: D
Adam.cz