Harmonogram:
Příjem přihlášek 
od 5.10. 2018 do 31.12. 2018
Regionální kola
leden - únor 2019
Semifinále
6. března 2019
Finále 
28.března 2019
Kantorský bál
29.března 2019

příjem přihlášek končí za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Brna Stanislav <br />Jordánová Marcela <br />Rondzik Rudolf <br />Schäfferová Zuzana <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Hájková Veronika <br />Havélková Hana <br />Jeníková Jarmila <br />Kronusová Tereza <br />Nejedlá Zina <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Fojtíková Hanka <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Mandincová Šárka <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Hanušová Ivana <br />Olívková Magdaléna <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Johnova Marie <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Boriková Jana <br />Chodurová Vendula <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Karafiátová Jana <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Jaborník Lukáš <br />Krajčirovič Jan <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Čipera Mgr. Jan <br />Englický Tomáš <br />Kopáčiková Pavlína <br />Licehamrová Simona <br />Ptáčníková Karla <br />Vančura Ing. Milan <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Curko Petr <br />Žižka Pavel <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Šmahaj Vladimír

Šmahaj Vladimír
Gymnázium Jana Keplera
Parléřova 2
16900
Praha 6
Hlavní město Praha
Postupuje do semifinále
Ámos hlavního města Prahy 2017.
ÁMOS CHEMIKÁŘ 2017.

Charakteristika

Pan profesor Šmahaj je jednoduše osobnost. Při jeho vstupu třída téměř okamžitě ztichne, což je u příchodu ostatních pedagogů spíše raritou. Má zkrátka přirozenou autoritu a přitom nemusí většinou ani zvýšit hlas i v těch nejdivočejších chvílích. Látku dokáže podat zcela srozumitelně a navíc se snaží vše, co je v daných podmínkách možné, studentům názorně předvést. Nikdy se nemůže stát, aby se v testech vyskytla otázka, kterou s námi pan profesor předtím alespoň dvakrát nezopakoval.
Ale nemylme se, profesor Šmahaj dává svým studentům laťku opravdu hodně vysoko (přinejmenším v porovnání s tím, co po nás vyžadují učebnice), jen dokáže vše vyložit tak srozumitelně, že šance neporozumět je opravdu malá. Avšak při nezdařených písemkách uděluje známky za hranicí klasifikační stupnice. Nutno podotknout, že díky zápalu do chemie, který nám pan profesor vnuknul, nikdo z nás nekončí na vysvědčení se známkami horšími než za dva.
Hodiny jsou však pro studenty lákavé nejen svou srozumitelností a velmi efektními experimenty, ale i vtipnými poznámkami pana profesora. Ty se snad nedají vždy označit za zcela korektní, jenže takové by si stejně nikdy pozornost studenta naší věkové kategorie nezískaly. Humor pana profesora Šmahaje je inteligentní a na úrovni.
Na hodiny profesora Šmahaje se těší i ti studenti, kteří před chemií upřednostňují například lingvistiku nebo historii.

Příhoda

Máme-li popsat některou z historek, které jsme s naším chemikářem zažili, těžký toť úkol, neboť jich bylo mnoho a zároveň žádná není taková, aby se o ní dal napsat řádný článek. Právě množstvím zábavných příhod a zároveň kvalitní výukou nám chemikář přilnul k srdci.
Jestli na něco naše třída nikdy nezapomene, pak to byla naše první hodina s panem profesorem Šmahajem. Bylo to na začátku minulého roku, tehdy jsme pana profesora znali jen jako rázného člověka, který se nebrání tomu někoho pořádně seřvat. Do posluchárny jsme tedy vcházeli patřičně vystrašení.
Opravdu, jistě jsem nebyl jediný, kdo po hodině odcházel a myslel si něco jako "to bude rok..". Pan profesor Šmahaj se ukázal jako opravdu velice temperamentní člověk, sám se popsal přibližně následně: "...jsem z profilu skoro neviditelný a ač se to nezdá, jsem velice rázný...". Podobných vtipů řekl za hodinu víc, jen jsme byli příliš šokováni učitelovým charismatem na to, abychom to byli schopni taky jako vtipy brát.
Následovaly další hodiny a naše mínění o učiteli se zlepšovalo a zlepšovalo. Pořád jsme z něj měli strach, ne to není přesné vyjádření, lépe: respektovali jsme ho, což se rozhodně nedalo a nedá říct o všech učitelích.
Během následujícího roku a půl se toho událo mnoho. Zažili jsme různé další příjemné a zábavné příhody. Humor pana profesora je poměrně ironický, ale pobaví.
Doktor Vladimír Šmahaj se nám také vryl do paměti pokusy, nestačilo mu nám látku vysvětlit u tabule. Vždy, když to bylo možné, demonstroval učivo na pokusech a většinou nám v hodině dával prostor si pokusy taky zkusit. Často pak byla třída mírně zakouřená a navíc studená od větrání, my však měli dobrý pocit, že jsme byli svědky něčeho výjimečného. Díky tomu se chemie stala pro mnohé z nás nejoblíbenějším předmětem.

Zpět na seznam kandidátů

Patron ankety

 

 Profesor Václav Pačes

Zlatý partner

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

Partneři 2018-2019

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí
Zámek Děčín

Mediální partneři 2018-2019

ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
Naše rodina