Harmonogram:
Příjem přihlášek 
od 5.10. 2018 do 31.12. 2018
Regionální kola
leden - únor 2019
Semifinále
6. března 2019
Finále 
28.března 2019
Kantorský bál
29.března 2019

Další ročník startuje za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Halamásek Zdeněk <br />Provazník Petr <br />Rondzik Rudolf <br />Schäfferová Zuzana <br />Sovová Hana <br />Švarcová Štěpánka <br />Vejvodová Taťána <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Hájková Veronika <br />Holanová Ing. Jaroslava <br />Nejedlá Zina <br />Vocílková Radka <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Arnoštová Jaroslava <br />Havelková Pavlína <br />Mandincová Šárka <br />Nováková Alena <br />Paliculínová Jitka <br />Pohlotová Soňa <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Březinová Erna <br />Hanušová Ivana <br />Hylský Josef <br />Müllerová Lenka <br />Olívková Magdaléna <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Pešková Romana <br />Tmejová Jaroslava <br />Vokáčová Eliška <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Blažková Jana <br />Johnova Marie <br />Lazecký Vladan <br />Lucová Radmila <br />Stašková Veronika <br />Tichá Petra <br />Truneček Jiří Štěpán <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Chodurová Vendula <br />Kaňovská Karin <br />Martová Michaela <br />Mifková Jiřina <br />Pyško Tomáš <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Lorencová Jana <br />Strýčková Pavlína <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Bublák Martin <br />Frýdecký František <br />Jaborník Lukáš <br />Maťašovská Jitka <br />Němečková Drahomíra <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Palán Jiří <br />Topinková Lucie <br />Vlachová Mgr. Martina <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Čipera Mgr. Jan <br />Englický Tomáš <br />Kopáčiková Pavlína <br />Licehamrová Simona <br />Ptáčníková Karla <br />Vančura Ing. Milan <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Bočková Jana <br />Curko Petr <br />Václavovičová Jaroslava <br />Žižka Pavel <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Kučerová Radka

Kučerová Radka
Základní škola Terezín
Na Krétě 354
41155
Terezín
Ústecký kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Ono to půjde!
Vstávám první a budím maminku. Nemůžu se dočkat, jdu poprvé do školy. Všechno ve mě vibruje, tetelím se blahem. Maminka vypadá utrápeně. Všiml jsem si, že je už pár dnů pěkně nervózní, ale takové už mámy zkrátka jsou. I když asi vím, proč ta nervozita. Plno věcí je jinak.
V rohu chodby stojí invalidní vozík. Můj vozík! Jsem handicapovaný! Nemluvím! Nechodím! Jsem ale chytrý a chci se svému osudu postavit. Poprat se s ním! A dnes je den k takovým velkým činům jako stvořený. Budu chodit do školy mezi zdravé děti!
Ve třídě mě vítá paní učitelka a je to láska na první pohled. Maminka je už trochu klidnější a taťka spokojený, jako vždy. Nastává moc pěkné období v mém životě. Poznávám nové spolužáky a stanou se z nás velcí kamarádi. Se vším mi pomáhají a jsou na mě moc hodní. Mojí velkou oporou je také paní asistentka Nikola, bez které bych tu nemohl být. Moc se snažím, ale někdy jsem ze všeho velmi unavený. Paní učitelka mě nechává odpočinout , a když říká mamince: Ono to půjde!", jsem nejšťastnější kluk na světě.
Adam Jíra, 5.B

Paní učitelka Radka Kučerová
Paní učitelka Kučerová je člověk na správném místě. Určitě by vynikala i v jiné profesi, ale pro práci s dětmi je jako stvořená. Je velmi milá a kamarádská, každého si během chvíle získá. Působí velmi klidně a nikdy ji neuslyšíte křičet. Naopak! Ztiší hlas a to je pro děti signál, že se něco děje.
První třída je pro děti velmi důležitá a díky této paní učitelce, která je učí již pět let, to pro ně budou jen pěkné vzpomínky. Děti vychovává, jak nejlépe dovede, je spravedlivá a snaží se, aby se nikdo necítil méněcenný.
To, jak děti přijaly Adama, je hlavně její zásluhou. A Adam není první handicapované dítě, které učila. Lukáš, kterému je dnes 18 let, navštěvuje paní učitelku ve škole, kdykoliv jen to jde.
To Adam přišel s tím, že chce paní Kučerovou na Zlatého Ámose přihlásit, a když jsme to oznámili dětem ve škole, byly všichni pro.
Neznáme nikoho, kdo by si to zasloužil více.
Romana Jírová, maminka Adámka

Příhoda

Příhoda s paní učitelkou Kučerovou
Paní učitelka nás učí už od první třídy, máme spolu mnoho zážitků, proto nejde vybrat a popsat jen jeden. Všechny zážitky jsou nezapomenutelné a strašně rádi na ně vzpomínáme. Mrzí nás, že tenhle školní rok je náš poslední. Příští rok už budeme na druhém stupni a paní Kučerová se stane třídní učitelkou jiných dětí. Paní učitelka je nenahraditelná. Je to dobrosrdečný člověk na správném místě a jsme strašně rádi, že s námi zůstala do konce 5. třídy.
Opravdu je těžké vypsat nějakou příhodu. Školy v přírodě byly naprosto úžasné, dobře naplánované, nebyla chvíle, kdy bychom se nudili. Paní učitelka naplánovala různé výlety, měli jsme možnost se podívat do sklárny a vyfouknout si vázičky pro maminky. Chodili jsme na různé kopce, výlety do lesa. A nejlepší vždy byla stezka odvahy.
Jednou nás paní učitelka vzala na brusle u nás v Terezíně na hřiště, které bylo zamrzlé. Byl to nádherný den. Takový srandy, co jsme si užili. Já jsem byl dlouhodobě nemocný, ale když mě a mamince paní učitelka zavolala, abychom aspoň na chvilku šli s nimi, maminka povolila. Nemohl jsem se dočkat. Maminka mě tam odvezla, a když jsme dorazili, paní učitelka se spolužáky mě strašně potěšili. Domluvili se, vybrali penízky a zakoupili mi velkého plyšového medvídka. Dali mi ho pro štěstí, abych se brzy uzdravil a přišel mezi ně. Strašně se mi po nich stýskalo, byl jsem šťastný, že jsem mohl být opět chvilku s nimi. Na tenhle den nikdy nezapomenu.
Asistentka Nikola Hnátová, Adam a jeho spolužáci

Reakce dětí:
Jarda
Paní učitelku mám rád. Je strašně hodná. Nechci jít na druhý stupeň, protože už nás nebude mít paní učitelka.
Anička
Mám paní učitelku strašně ráda. Nikdy na ní nezapomenu. Moc jí děkuji za trpělivost, kterou semnou měla.
Lucka:
Paní učitelka neučí stejně jako ostatní. Učí nás formou hry. Chce, aby nás výuka bavila, ale zároveň, abychom si z ní něco odnesli, což se daří.  Máme všichni jedničky.

Klaudie:
Na paní učitelce se mi líbí to, že když nastane nějaký problém, vždy ho pozitivně vyřeší. Učí jako Jan Ámos Komenský, řídí se pravidlem „škola hrou“. Známkuje poctivě všechny žáky. Je vidět že má ráda svou profesi, kterou odvádí velmi dobře. A za to jí moc děkujeme.
Natka:
Naše paní učitelka je aktivní, uspořádává různé soutěže a výlety. Je velmi klidná a má s námi velkou trpělivost. Paní učitelka je dobrosrdečná a nikdy by nikomu neublížila. Máme jí všichni moc rádi a Zlatého Ámose si rozhodně zaslouží.
Patrik:
Paní učitelka vždy pomůže, když si nevíme s něčím rady. Když nepochopíme látku, věnuje nám čas i po škole a látku se nám vysvětlí. Je velmi hodná, milá, aktivní. Je to nejlepší paní učitelka a Zlatého Ámose jí přeji. Mám jí rád.

Zpět na seznam kandidátů

Patron ankety

 

 Profesor Václav Pačes

Zlatý partner

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

Partneři 2018-2019

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí
Zámek Děčín

Mediální partneři 2018-2019

ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
Naše rodina
řízení školy