Harmonogram:
Příjem přihlášek
od 5.10. 2017 do 31.12. 2017
Regionální kola
leden - únor 2018
Semifinále
1. března 2018
Finále 
23.března 2018
Kantorský bál
24.března 2018

Regionální kola začínají za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Čečák Michal <br />Dobrovolná Veronika <br />Fousová Tereza <br />Friedová Kateřina <br />Meszáros Josef <br />Mutina Petr <br />Oralová Kateřina <br />Pištorová Radka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Čimerová Lucie <br />Dvořáková Eva <br />Helcl Hoffmannová Hana <br />Chudomelová Iva <br />Kašparová Michaela <br />Michálek David <br />Padevět Michal <br />Šindelář Jan <br />Vavrincová Aneta <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Rotová Jana <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Arnoštová Jaroslava <br />Blábolilová Jana <br />Kahounová Miluše <br />Kučerová Radka <br />Lísková Helena <br />Schubertová Monika <br />Turek David <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Boháč Martin <br />Fric Milan <br />Hübnerová Jitka <br />Kaňkovský Michal <br />Pekařová Jana <br />Savka Václav <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Pelikánová Eva <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Lisičanová Anita <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Gronská Radmila <br />Macečková Lenka <br />Mlčochová Karolína <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Dužík Josef <br />Hlásná Kristína <br />Kerlínová Věra <br />Žáková Jitka <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Bakalová Lucie <br />Lužová Eva <br />Náhlý Bohumír <br />Samohýlová Michaela <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Hůrková Jolana <br />Juráček Petr <br />Kousalová Andrea <br />Kucková Miluše <br />Sikora Dominika <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Trnka Jaroslav <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Jedličková Eva <br />Křenková Hana <br />Pobříslová Martina <br />Poláková Dagmar <br />Roubalová Eva <br />Švestková Romana <br />Vochozka Vladimír <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Kadlec Daniel <br />Pejšová Kateřina <br />Špád Štěpán <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Kučerová Radka

Kučerová Radka
Základní škola Terezín
Na Krétě 354
41155
Terezín
Ústecký kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Ono to půjde!
Vstávám první a budím maminku. Nemůžu se dočkat, jdu poprvé do školy. Všechno ve mě vibruje, tetelím se blahem. Maminka vypadá utrápeně. Všiml jsem si, že je už pár dnů pěkně nervózní, ale takové už mámy zkrátka jsou. I když asi vím, proč ta nervozita. Plno věcí je jinak.
V rohu chodby stojí invalidní vozík. Můj vozík! Jsem handicapovaný! Nemluvím! Nechodím! Jsem ale chytrý a chci se svému osudu postavit. Poprat se s ním! A dnes je den k takovým velkým činům jako stvořený. Budu chodit do školy mezi zdravé děti!
Ve třídě mě vítá paní učitelka a je to láska na první pohled. Maminka je už trochu klidnější a taťka spokojený, jako vždy. Nastává moc pěkné období v mém životě. Poznávám nové spolužáky a stanou se z nás velcí kamarádi. Se vším mi pomáhají a jsou na mě moc hodní. Mojí velkou oporou je také paní asistentka Nikola, bez které bych tu nemohl být. Moc se snažím, ale někdy jsem ze všeho velmi unavený. Paní učitelka mě nechává odpočinout , a když říká mamince: Ono to půjde!", jsem nejšťastnější kluk na světě.
Adam Jíra, 5.B

Paní učitelka Radka Kučerová
Paní učitelka Kučerová je člověk na správném místě. Určitě by vynikala i v jiné profesi, ale pro práci s dětmi je jako stvořená. Je velmi milá a kamarádská, každého si během chvíle získá. Působí velmi klidně a nikdy ji neuslyšíte křičet. Naopak! Ztiší hlas a to je pro děti signál, že se něco děje.
První třída je pro děti velmi důležitá a díky této paní učitelce, která je učí již pět let, to pro ně budou jen pěkné vzpomínky. Děti vychovává, jak nejlépe dovede, je spravedlivá a snaží se, aby se nikdo necítil méněcenný.
To, jak děti přijaly Adama, je hlavně její zásluhou. A Adam není první handicapované dítě, které učila. Lukáš, kterému je dnes 18 let, navštěvuje paní učitelku ve škole, kdykoliv jen to jde.
To Adam přišel s tím, že chce paní Kučerovou na Zlatého Ámose přihlásit, a když jsme to oznámili dětem ve škole, byly všichni pro.
Neznáme nikoho, kdo by si to zasloužil více.
Romana Jírová, maminka Adámka

Příhoda

Příhoda s paní učitelkou Kučerovou
Paní učitelka nás učí už od první třídy, máme spolu mnoho zážitků, proto nejde vybrat a popsat jen jeden. Všechny zážitky jsou nezapomenutelné a strašně rádi na ně vzpomínáme. Mrzí nás, že tenhle školní rok je náš poslední. Příští rok už budeme na druhém stupni a paní Kučerová se stane třídní učitelkou jiných dětí. Paní učitelka je nenahraditelná. Je to dobrosrdečný člověk na správném místě a jsme strašně rádi, že s námi zůstala do konce 5. třídy.
Opravdu je těžké vypsat nějakou příhodu. Školy v přírodě byly naprosto úžasné, dobře naplánované, nebyla chvíle, kdy bychom se nudili. Paní učitelka naplánovala různé výlety, měli jsme možnost se podívat do sklárny a vyfouknout si vázičky pro maminky. Chodili jsme na různé kopce, výlety do lesa. A nejlepší vždy byla stezka odvahy.
Jednou nás paní učitelka vzala na brusle u nás v Terezíně na hřiště, které bylo zamrzlé. Byl to nádherný den. Takový srandy, co jsme si užili. Já jsem byl dlouhodobě nemocný, ale když mě a mamince paní učitelka zavolala, abychom aspoň na chvilku šli s nimi, maminka povolila. Nemohl jsem se dočkat. Maminka mě tam odvezla, a když jsme dorazili, paní učitelka se spolužáky mě strašně potěšili. Domluvili se, vybrali penízky a zakoupili mi velkého plyšového medvídka. Dali mi ho pro štěstí, abych se brzy uzdravil a přišel mezi ně. Strašně se mi po nich stýskalo, byl jsem šťastný, že jsem mohl být opět chvilku s nimi. Na tenhle den nikdy nezapomenu.
Asistentka Nikola Hnátová, Adam a jeho spolužáci

Reakce dětí:
Jarda
Paní učitelku mám rád. Je strašně hodná. Nechci jít na druhý stupeň, protože už nás nebude mít paní učitelka.
Anička
Mám paní učitelku strašně ráda. Nikdy na ní nezapomenu. Moc jí děkuji za trpělivost, kterou semnou měla.
Lucka:
Paní učitelka neučí stejně jako ostatní. Učí nás formou hry. Chce, aby nás výuka bavila, ale zároveň, abychom si z ní něco odnesli, což se daří.  Máme všichni jedničky.

Klaudie:
Na paní učitelce se mi líbí to, že když nastane nějaký problém, vždy ho pozitivně vyřeší. Učí jako Jan Ámos Komenský, řídí se pravidlem „škola hrou“. Známkuje poctivě všechny žáky. Je vidět že má ráda svou profesi, kterou odvádí velmi dobře. A za to jí moc děkujeme.
Natka:
Naše paní učitelka je aktivní, uspořádává různé soutěže a výlety. Je velmi klidná a má s námi velkou trpělivost. Paní učitelka je dobrosrdečná a nikdy by nikomu neublížila. Máme jí všichni moc rádi a Zlatého Ámose si rozhodně zaslouží.
Patrik:
Paní učitelka vždy pomůže, když si nevíme s něčím rady. Když nepochopíme látku, věnuje nám čas i po škole a látku se nám vysvětlí. Je velmi hodná, milá, aktivní. Je to nejlepší paní učitelka a Zlatého Ámose jí přeji. Mám jí rád.

Zpět na seznam kandidátů

Patron ankety

 

 Profesor Václav Pačes

Zlatý partner

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

Partneři 2017-2018

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Nadace Unipetrol
Berchtold
Alkom
Preciosa
Borovice
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha

Mediální partneři 2017-2018

ČT: D
Právo
Český rozhlas dvojka
Týdeník školství
Adam.cz
ŠIK