Harmonogram:
Příjem přihlášek 
od 5.10. 2018 do 31.12. 2018
Regionální kola
leden - únor 2019
Semifinále
6. března 2019
Finále 
28.března 2019
Kantorský bál
29.března 2019

příjem přihlášek končí za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Brna Stanislav <br />Jordánová Marcela <br />Rondzik Rudolf <br />Schäfferová Zuzana <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Hájková Veronika <br />Havélková Hana <br />Jeníková Jarmila <br />Kronusová Tereza <br />Nejedlá Zina <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Fojtíková Hanka <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Mandincová Šárka <br />Pohlotová Soňa <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Březinová Erna <br />Hanušová Ivana <br />Olívková Magdaléna <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Johnova Marie <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Boriková Jana <br />Chodurová Vendula <br />Pyško Tomáš <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Karafiátová Jana <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Bublák Martin <br />Jaborník Lukáš <br />Krajčirovič Jan <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Čipera Mgr. Jan <br />Englický Tomáš <br />Kopáčiková Pavlína <br />Licehamrová Simona <br />Ptáčníková Karla <br />Vančura Ing. Milan <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Curko Petr <br />Žižka Pavel <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Křenková Hana

Křenková Hana
ZŠ Dukelská
Dukelská 166
38601
Strakonice
Jihočeský kraj
Postupuje do semifinále
Ámoska Jihočeského kraje 2017.

Charakteristika

Popis
Paní učitelka Mgr. Hana Křenková, 5. A, ZŠ Dukelská Strakonice
Naše paní učitelka je mamkou dvaceti sedmi žáků. Protože vedle toho, že nás denně učí různé věci, taky nás má ráda. A my ji máme za kamarádku. Je spravedlivá a učí nás hrát „fair-play“. Říká, že je to důležité.
Je i naší trenérkou. Od první třídy nás vede ke sportu. Chodíme s ní bruslit a hrát hokej. (Paní učitelka odpoledne trénuje začátečníky v HC Strakonice). Bruslení s ní nás moc baví a paní učitelka naučila bruslit i děti, které to neuměly. Nejvíc nás baví hokej. Při hokeji nás tak moc povzbuzuje, že někdy přijde druhý den do školy a skoro nemůže mluvit.
Je i zdravotní sestřičkou. Ošetřuje „vyvrtlé“ kotníky, trhá rozviklané zuby a zavazuje odřená kolena na cyklistických výletech, které pro nás pořádá. Cyklisťáky jsou super, vždycky je to velké dobrodružství.
Je také tanečnice. O hodinách hudebky si pouštíme interaktivní tabuli a podle ní zpíváme či tančíme mazurku nebo ploužák.
Každý rok s paní učitelkou je jiný. Pořádá dny, kdy místo učení soutěžíme a řešíme různé kvízy. Na začátku roku si vybereme téma dle oblíbených postav. Přes šmoulata jsme vyrostli do indiánů, pirátů, rytířů a tento rok jsme Harry Potter (Bradavice). Vyzdobili jsme třídu, udělali si kostýmy a byli jsme rozděleni do družstev podle škol – Nebelvír, Havraspár a Mrzimor. V tyto dny děláme různé soutěže, pokusy, lektvary, hrajeme famfrpál…. a soupeříme v různých tajných disciplínách, tak abychom pro svůj tým nasbírali co nejvíce bodů. Paní učitelka nám při soutěžích a kvízech dává procvičovat věci do školy, které nás jinak moc nebaví se učit.
Paní učitelka je také komik. Někdy vysvětluje látku tak, že si ji zapamatujeme navždy a ještě se u toho nasmějeme. Například jsme nevěděli, co znamená slovo „smýkat“. Tak chytla Pavla a vláčela s ním po třídě. Teď je to naše neoblíbenější vyjmenované slovo!
Je nám moc líto, že už nás nebude dál učit. :o( Naši paní učitelku máme moc rádi!

Příhoda

Společný zážitek:

Je těžké něco vybrat, protože s paní učitelkou je dobrodružství každý den. Ale nejvíce se nám líbil společný výlet na Zálesí ve 4. třídě, kde jsme strávili několik dní. Hráli jsme hry (vodní soutěže, volejbal, fotbal, bojovky na týmy atd.) Šli jsme na plavečák, kde nás paní učitelka nechala nastoupit do řady a znenadání nás naházela do vody. To jsme teda nečekali. Poslední den jsme se vydali na výlet. Ačkoliv bylo celou dobu hezky, najednou začalo pršet. Museli jsme se rychle někde schovat. Utíkali jsme jak o život, až některé holky nemohly. Paní učitelka nás všechny povzbuzovala a také nás chytla za ruce a běžela s námi vpřed. Křičela: „Jedem, pojďte, to dáte! No tak, pospěšte si, je to už blízko!“ ….. Ale blízko to nebylo …. Některé holky začaly i brečet. Tak jsme začali zpívat: „Když nemůžeš, tak přidej víc…zakřič zpoza plných plic. Ty to dáš! Slovo nejde neexistuje!“ (píseň Mirai) Na ubytovnu jsme dorazili úplně mokří. Navečer jsme měli ještě táborák. Zpívali jsme karaoke. A když se setmělo, postupně jsme začali chodit na noční bojovku. Byl to super den!

Za rodiče:
Při přečtení společného zážitku jsme jako rodiče zpočátku nepochopili, co je na této situaci pro děti tak mimořádné. Vždyť takovéto chvíle zažívají díky paní učitelce skoro denně (několikadenní výlety, cyklisťáky, bruslení, besídky, vánoční večírky, tematické hodiny v kostýmech, soutěže) Nic „světoborného“. Proč oči dětí tak zářily při této vzpomínce? A pak nám to došlo. Paní učitelka je jejich dětskou hrdinkou. Dokáže dětem pomoci, když to potřebují, podat jim ruku, povzbudit je, navodit takovou atmosféru, kdy se problémy nezveličují, ale přecházejí s úsměvem. Jen tentokrát díky společnému pobytu se tyto drobnosti, které pro ně dnes a denně dělá, zhustily v silný okamžik a zůstala krásná vzpomínka. A to je největší přínos paní učitelky Křenkové, její neustálá snaha děti někam posouvat, být jim nápomocná a ukazovat jim dobrý směr. Mimo jiné o „tichých“ aktivitách paní učitelky pro děti se můžete přesvědčit na http://www.dukelska.strakonice.cz/5a.html, kde je spousta fotek z akcí. Paní učitelka také dochází doučovat jednu ze spolužaček, která je po těžké operaci již druhý měsíc doma, aby mohla s dětmi pokračovat na vyšší stupeň.

Zpět na seznam kandidátů

Patron ankety

 

 Profesor Václav Pačes

Zlatý partner

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

Partneři 2018-2019

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí
Zámek Děčín

Mediální partneři 2018-2019

ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
Naše rodina