Harmonogram

Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2021
Regionální kola: leden, únor 2022
Semifinále: začátkem března 2022
Finále: 25. března 2022
Kantorský bál: 26. března 2022

Nominace končí za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Hewitt Klára <br />Konečný Zdeněk <br />Stejskalová Vendula <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Nedvědová Marie <br />Němcová Jitka <br />Rychterová Kateřina <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Pertl Ladislav <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Fibrichová Milada <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Ulrichová Milada <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Lopaur David <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bugla Lucie <br />Prymusová Jana <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Březinová Monika <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
MASAŘÍKOVÁ HANA <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Čermáková Ivona <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Forstová Irena <br />Vozková Lenka <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Historie

 

Zlatý Ámos - 28. ročník, šk. rok 2020-2021

Fotografie ze slavnostní korunovace na zámku Berchtold najdete na našem Facebooku.

 

 

Roztančíme nový školní rok

Organizátoři populární ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos se rozhodli korunovat výherce letošního ročníku těsně před začátkem nového školního roku. Bude to nejen korunovace, ale Kantorská zahradní slavnost přístupná veřejnosti. „Chceme do nového školního roku vstoupit vesele, s radostí a optimismem,“ říká zakladatel ankety Slávek Hrzal. Na Kantorské zahradní slavnosti zazpívá mimo jiné Monika Absolonová a Petr Kolář. Hlavním bodem programu kromě tance bude korunovace vítězů letošního ročníku Zlatého Ámose, která kvůli pandemii nemohla proběhnout v březnu. „Věříme, že do nového školního roku všichni výherci letošního Zlatého Ámose vstoupí nejen s titulem, ale žákům se představí také v tradiční koruně králů českých pedagogů,“ dodává Hrzal.

Zveme vás na Kantorskou zahradní slavnost

Slíbili jsme při finále, že slavnostní korunovaci letošních Ámosů uspořádáme, až to pandemická situace dovolí. Věříme, že konec letních prázdnin je ten nejlepší termín. Chcete-li společně s námi oslavit Zlaté Ámose a zároveň přivítat nový školní rok, jste zváni. Vstupenky s rautem za 850 Kč je možné objednat ZDE.

02. června 2021pokračování článku

Zlatým Ámosem 2021 je …. 

Vítězem 28. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky a držitelem titulu Zlatý Ámos 2021 se stal Tomáš Pírek ze Základní školy U Krčského lesa v Praze.  Zároveň získal i sympatie žáků soutěžících škol a odnesl si i titul Dětský Ámos.

 

26. března 2021pokračování článku

Finalisté 28. ročníku ankety Zlatý Ámos

Lenka Baše z olomoucké fakultní základní školy Hálkova, Lucie Bezdíčková z brněnské Základní a mateřské školy Kotlářská, Petr Curko ze Základní školy Horažďovice, Bohdan Hladký ze Základní a mateřské školy Jana Broskvy v Brně, Tomáš Pírek ze Základní školy U Krčského lesa na Praze 4 a Jan Vávra z Vyšší odborné a střední pedagogické školy Litomyšl. To je šestice učitelek a učitelů, kteří postoupili do finále ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky.

 (Omlouváme se, že přenos na YouTube skončil předčasně. Záznam celého semifinále zveřejníme na YouTube během dneška)

16. března 2021pokračování článku

Jména semifinalistů zveřejníme v pondělí 8. března

Porota regionálního kola obdržela všechny obhajoby a teď pilně hodnotí. Není to snadné vybrat ze 48 bezva kantorů pouze 12 semifinalistů. Navíc na každé obhajobě je znát, že jste si s ní dali práci, že vám záleží na tom, aby vaše paní učitelka nebo váš pan učitel postoupili. 

Na těchto stránkách se v pondělí 8. března ve 14 hodin dozvíte, jak to dopadlo.

04. března 2021pokračování článku

Regionální kola - Igráček pro všechny nominované

Každá paní učitelka nebo pan učitel, účastník regionálního kola - žáci v termínu pošlou obhajobu - dostane jako obvykle Igráčka. Jejich výrobce EFKO pro tento ročník připravil figurku s rouškou.

Dosavadní obhajoby nás příjemně překvapily

To, co vidíte na fotografii, se letos kvůli pandemii opakovat nemůže. Bohužel. V loňských regionálních kolech při obhajobách žáci jedné paní učitelky nasadili řediteli ankety vlastnoručně vyrobenou učební pomůcku. Ale v obhajobách, které jsme už dostali, je také nejedno milé překvapení. Těšíme se na další. Termín je do konce února.

Regionální kola Zlatého Ámose budou distanční

Leden a únor patří v anketě o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos už tradičně regionálním kolům. Do regionálních kol postupují všichni nominovaní (letos 83), kteří mají kompletní přihlášku a potvrdili účast v anketě. Na doplnění nekompletních přihlášek mají žáci lhůtu do 31. ledna 2021. P tomto datu budou nekompletní přihlášky z ankety vyřazeny. Posláním regionálních kol je vybrat semifinalisty a osobně se setkat se všemi přihlášenými učiteli a jejich žáky. V minulých letech žáci připravili a tři jejich zástupci předvedli porotě zajímavou a přesvědčující obhajobu nominace paní učitelky nebo pana učitele. Bohužel, osobní setkání v letošním ročníku není možné.

Všem nominovaným gratulujeme

Do 28. ročníku ankety Zlatý Ámos žáci nominovali celkem 83 pedagogů (z toho 8 učitelů s přihláškou nesouhlasilo). Děti jim tak vyjádřily svůj obdiv, úctu, uznání. Všem nominovaným gratulujeme! Zvítězili u velmi přísné poroty - u svých žáků. To je největší ocenění, kterého se učitelkám a učitelům může dostat.

31. prosince 2020pokračování článku

Nominace na titul Zlatý Ámos už jen do konce prosince

Po týdnech on-line výuky se děti těšily do školy nejen na své kamarády, ale i na své oblíbené učitele. A právě pro ně je určena anketa Zlatý Ámos. „Je to pravda, my nehledáme nejlepší učitele, ale právě ty nejoblíbenější,“ říká ředitel a zakladatel ankety Slávek Hrzal. „Možná to někoho překvapí, ale zpravidla je jejich žáci hodnotí jako přísné, ale spravedlivé, a oceňují také to, že umí naučit i nepopulární látku.“

03. prosince 2020pokračování článku

Díky učitelce jsem měla školu ráda, říká Lucie Vondráčková

Možná to někoho překvapí, ale anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos má příznivce a fanoušky i mezi známými osobnostmi. „Já jsem měla v první třídě bezvadnou paní učitelku a kdybych měla možnost teď ji nominovat na Zlatého Ámose, tak bych to určitě udělala,“ říká například zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková. „Díky ní jsem potom měla školu ráda celou dobu. Takže pokud máte někoho, učitele nebo učitelku, kterou máte rádi, tak to určitě řekněte dál. Myslím si, že je to potřebné a udělá jim to radost.“

26. listopadu 2020pokračování článku

Dálkový Ámos, nová cena pro oblíbené on-line pedagogy

Držitelé titulu Zlatý Ámos navrhují, aby v právě probíhajícím ročníku ankety byl zvolen kromě tradičních Ámosů speciální Dálkový Ámos. Jaký by měl být? „Uvážlivý v zařazování online a offline výuky, v zadávání úkolů a práce žákům. Přiměřený v množství a formách výuky - aby nenutil žáky trávit každý den na osmihodinové šichtě u PC, nezavaloval je a nepřetěžoval nesmysly, ale ani aby je nenechal ležet bez povšimnutí v brázdě zvané vzdělávání. Důsledný, to je na dálku někdy dost těžké a vysilující. A konečně se smyslem pro humor, s nadhledem a všemi dalšími skvělými kantorskými vlastnostmi, které dokážou dálku dálkové výuky podstatně zkrátit!“ říká historicky první Zlatý Ámos Petr Martínek. A většina z dosavadních 27 Zlatých Ámosů s ním souhlasí.

Co nápadu oblíbených pedagogů říká ředitel ankety Zlatý Ámos a školský ombudsman Slávek Hrzal? ...

 

10. listopadu 2020pokračování článku

Nominace on-line

Nominovat oblíbenou paní učitelku nebo oblíbeného pana učitele není ani teď, když jsou školy zavřené, žádný problém. Stačí vyplnit on-line přihlášku a odeslat. Podpisy osob, které s přihláškou souhlasí můžete k nominaci doplnit až budou školy otevřené. Na přihlášce si dejte záležet.

04. listopadu 2020pokračování článku

Distanční výuka není překážkou pro přihlášky do ankety Zlatý Ámos

Lenka Kawanová z Prahy a Jana Teplá z Vamberka jsou první učitelky, které byly letos nominovány na Zlatého Ámose. Poslat přihlášku mohou žáci základních a středních škol až do konce prosince.

Anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos vstoupila do svého 28. ročníku. Už ten minulý se musel potýkat s nepříznivou situací kolem koronaviru, přesto děti nominovaly přes devadesát učitelů a učitelek, kteří se v několika kolech utkali o titul Zlatý Ámos 2020. A zdá se, že ani tentokrát to bez komplikací nebude.

21. října 2020pokračování článku

Začíná nový ročník Zlatého Ámose

V pořadí již 28. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos byl slavnostně odstartován. Žáci základních a středních škol mohou od 5. října, kdy se na celém světě slaví Světový den učitelů, až do konce kalendářního roku posílat své nominace na titul Zlatý Ámos. K přihlášce stačí připojit stručnou charakteristiku oblíbené učitelky či učitele, společně prožitou příhodu a sto podpisů spolužáků, učitelů a přátel, prostě všech, kdo s kandidaturou souhlasí.

30. září 2020pokračování článku


Nominovaní kandidáti

Ballková PavlínaBallková Pavlína

Základní škola Hanspaulka a Mateřská škola Kohoutek
Praha
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Baroň LeošBaroň Leoš

SOŠ Educa Pardubice
Rybitví
Přihláška kompletní
ÁMOS FYZIKÁŘ 2020/2021.
Baše LenkaBaše Lenka

Fakultní základní škola Olomouc
Olomouc
Postupuje do finále
Obhajoba přijata.
Bezdíčková LucieBezdíčková Lucie

ZŠ a MŠ Kotlářská
Brno
Postupuje do finále
Obhajoba přijata.
Brabcová LucieBrabcová Lucie

Zš Hradská
Humpolec
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Brejla MartinBrejla Martin

ZŠ Albrechtická
Praha
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Coufal JanCoufal Jan

Základní škola Litomyšl, U Školek 1117, okresSvitavy
Litomyšl
Postupuje do semifinále
Obhajoba přijata.
Curko PetrCurko Petr

ZŠ Blatenská
Horažďovice
Postupuje do finále
Obhajoba přijata.
David MatoušDavid Matouš

Základní škola a střední škola Karlovy Vary, příspěvková organizace
Karlovy Vary
Postupuje do semifinále
Obhajoba přijata.
Dohová LenkaDohová Lenka

ZŠ a MŠ Adamov
Adamov
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Doležalová Mgr. HanaDoležalová Mgr. Hana

Základní škola, Staré Město, okres Uherské Hradiště
Staré Město
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Eliášová Mgr. PetraEliášová Mgr. Petra

Střední pedagogická a střední zdravotnická škola svaté Anežky České
Odry
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Hemerková IvaHemerková Iva

ZŠ Pardubice-Ohrazenice
Pardubice
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Hladký BohdanHladký Bohdan

ZŠ a MŠ, Brno, Jana Broskvy 3
Brno
Postupuje do finále
Obhajoba přijata.
Hrubeš HynekHrubeš Hynek

VOŠ a SPSŠ Dušní
Praha 1,Staré Město
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Jiráková DitaJiráková Dita

ZŠ Ronov nad Doubravou
Ronov nad Doubravou
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Kliková Mgr. MarcelaKliková Mgr. Marcela

22. základní škola Plzeň
Plzeň
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Korčák JosefKorčák Josef

STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ A EKONOMICKÁ BRNO, OLOMOUCKÁ, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Brno
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Koudelková MarcelaKoudelková Marcela

FZŠ Trávníčkova
Praha 5
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Krajčirovič JanKrajčirovič Jan

Tyršova základní škola
Brno
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Králová RomanaKrálová Romana

ZŠ Bohumila Hrabala
Praha 8 - Libeň
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Kučera JanKučera Jan

Mateřská škola a Základní škola NEMO
Říčany
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Kučerová JanaKučerová Jana

Základní škola Dětská
Ostrava-Poruba
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Leksová ZuzanaLeksová Zuzana

Gymnázium Josefa Ressela
Chrudim
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Lorencová JanaLorencová Jana

ZŠ Kvítková
Zlín
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Marek LukášMarek Lukáš

ZŠ Libušín,okres Kladno
Libusin
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Myler FilipMyler Filip

ZŠ A ZUŠ Bezdrevská 3
České Budějovice
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Navrátil ZdeněkNavrátil Zdeněk

PORG Ostrava
Ostrava - Vítkovice
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Neckář Herodesová MonikaNeckář Herodesová Monika

ZŠ Sirotkova
Brno
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Nováková EvaNováková Eva

ZŠ Libušín
Libušín
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Pávková BarboraPávková Barbora

The English College in Prague – Anglické gymnázium, o.p.s.
Praha 9
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Pírek TomášPírek Tomáš

Základní škola U Krčského lesa
Praha 4
vítězDĚTSKÝ ÁMOS.
Plasgurová NikolaPlasgurová Nikola

Základní škola národního umělce Petra Bezruče
Frýdek - Místek
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Přibylová MarcelaPřibylová Marcela

ZŠ a MŠ, Znojmo, Pražská 98
Znojmo
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Ptaszek ZuzanaPtaszek Zuzana

Základní škola Bor, okres Tachov, příspěvková organizace
Bor u Tachova
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Rejlová DanaRejlová Dana

ZŠ a MŠ Bílá Třemešná
Bílá Třemešná
Postupuje do semifinále
Obhajoba přijata.
Roháčková SylvaRoháčková Sylva

Gymnázium Mikuláše Koperníka
Bílovec
Postupuje do semifinále
Obhajoba přijata.
Sedláková PavlínaSedláková Pavlína

Masarykova ZŠ a MŠ Nezamyslice
Nezamyslice
Postupuje do semifinále
Obhajoba přijata.
Svobodová NikolaSvobodová Nikola

ZŠ Košťany
Košťany
Postupuje do semifinále
Obhajoba přijata.
Šeda PetrŠeda Petr

Základní škola Praha - Kbely
Praha 9 - Kbely
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Štolová KateřinaŠtolová Kateřina

ZŠ Chyňava
Chyňava
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Toušková Kašparová IvaToušková Kašparová Iva

European school of Brussels III
Brussels
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Tovarová JanaTovarová Jana

ZŠ Bedřicha Hrozného
Lysá nad Labem
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Tůmová VeronikaTůmová Veronika

Základní a mateřská škola Skalice u České Lípy, okres Česká Lípa, příspěvková organizace
Skalice u České Lípy
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Vávra JanVávra Jan

Vyšší odborná škola pedagogická a Střední pedagogická škola, Litomyšl
Litomyšl
Postupuje do finále
Gratulujeme, první kompletní přihláška tohoto ročníku.
Obhajoba přijata.
Veřmiřovská MartinaVeřmiřovská Martina

ZŠ MUDr. E. Lukášové
Ostrava - Hrabůvka
Postupuje do semifinále
Obhajoba přijata.
Vídeňský JaroslavVídeňský Jaroslav

Educanet Praha
Praha
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.
Vopatová PavlaVopatová Pavla

ZŠ a MŠ Meziboří
Meziboří
Přihláška kompletní
DÁLKOVÝ ÁMOS 2020/2021.


28. ROČNÍK - 2020-2021

27. ROČNÍK - 2019-2020

26. ROČNÍK - 2018-2019

25. ROČNÍK - 2017-2018

24. ROČNÍK - 2016-2017

23. ROČNÍK - 2015-2016

22. ROČNÍK - 2014-2015

21. ROČNÍK - 2013/2014

20. ROČNÍK - 2012/2013

19. ROČNÍK - 2011/2012

18. ROČNÍK - 2010/2011

17. ROČNÍK - 2009/2010

16. ROČNÍK - 2008/2009

15. ROČNÍK - 2007/2008

14. ROČNÍK - 2006/2007

13. ROČNÍK - 2005/2006

12. ROČNÍK - 2004/2005

Patron anktey

Prof. Václav Pačes

Stříbrný partner

 

Partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko

Mediální partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision