Harmonogram

Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2021
Regionální kola: končí 18. února 2022
Semifinále: 10. března 2022
Finále: 25. března 2022
Kantorský bál: 26. března 2022

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Cinglová Květa <br />Černík Marek <br />Doležal Jiří <br />Kašpárková Kateřina <br />Koráb Jakub <br />Lacmanová Zdeňka <br />Machačíková Markéta <br />Sedláková Jana <br />Urbanová Zuzana <br />Vágnerová Kateřina <br />Valášek Marek <br />Volaříková Sandra <br />Zahrádková Lenka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Dobřichovská Tereza <br />Chlivényiová Aranka <br />Lédlová Monika <br />Miškovský Pavel <br />Mlynář Petr <br />Nedvědová Marie <br />Němcová Jitka <br />Onderková Monika <br />Plešingrová Petra <br />Podpěra Jan <br />Poláková Markéta <br />Prokešová Lucie <br />Šlesingerová Michaela <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Pertl Ladislav <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Šírová Jana <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Hainiš Jan <br />Sajdl Tomáš <br />Ulrichová Milada <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Doležalová Jiřina <br />Kováčová Lucie <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Hlávka Nezhybová Adéla <br />Polzerová Romana <br />Povýšilová Kateřina <br />Sahajová Eliška <br />Sedlářová Bronislava <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bugla Lucie <br />Holata Tomáš <br />Hrbáčová Sandra <br />Závodná Renata <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Hanáčková Denisa <br />Liška Ondřej <br />Machovský Jiří <br />Pírková Lenka <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Doležal Přemysl <br />Hajný Radek <br />Lončaričová Leona <br />Němečková Alena <br />Novotná Miroslava <br />Ostrezi Jana <br />Pernica Marek <br />Šebesta Zdeněk <br />Valenta Roman <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Čermáková Ivona <br />Fikarová Nikola <br />Prokopová Pavla <br />Punčochářová Šárka <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Mach Josef <br />Švugerová Kateřina <br />Vítová Jitka <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Czuchová Jana

Czuchová Jana
ZŠ T.G.M. Hrádek nad Nisou
Komenského
463 34
Hrádek nad Nisou
Liberecký kraj
Postupuje do semifinále
Ámoska Libereckého kraje 2015. Ámos fyzikář 2015 (cena ČEZ).

Charakteristika

Naše paní učitelka je výjimečná a důležitá. Je důležitá pro to, že je jediná vystudovaná fyzikářka na naší škole, ale hlavně díky ní nás fyzika baví. Víme také, že je výborná kolegyně. Zároveň je výchovnou poradkyní a připravuje nás na přijímací zkoušky na střední školy.
Paní učitelka Czuchová dokáže hodinu pojmout zábavným způsobem tak, aby to každý pochopil, zvládl a dokázal aplikovat v praktickém životě. Dokáže zachovat chladnou hlavu, i když nám občas něco nejde. Vždy se nás do hodiny snaží zapojit, názorně nám učivo vysvětlí, vymýšlí různé pokusy. Díky ní máme dobré známky, na její hodiny se vždy velmi těšíme. Je ráda, když v učení postupujeme dopředu.Atmosféra v hodině je vždy taková, že se nebojíme paní učitelky zeptat, když učivo nechápeme. Ona nám potom vysvětlí látku tak, abychom ji pochopili. Nechybí jí důležitá věc – smysl pro humor. Všechny hodiny s ní jsou zábavné, nikdy se nad naší třídou nerozzlobila.
Paní učitelka pro nás pořádá i spoustu mimoškolních akcí (např. noční výsadek). Žije pro lidi, a proto ráda učí.Dokážeme si s ní popovídat o čemkoliv.
Paní učitelka je velmi aktivní, bystrá, všímavá, inteligentní a zajímavá.Vybudovala si u nás přirozený respekt a autoritu. Máme ji velmi rádi.

Příhoda

Naše společné zážitky s paní učitelkou Janou Czuchovou začaly asi v 7. třídě, kdy jsme společně jeli na školní výlet do Jinolic. Hráli jsme tam kromě jiného nezapomenutelnou schovávanou plnou legrace.
V osmé třídě jsme jeli na školní výlet do Jizerských hor, kde nám paní učitelka pomáhala vymyslet strašidelný příběh na stezku odvahy. Z tohoto výletu se nám také zaryla do paměti věta: ještě jeden kilometr. A přitom jsme před sebou měli ještě minimálně 10 kilometrů. Ale díky slibování jednoho kilometru nám cesta lépe ubíhala. Paní učitelka se také zapojila do hraní karet UNO.
V osmé třídě se někteří z nás účastnili akce Noční výsadek ve Sloupu v Čechách, který organizovala právě paní učitelka Czuchová. Celou trasu akčně a promyšleně předpřipravila, a když se stalo, že jsme trochu sešli z cesty, tak nám paní učitelka kdykoliv poradila nebo nám poslala pomoc.V deváté třídě se noční výsadek konal znovu, opět vše vymýšlela paní učitelka Czuchová včetně nové trasy. A opět nás to velmi bavilo!
Paní učitelka má skvělé vyučovací metody. Pomocí grimas a gestikulací vysvětluje danou látku velmi poutavě a zajímavě. Při laboratorních pracích z fyziky si třeba i paní učitelka podpálila vlasy, když kontrolovala Kubovi jeho práci. Celé to zahrála do vtipného autu.
Z nepříjemných situací dokáže udělat legraci a celou situaci tak odlehčit. Do hodin nás často zapojuje a je ochotná nám vždy pomoc.
Také nám pomáhá jako výchovná poradkyně vybrat naši budoucí školu. A budoucím středoškolákům pomáhá s přípravou na přijímací zkoušky z matematiky.
Je vidět, že paní učitelku práce baví a že má ráda děti.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

 

 

Partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
ČT edu
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision