Harmonogram

Příjem přihlášek 5.10. - 31.12. 2021
Regionální kola: leden, únor 2022
Semifinále: začátkem března 2022
Finále: 25. března 2022
Kantorský bál: 26. března 2022

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Ballková Pavlína <br />Brejla Martin <br />Hrubeš Hynek <br />Koudelková Marcela <br />Králová Romana <br />Pávková Barbora <br />Pírek Tomáš <br />Šeda Petr <br />Vídeňský Jaroslav <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Kučera Jan <br />Marek Lukáš <br />Nováková Eva <br />Štolová Kateřina <br />Tovarová Jana <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
David Matouš <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Svobodová Nikola <br />Vopatová Pavla <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Tůmová Veronika <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Rejlová Dana <br />Toušková Kašparová Iva <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Baroň Leoš <br />Coufal Jan <br />Hemerková Iva <br />Jiráková Dita <br />Leksová Zuzana <br />Vávra Jan <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Baše Lenka <br />Sedláková Pavlína <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Eliášová Mgr. Petra <br />Kučerová Jana <br />Navrátil Zdeněk <br />Plasgurová Nikola <br />Roháčková Sylva <br />Veřmiřovská Martina <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Doležalová Mgr. Hana <br />Lorencová Jana <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Bezdíčková Lucie <br />Dohová Lenka <br />Hladký Bohdan <br />Korčák Josef <br />Krajčirovič Jan <br />Neckář Herodesová Monika <br />Přibylová Marcela <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Brabcová Lucie <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Myler Filip <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Curko Petr <br />Kliková Mgr. Marcela <br />Ptaszek Zuzana <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Helisová Jana

Od 1.3. 2021 jsou zde zveřejněny pouze kompletní přihlášky těch, kteří se zúčastnili regionálního kola.  Pokud se náhodou stalo, že jste poslali obhajobu a váš kandidát není v seznamu, kontaktujte nás.

Helisová Jana
Základní škola Pod Zvonek, Český Těšín
Pod Zvonek 1835/28
73701
Český Těšín
Moravskoslezský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Paní učitelka Jana Helisová učí naše děti od první třídy. Děti ji milují a ona miluje je.

Kromě čtení, psaní a počítání je učí slušnému chování, respektu k druhým, vzájemné toleranci a pomoci. Pomáhá dětem rozvíjet schopnosti samostatného kritického myšlení. Umí je pochválit a – je-li to potřeba – povzbudit, podržet, podat pomocnou ruku a navést na správnou cestu. Dětem je velkou inspirací a oporou od prvních školních krůčků. Dokáže v nich probudit touhu po poznání, po světě.

Výuce a dětem věnuje spoustu času i ze svého volna. Mimo jiné dětem zařídila krásnou čtenářskou učebnu, ve které probíhají různé čtenářské dílny – volné pokračování projektu Celé Česko čte dětem, na kterém se podílela paní učitelka spolu s dětmi již v první třídě. Paní učitelka dokázala v dětech probudit lásku k písmenům, slovům a knihám – lásku ke čtení.

Naše děti se do školy těší. V paní učitelce Helisové mají to, po čem touží nejvíce – milujícího, laskavého a trpělivého člověka.

Příhoda

Děti už s paní učitelkou došly do třetí třídy. Krásných a veselých zážitků mají spoustu – vánoční návštěvy knihkupectví, společné grilování na chatě, výlet do zoo a další. Děti vám ale v následujících několika větách přiblíží paní učitelku vlastním pohledem. Pohodlně se usaďte, představení začíná:

💗 Paní učitelka je ta nejhodnější učitelka na světě, kterou znám. Dělá nám různé soutěže a cítíme, že je jako naše maminka. Naučí hodně hodně věcí. A někdy nás překvapí. A je hodně pracovitá. A máme ji hodně rádi.

💗 Je správná učitelka. Dobře učí. Vždycky má fantastické nápady. Je hodná a vždycky dělá výjimky (třeba při testu). Je s ní sranda. Má dobrou kreativitu. Má nás ráda určitě jako my ji. Učí nás fantastické dobré věci. Je hezká a prostě boží učitelka!

💗 Paní učitelka je hodná a milá a krásná. Když máme špatnou známku, tak nám dá šanci na opravu.

💗 Mám ráda paní učitelku, protože když nás čeká test, tak si s námi zopakuje učivo a otázky taky.

💗 Mám ráda paní učitelku, protože je hodná a milá. Žijete už s námi tři roky. Prožila jste s námi hodně těžkých let. Vždycky jste byla spravedlivá, když se někdo hádal. Vždycky jste nás něco dobrého naučila.

💗 Naše paní učitelka je chytrá a milá, řeší s námi problémy a vždycky nám poradí. Učí nás, dělá s námi hry. V tělocviku nás učí šplhat na tyče.

💗 Mám ráda paní učitelku, protože dobře učí a je milá a na výtvarnou výchovu si vždycky připraví něco dobrého. Žijete s námi 3 roky.

💗 Jste milá paní učitelka Helisová, máte nás strašně ráda a chcete, ať máme jedničky a dobré skutky a ať se s námi pracuje dobře a ať nám jde všechno učivo.

💗 Naše paní učitelka je hodná. Dobře učí a má dobré nápady. Vymýšlí pořád něco nového. Má ráda, když jsme hodné děti a dobře pracujeme ve skupinách nebo samostatně. Je to prima učitelka.

💗 Jste hodná, protože mě baví, když zpíváme. Anebo mě baví, když hrajeme hry, baví mě matematika anebo výtvarka. A pracovní činnosti. Jste nejlepší paní učitelka.

💗 Řeknu vám něco o paní učitelce Janě Helisové. Takže paní učitelka je strašně hodná, a taky, když někdo z nás 3.A dostane 5, kdykoliv si to můžeme opravit.

💗 Naše paní učitelka je hodně kreativní. Je taky hodná. Vyrábí nám pomůcky.

💗 Je to ta nejlepší učitelka. Je strašně hodná, je kreativní a s paní učitelkou je sranda. Hrajeme na interaktivní tabuli, v matematice si dáváme příklady na čas.

💗 Je to hodná paní učitelka, protože dobře učí a je usměvavá, laskavá, ale někdy je také smutná, protože někteří žáci jsou zlobiví, a někdy je paní učitelka také smutná z toho, že má hodně práce. Naše paní učitelka je prostě skvělá!

💗 Paní učitelka Jana Helisová je ta nejhodnější učitelka, protože naučí žáky nové věci. A vyřeší problémy a dělá nám to nejlepší. A vyzdobí nám celou třídu.

💗 Mám vás rád, protože díky vám umíme vše, co jste nás naučila… Soužití v naší třídě je hodně dobré a já chci, aby bylo pořád stejné (klidně i lepší). Jsem rád, že se nám hodně daří, a také, že se máme všichni rádi.

💗 Naše paní učitelka Jana Helisová je nejskvělejší učitelka na celé zemi. Má super nápady, např. koncert Pod zvonek, výlet do Zoo Ostrava, výlet do města na zmrzlinu.

💗 Mám vás rád, protože jsem se naučil spoustu nových věcí, proto škola vznikla.

💗 Paní učitelka je moc hodná. Má ráda ruční práce. Moc dobře učí. Mám ji moc ráda a ona nás. Vymýšlí skvělé věci. Ví, jak nás může zabavit. Prostě je to velmi hodná paní učitelka a patří k nám. Přeji ji, aby v Ámosu vyhrála nejlepšího učitele roku.

Zpět na seznam kandidátů

Patron anktey

Prof. Václav Pačes

 

 

Zlatý partner

Stříbrný partner

 

Partneři 2020-2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři 2020-2021

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision