Harmonogram 30. ročníku
(školní rok 2022-2023)

Setkání Zlatých Ámosů: 2.9. 2022
Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2022
Regionální kola: leden, únor 2023
Semifinále: 9. března 2023
Finále: 24. března 2023
Kantorský bál: 25. března 2023

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Cinglová Květa <br />Černík Marek <br />Doležal Jiří <br />Kašpárková Kateřina <br />Koráb Jakub <br />Lacmanová Zdeňka <br />Machačíková Markéta <br />Sedláková Jana <br />Urbanová Zuzana <br />Vágnerová Kateřina <br />Valášek Marek <br />Volaříková Sandra <br />Zahrádková Lenka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Dobřichovská Tereza <br />Chlivényiová Aranka <br />Lédlová Monika <br />Miškovský Pavel <br />Mlynář Petr <br />Nedvědová Marie <br />Němcová Jitka <br />Onderková Monika <br />Plešingrová Petra <br />Podpěra Jan <br />Poláková Markéta <br />Prokešová Lucie <br />Šlesingerová Michaela <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Pertl Ladislav <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Šírová Jana <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Hainiš Jan <br />Sajdl Tomáš <br />Ulrichová Milada <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Doležalová Jiřina <br />Kováčová Lucie <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Hlávka Nezhybová Adéla <br />Polzerová Romana <br />Povýšilová Kateřina <br />Sahajová Eliška <br />Sedlářová Bronislava <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bugla Lucie <br />Holata Tomáš <br />Hrbáčová Sandra <br />Závodná Renata <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Hanáčková Denisa <br />Liška Ondřej <br />Machovský Jiří <br />Pírková Lenka <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Doležal Přemysl <br />Hajný Radek <br />Lončaričová Leona <br />Němečková Alena <br />Novotná Miroslava <br />Ostrezi Jana <br />Pernica Marek <br />Šebesta Zdeněk <br />Valenta Roman <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Čermáková Ivona <br />Fikarová Nikola <br />Prokopová Pavla <br />Punčochářová Šárka <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Mach Josef <br />Švugerová Kateřina <br />Vítová Jitka <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Doležal Přemysl

Doležal Přemysl
SŠ polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace
Jílová, 164/36g
639 00
Brno
Jihomoravský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Pan učitel Přemysl Doležal je učitelem, který vyučuje předměty Ekonomika, Marketing a management a Obchodní korespondence.
Je nám podporujícím a motivujícím parťákem při cestě k maturitnímu vysvědčení na nástavbovém studiu Podnikání. Zahrnuje do našich hodin také vedení nás k tomu, abychom se dokázali zorientovat nejenom v učení, ale i v životě. Jeho originální způsob výuky umí zaujmout a vtáhnout, protože zahrnuje různé i neobvyklé metody.
V hodinách pan učitel využívá zajímavé a nevšední prezentace. Nejen ty v elektronické podobě, které si sám vytváří jako podklady pro výuku, ale také samotná prezentace jeho způsobu výkladu látky, kdy energií zaplní třídu. Také nám vlastnoručně kreslí na tabuli vtipné obrázky a příběhy, kterými demonstruje to, co probíráme, abychom lépe chápali a zapamatovali si látku - včetně souvislostí. Při výuce nových pojmů a souvislostí nás vede k diskuzi, vyjadřování názorů a využívání toho, co vlastně už známe. Umí vytvářet situace, kterými nás, /aniž bychom to poznali na první dobrou/, dovede k tomu, co do nás chce „nalít“.
Propojování teorie s praxí je náplní každé hodiny. Využívá k tomu svých zkušeností získaných v oblasti mimo školství nebo aktualit a zajímavostí z domova i zahraničí, popřípadě exkurzí na zajímavá místa, kam bychom se běžně nepodívali.
Díky zprostředkování kontaktů našeho pana učitele, jsme si někteří z nás vyzkoušeli i studium nanečisto na VŠ, nebo navštěvovali po vyučování společně přednášky na vysokých školách nebo v jiných institucích. Což je pro nás naprosto nepřekonatelná zkušenost.
Pan učitel nám byl oporou i v distanční výuce – ať již z hlediska udržení naší motivace, pozornosti, tak i zajímavými soutěžemi a on-line prezentacemi, kterými distanční výuku oživil a zpříjemnil. Jde vidět, že ho práce učitele baví – v prezenční i distanční výuce, popřípadě v rámci tandemové výuky, které se na škole věnuje také.
On prostě dokáže vybudit zájem i těch největších odpůrců učení, protože dokáže udělat při školní práci atmosféru, která vtáhne všechny a volí formy, které nás přimějí se zapojit a pracovat. Přistupuje k nám, jako k sobě rovným - parťákům. Díky jeho individuálnímu přístupu ke každému z nás, vydoluje z každého to, co v něm je, a to takovým způsobem, že se nikdo necítí být outsiderem a to je super….
Je čestný, přísný, spravedlivý, drží slovo a kdykoli je třeba, dokáže nás vyslechnout a pomoci, dokáže nás posunovat dál, podržet, je-li třeba a je na něj spoleh – prostě správný chlap v učitelském světě, který má náš přirozený respekt.
Pro toto všechno a ještě i víc, co už se sem nevešlo, jsme ho do Zlatého Ámose přihlásili - je to náš favorit na vítězství.

Příhoda

Vybrat pouze jednu příhodu je velmi složitý úkol. Každá z hodin je příhodou sama o sobě. Nicméně v každé hodině k nám pan učitel přistupuje jako k týmu, jehož je součástí. Proto jsme byli velmi překvapeni tím, že pan učitel po nás chce pravidelně vyplňovat anonymní on-line hodnocení jeho práce a oznámkovat jej. Toto hodnocení zahrnuje zpětnou vazbu na jednotlivé předměty, ve kterých nás pan učitel učí. Pana učitele zajímá u každého z předmětu to, jestli nám předává znalosti srozumitelně, v pro nás vyhovujícím tempu, jestli se nebojíme ptát, zapojit se do hodiny, a co by nám více pomohlo při výuce k pochopení. S našimi postřehy pan učitel pracuje. Pracuje tedy nejen s námi jako žáky, ale i sám se sebou a na sobě. Záleží mu na tom, abychom vše pochopili, aby nás předměty s ním bavili a cítili jsme se při jeho výuce dobře. Naše nominace do této soutěže je pro něj zpětnou vazbu nad rámec jeho pravidelné zasílané.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

 

 

Partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
ČT edu
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision