Harmonogram 30. ročníku
(školní rok 2022-2023)

Setkání Zlatých Ámosů: 2.9. 2022
Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2022
Regionální kola: leden, únor 2023
Semifinále: 9. března 2023
Finále: 24. března 2023
Kantorský bál: 25. března 2023


 Sledujte nás na You Tube

Zahájení 30. ročníku ankety

Studio Zlatý Ámos
Aktuální informace+ soutěž

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů

Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení

Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

 


 

Příjem přihlášek končí za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Arner Milan <br />Golmanová Eliška <br />Král´ Ivan <br />Moravcová Monika <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Grüńerová Eva <br />Lochová Alexandra <br />Smetanová Margita <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Dušková Lenka <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Kadeřábek Michal <br />Patková Jana <br />Stěhulová Petra <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Smitka František <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Kratochvílová Martina <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
David Jan <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Gottwaldová Denisa <br />Kalla Erik <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Duspiva Jan <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti

Upozornění na novinky e-mailem

Novotná Miroslava

Novotná Miroslava
Gymnázium a SOŠ Mikulov
Komenského 7
692 01
Mikulov
Jihomoravský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Paní učitelka Miroslava Novotná vyučuje na našem gymnáziu český a francouzský jazyk, a navíc založila dobrovolný kroužek, kde po škole učí jazyk italský.
Její styl učení je boží! Ve svých hodinách vás natolik vtáhne do učiva, že na cokoli se vás druhý den zeptá, hned víte. Snaží se vyučování situovat tak, aby co nejméně stresovalo. Například místo známek z písemek dává body, ze kterých měsíčně vytvoří známku. Žáci mají kdykoliv možnost, si body doplnit tím, že udělají do češtiny věci navíc, takže se známka neodvíjí od výkonů v stresujících písemkách ale od aktivity a snahy studentů. Její výuka je tedy skutečně založena na přísloví: „Učíte se pro sebe." Poctivě nás vede k maturitě, myslím, že kohokoli paní učitelka učí je na maturitu výborně připraven, a navíc zná spousty zajímavostí, které můžou být podnětem k dlouhým konverzacím.
Prostě tak zapálenou paní učitelku jste ještě neviděli! Vyučování je jí koníčkem. Je jedním z učitelů, na nichž vidíte, že je pro své obory zapálená , což je jedna z věcí, která dělá její hodiny tak poutavé. Když slyšíte její výklad, připadáte si, jako by vám někdo předčítal pohádku. Tvrdí o sobě, že je konzervativní, ale přesto přichází s hromadou reforem ve výuce, díky nimž vtahuje studenty víc do učiva. Kromě známkovacího systému přišla se spoustou zajímavých vychytávek, které zpestřují hodinu jako kvízy a hádanky „Kdo jsem?".
Je velmi šikovná, týdně učí neuvěřitelných 52 hodin! Nevyučuje jen na naší škole, ale i na školách jako je: Masarykova univerzitně-pedagogická fakulta, Mendelova univerzita a Francouzská aliance. Dokonce přednáší dědouškům a babičkám, jak je ráda označuje, v domovech důchodců. Její volný čas věnuje i vyučováním dvou divadel, českého i francouzského. Jde vidět, že vzděláváním žije.
Má neuvěřitelně hodnou a křehkou duši. Její život není vůbec lehký, ale i přes to všechno, co se jí děje je silná a vše zvládá. Neuvěřili byste tomu, že letos v létě dostudovala svůj třetí doktorát!
Paní Novotná se loni stala naší třídní učitelkou. Říká nám, že jsme takové její děti. Je velice přátelská. Všichni ji máme hrozně rádi a baví nás.
Pro všechny své studenty by se rozdala, čehož si neskutečně vážíme. Za všechno, co pro nás dělá bychom jí chtěli poděkovat a cena Zlatého Ámose je perfektní způsob, jak toho můžeme docílit.

Příhoda

Za ty necelé dva roky jsme s paní učitelkou zažili hodně dobrodružství. Zažili jsme s ní spoustu zážitků, je těžké vybrat jen jeden. Ale nejlepší byl asi ten, jak jsme jeli na školní výlet do Brna. Jelikož paní učitelka v Brně žije, ukázala nám místa, o kterých ani lidí z Brna neví. Jeli jsme na hrad Veveří, na který jsme jeli s jejím pejskem Gigi. Celý den s námi cestovala, byl to moc fajn den. Měli jsme domluvené, že zajdeme společně na nový film. Ale jaksi nám nedošlo, že potřebujeme testy. Zbývalo 10 minut do začátku filmu. Běželi jsme jak o závod do lékárny pro testy a ještě jsme se museli otestovat. Tak jsme všechno na poslední chvíli stihli, a zpátečně jsme se smáli nad tím jak se nám to povedlo.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrní partneři

Zlatý mediální partner

 

Partneři 2022/2023

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Berchtold
Alkom
ČT edu
MP Education
Hlavní město Praha
Efko

Mediální partneři 2022/2023

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision