Harmonogram 31. ročníku
(školní rok 2023-2024)

Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2023
Regionální kola: leden, únor 2024
Semifinále: 11. března 2024, Senát PČR
Finále: 22. března 2024, hotel Olšanka
Kantorský bál: 23. března 2024, hotel Ambassador

Záštitu přijali: 

prezident Petr Pavel,
manželka prezidenta Eva Pavlová,
ministr školství Mikuláš Bek,
radní Antonín Klecanda Hlavní město Praha.

Sledujte nás na You Tube

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů
Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení
Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

Najdete nás také na Instagramu a Facebooku

   


 

Nominace končí za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Ječmenjaková Lenka <br />Oulíková Zuzana <br />Piskorik Jan <br />Šafránková Petra <br />Tůmová Jitka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Pakši Gabriela <br />Šimečková Lucie <br />Tichý Oldřich <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Nováková Iveta <br />Řezníčkova Kateřina <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Kristová Mgr. Kateřina <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Černá Lenka <br />Mrkvanová Martina <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Kopřivová Ivana <br />Lefler David <br />Peňázová Sandra <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Kolář Roman <br />Zabloudilová Marie <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Frnka Josef <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti

Upozornění na novinky e-mailem

Hurtová Zdenka

Přihlášky neupravujeme.

Hurtová Zdenka
ZŠ Jih
Komenského 459
35301
Mariánské Lázně
Karlovarský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Dvě babičky a jedna maminka by rády navrhly na Zlatého Amose 2022/2023 paní učitelku Mgr. Zdenku Hurtovou ze ZŠ Jih v Mariánských Lázních.
Paní Hurtová je žena velmi činorodá. Kdysi, když byly děti těchto babiček malé, chodily k ní na zpěv a též do folklorního kroužku Marjánek, který založila. Slavili s ním tehdy velké úspěchy - byli pozváni například do Francie - Marcoussis - na slavnost jahod s prohlídkou Paříže, často vystupovali v divadle, ve školách, v domovech důchodců, v dětské léčebně ...
A čas běžel dál. Paní učitelka si založila svoji rodinu - její tři dcery kráčí v jejích stopách. Ona sama je zdárná hudebnice - hraje na akordeon v orchestru, na klavír,na varhany.
A nyní se svou třídou již třeťáků vymýšlí různé akce a aktivně se účastní různorodých soutěží. Např. minulý rok se zúčastnili malířské soutěže Ministerstva pro místní rozvoj a vyhráli " Den s horskou službou " na Bublavě. Akce se velice vydařila a děti i paní učitelka si dokonce vyzkoušely nejen záchranu zraněného, ale i evakuaci z porouchané lanovky. Také spolu neúnavně nacvičují divadla, recitační vystoupení i pásma tradic a svátků. Na Velikonoce nám děti předvedly velikonoční lidové tradice tak, jak bývaly praktikovány především na vesnicích. Zpívalo se, tančilo, vynášela se Morana a k tomu všemu paní učitelka krásně hrála na akordeon.
V říjnu se děti učily o svém lázeňském městě, o Mariánských Lázních. Výstupy ze svého projektu " Cestovní veletrh " prezentovaly ve třídě ostatním spolužákům, rodičům, paní ředitelce školy i řediteli Městského muzea v Mar. Lázních, který děti mohl z pozice své funkce i znalostí o historii i současnosti města doplnit nebo opravit. Nyní se tito třeťáci díky paní učitelce přihlásili se svým čtením o zlobivé třídě do čtenářské soutěže " Rosteme s knihou ", která má děti podpořit v kladnému vztahu ke čtení a knížkám. Na konci školního roku paní učitelka organizuje na kolonádě Ferdinandova pramene rozloučení se školním rokem, kde nás děti vždy překvapí svými dovednostmi, vystaví své obrázky, uvaří nám kávu nebo prodají dortík. Poslední akce, na kterou byly děti pozvány, bylo " Rozsvícení vánočního stromu " ve vesnici Mnichov u Mar. Lázní. Zde zpívaly koledy jako kostýmovaní pastýři, ovečky, chudý lid, Andělé nebo Panna Maria.
Paní učitelka se snaží vést nejen klasické vyučovací hodiny, ale aktivně do nich zapojit i děti, aby se jim vryly konkrétní vědomosti do paměti. Například o svatém Martinovi pekly svatomartinské rohlíčky, když byla na podzim sezóna jablek, společně upekly štrůdl. Pro své žáky dělá naše paní učitelka vždy maximum, obětuje jim i většinu svého volného času. Má trpělivost se všemi dětmi, více i méně nadanými studenty, s dětmi, které v 1. třídě nemluvily česky nebo s dětmi různě znevýhodněnými. Ve svém volném čase je vzala i na třídní výlet, protože věděla, že některé děti by se na tato místa nikdy nepodívala. I v náročné době covidové si vždy pečlivě připravovala každodenní online výuku, posílala nám vlastní výuková videa, což ne u všech učitelů bylo v té době pravidlem. Žáky si dokonce rozdělila po skupinách, aby se na ně častěji dostalo s odpověďmi a lépe se nám všem pracovalo. Děti se teprve učily číst a psát, takže to bylo pro obě strany náročné.
Díky promyšleným projektům a poutavým vyučovacím hodinám naší paní učitelky Mgr. Zdenky Hurtové se děti na vyučování a do školy každý den těší a i citlivější děti se do školy nebojí chodit a nestresují se.
Proto bychom chtěli touto nominaci na Zlatého Amose 2022/2023 vzdát hold i vyjádřit díky naší nejlepší paní učitelce pod sluncem.

Příhoda

Naše paní učitelka je nejlepší na světě.
Jak jsme připravovali sboreček, byla vždy sranda. Nejnovější představení byla Paní Žížala. Při představení se nám trochu rozbil CD přehrávač. Ale to nevadilo, protože paní učitelka umí hrát krásně na akordeon. To bylo poprvé, kdy jsme zkoušeli MUZIKÁL !
S paní učitelkou jsme vymysleli celý PŘÍBĚH ! Tanec s deštníky, část Zbláznilo se páže z filmu Ať žijí duchové !, pavouky tančící na kytarové písně, rokenrol - tančili ho kluci s holkama.
Paní učitelka byla režisérka. Má vždy dobré nápady. A také plány. Při sborečku se vždy uvolňuje. Zato my tam vždy makáme.
Přejeme si, aby se naše paní učitelka stala Zlatým Amosem !!!

Za třídu 3.C sepsal Jaroslav Řešetka.

Zpět na seznam kandidátů

Zlatý partner

Zlatý mediální partner

Stříbrní partneři

Partneři 2023/2024

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Berchtold
Alkom
ČT edu
MP Education
Hlavní město Praha
Efko

Mediální partneři 2023/2024

Dětská tisková agentura
ČT: D
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky