Harmonogram příštího ročníku
školní rok 2024 - 2025

Zahájení  - 5. října 2024
Příjem přihlášek - do 31.12. 2024
Regionální kola - leden únor 2025
Semifinále - začátek března 2025
Finále - 28. března 2025
Galavečer-Kantorský bál - 29. 3. 2025


 

Sledujte nás na You Tube

Zahájení 30. ročníku ankety

Studio Zlatý Ámos
Aktuální informace

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů

Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení

Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

Najdete nás také na Instagramu a Facebooku

   

Nový ročník šk. rok 2024/25 začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Drábková Petra <br />Jánošková Zuzka <br />Michálková Petra <br />Oulíková Zuzana <br />Popelková Adéla <br />Procházka Jaromír <br />Šafránková Petra <br />Šuralová Emilie <br />Tůmová Jitka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Adamec Filip <br />Černá Pavla <br />Eliášová Sylva <br />Janičatová Olga <br />Knorová Kateřina <br />Skovajsová Veronika <br />Šimečková Lucie <br />Vaisová Štěpánka <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Svobodová Zuzana <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Drobná Nikola <br />Kumstýřová Jaroslava <br />Maršinská Marketa <br />Rasochová Lenka <br />Simon Dominik <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Míšková Ivana <br />Vojtěch Petr <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Menšík Martin <br />Nývltová Kamila <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Macháčková Lenka <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Fochrová Jarmila <br />Gintherová Marie <br />Havlíček Jakub <br />Kosinová Vendula <br />Kristová Mgr. Kateřina <br />Mitana Libor <br />Pospíšilová Eliška <br />Suchá Mia <br />Suchánková Jana <br />Valouchová Dagmar <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Floksová Melina <br />Mrkvanová Martina <br />Pavelec Rostislav <br />Tofel Tomáš <br />Valíček Adam <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Chromíková Renata <br />Náplava Josef <br />Polášková Alena <br />Schejbal Miroslav <br />Šimoníková Tereza <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Fedorková Zita <br />Kopřivová Ivana <br />Lefler David <br />Peňázová Sandra <br />Sůvová Michaela <br />Šrejma Jaroslav <br />Vališ Josef <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Kolář Roman <br />Zabloudilová Marie <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Franc Jan <br />Kotrčková Eva <br />Nováková Eliška <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Lorencová Kristýna <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Goj Jan

Porota vyřadila neplatné a neúplné přihlášky. Všichni zde zveřejnění postupují do regionálních kol. GRATULUJEME! Informace o regionálních kolech viz odkaz v horní liště.

Goj Jan
ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský Les, B. Dvorského 1, příspěvková organizace
B. Dvorského 1049/1
700 30
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Pan Mgr. Jan Goj má téměř dvacetiletou praxi, vyučuje český jazyk a literaturu, mediální výchovu, žurnalistiku a anglický jazyk. Patří k nejaktivnějším a nejzapálenějším pedagogům školy. Mezi dětmi je velmi oblíbený a pro svou pracovitost, korektnost, vstřícnost a empatii je také vyhledávaným a uznávaným kolegou.
Několik let vede školní časopis Chaos teenagerů (dvakrát byl nejlepší v Moravskoslezském kraji, 3. v republice, mnohokrát oceněn za nejlepší obsahovou stránku, a to i na celostátní úrovni). Nově inicioval vydávání Literárních sešitů, zaměřené na umělecké texty žáků. Pod jeho vedením vznikly práce, které byly vytištěny i ve školním Almanachu žákovských prací a almanachu Střediska volného času Ostrčilova. Pravidelně s žáky přispívá do místního tisku.
Koordinuje účast žáků v literárních soutěžích, ve kterých opět naši žáci získali přední umístění i na celostátní úrovni.
Zpracovává a účastní se projektů k získávání financí z grantů, které výrazně napomáhají rozvoji školy - např. granty Magistrátu města Ostravy, Erasmus (peníze na vybavení redakce školního časopisu, školní knihovny, Talentmanagement – podpora talentovaných dětí, mezinárodní spolupráce a další).
Jako tiskový mluvčí školy a web editor (psaní článků o dění ve škole, propagace v médiích, např. Jižní listy) informuje veřejnost o dění ve škole. Vede školní parlament.
Spolupracuje s PF OU, s Univerzitou Palackého v Olomouci - hospitace v hodinách, vedení studentů. Aktivně se zapojuje i do projektů uvedených institucí. Druhým rokem vede inovativním způsobem výuku mediální výchovy a žurnalistiky metodou CLIL.

Příhoda

Žáci ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský Les, B. Dvorského 1, p. o. byli osloveni, aby popsali příhodu se svým oblíbeným pedagogem, a vznikly z toho spíše charakteristiky:

S panem učitelem je vždy sranda i pohoda, s žáky řeší vše v klidu, prostě dost pohodář. Také žáky často zapojuje a motivuje k různým aktivitám, mě osobně zapojil do školního rozhlasu a literárních sešitů. Je to ten typ učitele, za kterým když přijdete s prosbou, tak můžete očekávat vyhovění a kladnou odpověď. Prostě dobrák.

David Sebastian Čapka

Jsem žákyně 9. A a můj třídní učitel je pan učitel Jan Goj. Za celou třídu můžu říct, že náš pan učitel je velmi ohleduplný, společenský a velice přátelský. Mimoto má zlatý sarkastický humor. Vždycky se dokážeme spolu zasmát. Třeba na konci 8. třídy jsme byli po 150 letech na výletě a strašně jsme si to všichni užili. Myslím, že kdyby nebyl tak chápavý a empatický člověk, tak s ním nemáme tolik užitého.

Eliška Hlavatá

Pana učitele jsem míval pouze na předmět Žurnalistika, který byl jen jednou za dva týdny, ale vždy mi pan učitel přišel velmi sympatický a milý. Tento rok se s ním vídávám konečně více, a to při angličtině. Angličtina nepatřila k mým oblíbeným předmětům, ale díky panu učiteli jsem si ji celkem oblíbil. Na panu učiteli mě fascinuje, s jakou energií dělá všechny věci, ale také, že dokáže být pohodový a dobře se s ním povídá. Na Žurnalistice jsem sedával do půl čtvrté odpoledne, ale bylo to příjemné a pohodové. Taky se mi velmi líbí školní parlament, který pan učitel pravidelně organizuje. Je to zase něco jiného si popovídat s učiteli a ostatními žáky v jednom kruhu.

Miloslav Holek

Zpět na seznam kandidátů