Harmonogram

Veřejné finále: 24. března 2017, od 14 hodin, hotel Olšanka
Kantorský bál: 25. března 2017, 19 hod., Hotel Ambassador, Praha

Nový ročník začne za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Havelková Michaela <br />Janoušová Daniela <br />Králíčková Miloslava <br />Šmahaj Vladimír <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Frühaufová Jitka <br />Kolpaková Hana <br />Kutinová Radka <br />Opová Martina <br />Podpěra Jan <br />Procházka Miroslav <br />Vrtišková Kateřina <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Vargová Pavlína <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Krtička Jan <br />Šikýřová Andrea <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Nováček Miloš <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Šichova Radka <br />Šindlářová Darina <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Branda Jan <br />Hrnčíř Tomáš <br />Miksánek Petr <br />Novák Pavel <br />Vomočil Ondřej <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Kroupová Radka <br />Venclíková Veronika <br />Zemanová Tereza <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Drbušková Naděžda <br />Duchoňová Gabriela <br />Kamasová Barbora <br />Lokayová Dagmar <br />Ondračková Jana <br />Peterková Karla <br />Ptáčníková Gabriela <br />Sládečková Ludmila <br />Tenčíková Naděžda <br />Zajíček Michal <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Buchalová Jaroslava <br />Jackivová Hana <br />Ježková Alena <br />Kolaříková Pavlína <br />Nahodil Jan <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Bízová Lada <br />Bučková Zdeňka <br />Kocourková Alena <br />Koubek Pavel <br />Krbková Trnková Kateřina <br />Novotná Olga <br />Pejčochová Věra <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Hanáková Martina <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Kotrčková Eva <br />Licehamrová Simona <br />Lis Lukáš <br />Opelková Helena <br />Šedivá Alena <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Dlabalová Radka <br />Vicianová Jana <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Historie

Zlatý Ámos - 23. ročník, šk. rok 2015-2016

"Pojďme si hrát", vzkazuje Zlatý Ámos 2016 Jan Flídr.

"První červen již tradičně patří našim dětem. Je to den, jehož cílem je upozornit širokou veřejnost na práva a potřeby dětí (právo na život bez násilí, právo na zdraví, právo na život a budoucnost v míru, právo na dostatek jídla a pití, právo na život bez dětské práce a vykořisťování, právo na rovnost pohlaví, právo na nedotknutelnost lidské důstojnosti, právo na vzdělání). Přičemž první podnět k vyhlášení tohoto významného dne, který by oslavoval děti, vznikl v Turecku při založení Národního shromáždění v dubnu 1920. Jedním ze smyslů Mezinárodního dne dětí je, že rodina by měla být pohromadě a věnovat se sama sobě. V očích dětí je pak vnímán jako den sportovních akcí, zábavy a her, tak neseďme a pojďme si hrát…".

30. května 2016pokračování článku

Naučte se hymnu Zlatého Ámose

Tuhle písničku zpívá porota při zahájení každého regionálního kola. Zazpívejte si ji s námi!

Zahájeno, čekáme na první nominace!

V pondělí 5. října byl slavnostně odstartován 23. ročník ankety Zlatý Ámos. Od této chvíle můžete posílat nominace svých oblíbených učitelek a učitelů.


V pokračování je fotogalerie ze zahájení.

05. října 2015pokračování článku

Ministryně školství o anketě Zlatý Ámos

Ve čtvrtek 24. září navštívil ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal ministryni školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinu Valachovou. "Bylo to velmi příjemné setkání, paní ministryně anketu zná a podporuje ji," říká Slávek Hrzal. A co o anketě řekla paní ministryně? Poslechněte si její slova.

24. září 2015pokračování článku

Hrajeme si s Ámosem

logo for toysZveme vás na veletrh FOR TOYS na výstaviště v Praze Letňanech. Od čtvrtka 8. října až do neděle 11. října nadete ve vstupní hale stánek Dětské tiskové agentury a ankety Zlatý Ámos.

22. září 2015pokračování článku

23. ročník Zlatého Ámose začne 5. října 2015

Začátek nového ročníku není náhodné datum. Je to Světový den učitelů.

V pokračování článku se můžete podívat na fotogalerii ze slavnostní korunovace a Kantorského bálu v březnu 2015.



Nominovaní kandidáti

Bečková LucieBečková Lucie

ZŠ Na Pražské Pelhřimov
Pelhřimov
Postupuje do semifinále
Bieliková EvaBieliková Eva

ZŠ Lesní
Liberec
Postupuje do semifinále
Ámoska Libereckého kraje 2016.
Budínská EvaBudínská Eva

Základní škola, Jičín
Jičín
Přihláška kompletní
Čurda MatějČurda Matěj

Základní škola, Ostrava-Poruba, A. Hrdličky 1638, příspěvková organizace
Ostrava-Poruba
Přihláška kompletní
De Bolle LenkaDe Bolle Lenka

Gymnázium Kadaň
Kadaň
Přihláška kompletní
Dufková LenkaDufková Lenka

Základní škola
Tišnov
Postupuje do semifinále
Faltová JiřinaFaltová Jiřina

ZŠ Šumava
Jablonec nad Nisou
Přihláška kompletní
Flídr JanFlídr Jan

ZŠ 5.května
Dvůr Králové nad Labem
vítěz
Fréharová LenkaFréharová Lenka

Základní škola Zábřeh, Boženy Němcové
Zábřeh
Postupuje do finále
Ámoska Olomouckého kraje 2016.
Fridrichová Jelínková IllonaFridrichová Jelínková Illona

ZŠ Bosonožská
Brno
Přihláška kompletní
Halouzková KateřinaHalouzková Kateřina

Základní škola a Mateřská škola Podolí
Podolí
Přihláška kompletní
Hasala IvoHasala Ivo

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace
Vítkov
Postupuje do finále
Hlaváčová AlenaHlaváčová Alena

ZŠ a MŠ Šromotovo
Hranice
Přihláška kompletní
Chvostková MonikaChvostková Monika

Obchodní akademie Ostrava-Poruba
Ostrava
Přihláška kompletní
Jakl PavelJakl Pavel

Základní škola
Litomyšl
Přihláška kompletní
Kolašínová ZuzanaKolašínová Zuzana

Základní škola a Mateřská škola, příspěvková organizace
Slatinice
Přihláška kompletní
Kondler PetrKondler Petr

Základní škola Zábřeh, Boženy Němcové 1503/15, okres Šumperk
Zábřeh
Přihláška kompletní
Kopeček MartinKopeček Martin

Janáčkovo náměstí 17
Krnov
Přihláška kompletní
Kunclová JanaKunclová Jana

ZŠ Vladislava Vančury
Praha 5 Zbraslav
Postupuje do semifinále
Kupčíková JarmilaKupčíková Jarmila

ZŠ Mladí
Orlová-Lutyně
Přihláška kompletní
Ledabylová DagmarLedabylová Dagmar

Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace
Slušovice
Přihláška kompletní
Ležák MartinLežák Martin

Ždírec nad Doubravou
Ždírec nad Doubravou
Přihláška kompletní
Lorencová JanaLorencová Jana

Základní škola Zlín, Mikoláše Alše 558, příspěvková organizace
Zlín
Přihláška kompletní
Machů OndřejMachů Ondřej

Gymnázium Christiana Dopplera
Praha
Přihláška kompletní
Matematický Ámos 2016
Michálková AlenaMichálková Alena

Základní škola a Mateřská škola Černovice, příspěvková organizace
Černovice
Postupuje do finále
Ámoska Vysočiny 2016. Dětská Ámoska 2016.
Mikešová RadkaMikešová Radka

Reálné gymnázium a základní škola města Prostějova, Studentská ul. 2
Prostějov
Přihláška kompletní
Mrázková JindřiškaMrázková Jindřiška

ZŠ Židlochovice
Židlochovice
Postupuje do semifinále
Ámoska Jihomoravského kraje 2016.
Netušil PavelNetušil Pavel

Masarykovo gymnázium, Příbor, přízpěvková organizace
Příbor
Přihláška kompletní
Nováková PavlaNováková Pavla

ZŠ Bosonožská
Brno
Přihláška kompletní
Pacíková VěraPacíková Věra

ZŠ Husova
Brno
Přihláška kompletní
Pecinová AlenaPecinová Alena

Gymnázium Vysoké Mýto
Vysoké Mýto
Přihláška kompletní
Plachá MiloslavaPlachá Miloslava

ZŠ Barvířská
Liberec 3
Přihláška kompletní
Poslušná PetraPoslušná Petra

Základní škola pod Svatou Horou
Příbram II
Přihláška kompletní
Pospíšil MichalPospíšil Michal

Základní škola Přerov, U tenisu 4
Přerov
Postupuje do finále
Ámos sympaťák 2016.
Pražienka MiroslavPražienka Miroslav

Gymnázium Lovosice
Lovosice
Postupuje do semifinále
Ámos chemikář 2016.
Reichl JaroslavReichl Jaroslav

Střední průmyslová škola sdělovací techniky
Praha 1
Postupuje do semifinále
Ámos fyzikář 2016.
Santariusová JarmilaSantariusová Jarmila

ZŠ Dany a Emila Zátopkových
Třinec
Přihláška kompletní
Schneiderová BarboraSchneiderová Barbora

Základní škola a Mateřská škola Žalany
Žalany
Přihláška kompletní
Ámos češtinář 2016.
Stryková MiroslavaStryková Miroslava

Základní škola Ostrava-Hrabůvka, Provaznická 64, příspěvková organizace
Ostrava-Hrabůvka
Přihláška kompletní
Štěpánková Mgr. ŠárkaŠtěpánková Mgr. Šárka

ZŠ Šlapanice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace
Šlapanice u Brna
Přihláška kompletní
Štočková ZuzanaŠtočková Zuzana

ZŠ Praha - Vinoř
Praha - Vinoř
Postupuje do finále
Ámoska Hlavního města Prahy.
Trčálková JindřiškaTrčálková Jindřiška

ZŠ a MŠ Stráž nad Nisou
Stráž nad Nisou
Přihláška kompletní
Trnková KvětaTrnková Květa

Základní škola a Mateřská škola Všeň
Všeň
Přihláška kompletní
Uluçay Ing. IrenaUluçay Ing. Irena

Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, příspěvková organizace
Brno
Přihláška kompletní
Vavrečková HanaVavrečková Hana

OPEN GATE – gymnázium a základní škola, s.r.o.
Říčany
Postupuje do semifinále
Ámoska Středočeského kraje 2016.
Vytasilová HanaVytasilová Hana

Základní škola Říčany
Říčany-Radošovice
Přihláška kompletní


23. ROČNÍK - 2015-2016

22. ROČNÍK - 2014-2015

21. ROČNÍK - 2013/2014

20. ROČNÍK - 2012/2013

19. ROČNÍK - 2011/2012

18. ROČNÍK - 2010/2011

17. ROČNÍK - 2009/2010

16. ROČNÍK - 2008/2009

15. ROČNÍK - 2007/2008

14. ROČNÍK - 2006/2007

13. ROČNÍK - 2005/2006

12. ROČNÍK - 2004/2005

Patron ankety

 

Prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc

 

Zlatý partner

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

 

Partneři 2016-2017

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Preciosa
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha

Mediální partneři 2016-2017

Právo
Český rozhlas dvojka
Týdeník školství
ČT: D
Adam.cz