Harmonogram:
Příjem přihlášek
od 5.10. 2017 do 31.12. 2017
Regionální kola
leden - únor 2018
Semifinále
začátek března 2018
Finále 
23.3. 2018
Kantorský bál
24.3. 2018

Příjem přihlášek končí za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Chudomelová Iva <br />Šídová Olga <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Schubertová Monika <br />Turek Mgr. David <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Pospíšil Michal <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Samohýlová Michaela <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti

Upozornění na novinky e-mailem

Historie

Veselé lavičky, festivaly i stavební dozor

Že mají kantoři dva měsíce prázdnin? To je už obehrané klišé. A navíc je to jen mýtus. Dětem se totiž věnují i o své dovolené.

27. června 2017pokračování článku

Finále a Kantorský bál na videu

Připravili jsme pro vás dvě krátká videa, která připomínají letošní finále ankety Zlatý Ámos a Kantorský bál. Podívat se na ně můžete kliknutím na odkaz pokračování článku.

18. května 2017pokračování článku

Růžena Hlůšková, XX. Ámoska, zorganizovala v sobotu 6. května setkání Ámosů na Velehradě. Bylo to milé a poučné. Kromě návštěvy památek a dalších zajímavých míst Velehradu jsme samozřejmě večer strávili ve sklípku. Viz fotografie.

16. května 2017pokračování článku

Fotky z 24. ročníku Zlatého Ámose

Dostáváme řadu dotazů, kde je možné si prohlédnout fotografie z 24. ročníku ankety Zlatý Ámos. Už od regionálních kol je zveřejňujeme na této adrese: http://zamos.rajce.idnes.cz/. Můžete si je nejen prohlédnout, ale také stáhnout a vytisknout.

Přejeme hezké prohlížení a ještě hezčí vzpomínky.

29. března 2017pokračování článku

Ámosové tohoto školního roku byli korunováni

Krátce po šestnácté hodině v pátek 24. března 2017 skončilo v kongresovém centru Olšanka v Praze finále 24. ročníku ankety Zlatý Ámos. Pro šest finalistů to byl vrchol jejich čtyřdenního pobytu v hlavním městě. Ještě před samotnou soutěží je ve čtvrtek 23. března v hlavním městě na Staroměstské radnici  přivítala radní pro školství Irena Ropková a v reprezentačních prostorech Hradu je přijal prezident České republiky Miloš Zeman.

26. března 2017pokračování článku

Finále opět živě na internetu ČT

Finále 24. ročníku ankety Zlatý Ámos můžete opět sledovat v přímém přenosu na webu ČT. Začátek přenosu je v pátek 24. března ve 14 hodin. 

16. března 2017pokračování článku

Šest pedagogů bude usilovat o titul Zlatý Ámos 2017

Semifinále ankety Zlatý Ámos ve středu 1. března rozhodlo o šestici finalistů. V zrcadlových sálech MŠMT o postup usilovalo šestnáct pedagogů, kteří do semifinále postoupili z regionálních kol. Na cestu do Prahy je museli jejich žáci vybavit třemi věcmi, které dokládají jejich vzájemný vztah. Tak například porota viděla chytrý telefon vážící 4 kg s aplikacemi přímo vytvořenými pro paní učitelku, sůl, protože paní učitelku mají její žáci raději než zlato, most slepený ze špejlí, který unese 130 kg dokumentoval jak je pevné spojení pedagoga, žáků a rodičů a mnoho dalších vtipných předmětů. Nápaditost žáků a studentů mnohokrát překvapila nejen porotu, ale i samotné semifinalisty. O to těžší bylo rozhodování, kdo postoupí do finále.

01. března 2017pokračování článku

Známe poslední semifinalisty

Ve středu 8. února 2017 proběhlo v Poslanecké sněmovně PČR poslední regionální kolo letošního ročníku Zlatého Ámose. Do semifinále, které bude 1. března v zrcadlových sálech MŠMT, postoupili: Radka Dlabalová ze ZŠ Jižní předměstí v Rokycanech, Alena Šedivá z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře, Lukáš Lis ze ZŠ Soběslav, Komenského 20 a Vladimír Šmahaj z Gymnázia Jana Keplera v Praze. Lukáš Lis se zároveň stal Ámosem Jihočeského kraje a Vladimír Šmahaj Ámosem hlavního města Prahy. GRATULUJEME.

Ze Senátu PČR tři postupující do semifinále.

Do semifinále Zlatého Ámose z regionálního kola v Senátu PČR postoupili: Naděžda Drbušková ze SPŠS v Havířově, Pavlína Vargová ze ZŠ Fantiškovy Lázně a Pavel Novák z MŠ a ZŠ Kameničky. Poslední jmenovaný se zároveň stal Ámosem Pardubického kraje 2017. Všem gratulujeme!

Ámosovská legenda

Před deseti lety, v roce 2007, se stal Zlatým Ámosem profesor chemie na pražské „Křemencárně“ Ivan Sedlák. Před regionálním kolem v Brně jsme ho navštívili. Je mu 90 let. Po vážné autonehodě nemůže chodit. Má, jak sám říká, „domácí vězení“. Přesto je stále plný optimismu a plánů. Bylo to milé a povzbuzující setkání. Natočili jsme s Ivanem Sedlákem videorozhovor, který brzy zveřejníme.

Alena Kocourková=Jihomoravská Ámoska

Z jihomoravského regionální kola Zlatého Ámose postoupily do semifinále paní učitelka Věra Pejčochová ze ZŠ Novolíšeňská 10 v Brně a Alena Kocourková ze ZŠ a MŠ Domanín. Paní učitelka Kocourková se zároveň stala Jihomoravskou Ámoskou 2017. Gratulujeme. (Na fotografiích s radní pro školství Jihomoravského kraje.)

Ve Zlíně byli korunováni dva krajští Ámosové

 

 

 

 

 

V úterý 24. ledna proběhlo ve Zlíně regionální kolo Zlatého Ámose. Radní Petr Gazdík korunoval Zlínskou Ámosku Alenu Ježkovou z Gymnázia J. A. Komenského v Uherském Brodě a Olomouckou Ámosku Radku Kroupovou z 6. ZŠ v Šumperku. Společně s nimi do semifinále postoupila Jaroslava Buchalová z VOŠ pedagogická a sociální v Kroměříži.

Známe Moravskoslezského Ámose 2017

Z Moravskoslezského regionálního kola postoupila do semifinále Gabriela Ptáčníková z Galileo School ve Frýdku-Místku a Michal Zajíček ze ZŠ Štěbořice. Michal Zajíček se zároveň stal Moravskoslezským Ámosem 2017. Na fotografii s gratulantem Ivo Vondrákem, hejtmanem Moravskoslezského kraje.

 

Středočeským Ámosem se stal Miroslav Procházka

ProcházkaVe čtvrtek 19. ledna proběhlo na zámku Berchtold středočeské regionální kolo ankety Zlatý Ámos. V regionálních kolech je úkolem tří žáků, aby zajímavým a originálním způsobem představili svou učitelku nebo svého učitele, kterého nominovali do ankety. Porota vybírá postupující do semifinále a uděluje titul Krajský Zlatý Ámos. Tím se stal 19. března Miroslav Procházka, učitel na prvním stupni ZŠ Jana Václava Sticha-Punta v Žehušicích

Oblíbených učitelů přibývá

Do 24. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2017 přihlásili žáci a studenti 78 pedagogů. To je o 25 víc než v minulém ročníku. „Mám z toho počtu velkou radost, je to rekord“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal a dodává: „Po několika letech má alespoň jednoho oblíbeného učitele každý kraj.“

(Na fotografii je současný Zlatý Ámos Jan Flídr)

Kantorský bál bude 25. března

Už si můžete objednávat vstupenky na 24. Kantorský bál. Tentokrát se bude tančit v hotelu Ambassador - Zlatá husa v Praze, na Václavském náměstí. Program bálu najdete TADY. Vstupenky objednávajete ZDE.

27. prosince 2016pokračování článku

Hledáme oblíbené chemikáře a fyzikáře

Stejně, jako v minulých letech bychom rádi při finále 24. ročníku ankety Zlatý Ámos korunovali Ámose fyzikáře a Ámose chemikáře, tedy nejoblíbenějšího učitele chemie nebo fyziky. Potíž je však v tom, že do této chvíle (7.12.) máme pouze dvě nekompletní přihlášky na učitele fyziky a jednu nekompletní přihlášku na učitele chemie.  Rozhlédněte se ve školách, třeba právě ten váš fyzikář nebo chemikář by si takovou cenu zasloužil. A nezapomeňte poslat včas přihlášku.

07. prosince 2016pokračování článku

Nominace na Zlatého Ámose pouze do konce roku

Prosinec je posledním měsícem roku a zároveň posledním měsícem, kdy je možné přihlásit oblíbené učitelky a učitele do 24. ročníku ankety Zlatý Ámos. Právo přihlašovat své kantory mají pouze žáci základních škol a studenti škol středních.

27. listopadu 2016pokračování článku

Většina přihlášek je nekompletní

Dejte si prosím na přihlášce záležet. Zatím většina přihlášek, které přišly, jsou nekompletní, u některých jsou charakteristika a popis příhody hodně (ale opravdu hodně) stručné. Přihláška je první dokument, který dostane porota do ruky. Moc na ní záleží!!!

20. listopadu 2016pokračování článku

Zlatý Ámos ve spotu MŠMT

Nezapomeňte své oblíbené učitelky a učitele přihlásit do Zlatého Ámose. Příjem přihlášek končí 31. prosince 2016.

10. listopadu 2016pokračování článku

Zlatý Ámos promluvil ...

Naučili jsme bustu Zlatého Ámose mluvit. Klikněte na odkaz pokračování článku. Jen tak se dozvíte, co Zlatý Ámos vzkazuje všem žákům a studentům.

27. října 2016pokračování článku

Nový ročník zahájen, čekáme na přihlášky (VIDEO)

Ve středu 5. října 2016 byl v Národním pedagogickém muzeu v Praze slavnostně zahájen 24. ročník ankety Zlatý Ámos. Žáci a studenti od tohoto dne mohou posílat přihlášky. Datum není vybrané náhodně, od roku 1994 se tento den slaví Světový den učitelů. Vybrán byl proto, že před 50 lety, tedy v roce 1966, se v Paříži sešli ministři školství mnoha zemí a společně podepsali tzv. Chartu učitele. Česká republika tuto chartu přijala.

05. října 2016pokračování článku

Od 5. října přijímáme přihlášky

Slavnostní zahájení 24. ročníku ankety ZLATÝ ÁMOS - nejoblíbenější učitel školního roku 2016/2017 bude ve středu 5. října 2016 v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze.

19. září 2016pokračování článku

Tvůrce Zlatého Ámose bude bojovat s šikanou. Školy mají nového ombudsmana.

Zdroj iDnes.cz-http://zpravy.idnes.cz/novy-skolsky-ombudsman-hrzal-d2q-/domaci.aspx?c=A160906_094026_domaci_zt

Novým ombudsmanem pro žáky, učitele a rodiče se stane pedagog a zakladatel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal. V úterý to novinářům sdělila ministryně školství Kateřina Valachová. Hrzal ve funkci vystřídá Eduarda Zemana, jeho úkolem bude zejména bojovat proti šikaně na školách.

 

07. září 2016pokračování článku


Nominovaní kandidáti

Bízová LadaBízová Lada

ZŠ a MŠ Brno - Chrlice
Brno
Přihláška kompletní
Branda JanBranda Jan

Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice
Pardubice
Přihláška kompletní
Bučková ZdeňkaBučková Zdeňka

ZŠ Kamínky 5
Brno
Přihláška kompletní
Buchalová JaroslavaBuchalová Jaroslava

Vyšší odborná škola pedagogická a socální a Střední pedagogická škola Kroměříž
Kroměříž
Postupuje do semifinále
Dlabalová RadkaDlabalová Radka

ZŠ Jižní předměstí Rokycany p.o.
Rokycany
Postupuje do finále
Drbušková NaděždaDrbušková Naděžda

Střední průmyslová škola stavební, Havířov, příspěvková organizace
Havířov - Podlesí
Postupuje do semifinále
Duchoňová GabrielaDuchoňová Gabriela

Základní škola Petřvald u Nového Jičína
Petřvald u Nového Jičína
Přihláška kompletní
Frühaufová JitkaFrühaufová Jitka

1. základní škola Hořovice
Hořovice
Přihláška kompletní
Hanáková MartinaHanáková Martina

Základní škola Jihlava, Seifertova 5, příspěvková organizace
Jihlava
Přihláška kompletní
Havelková MichaelaHavelková Michaela

ZŠ a MŠ Ohradní
Praha 4
Přihláška kompletní
Hrnčíř TomášHrnčíř Tomáš

Základní umělecká škola Bystré
Bystré
Přihláška kompletní
Jackivová HanaJackivová Hana

Základní škola Hluk
Hluk
Přihláška kompletní
Janoušová DanielaJanoušová Daniela

Masarykova základní škola, Praha 9-Újezd nad Lesy
Praha 9-Újezd nad Lesy
Přihláška kompletní
Ježková AlenaJežková Alena

Gymnázium J. A. Komenského
Uherský Brod
Postupuje do semifinále
Ámoska Zlínského kraje 2017.
Kamasová BarboraKamasová Barbora

ZŠ Komenského 68
Nový Jičín
Přihláška kompletní
Kocourková AlenaKocourková Alena

ZŠ+MŠ Domanín
Domanín
Postupuje do semifinále
Ámoska Jihomoravského kraje 2017.
Kolaříková PavlínaKolaříková Pavlína

ZŠ Tlumačov
Tlumačov
Přihláška kompletní
Kolpaková HanaKolpaková Hana

Základní škola Miloše Šolleho Kouřim, okres Kolín
Kouřim
Postupuje do finále
Kotrčková EvaKotrčková Eva

Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor
Tábor
Přihláška kompletní
Koubek PavelKoubek Pavel

Základní škola Modřice
Modřice
Přihláška kompletní
Králíčková MiloslavaKrálíčková Miloslava

ZŠ Květnového vítězství 1554
Praha 4 - Háje
Přihláška kompletní
Krbková Trnková KateřinaKrbková Trnková Kateřina

Základní škola, Brno, Masarova 11, příspěvková organizace
Brno
Přihláška kompletní
Kroupová RadkaKroupová Radka

6. Základní škola
Šumperk
Postupuje do semifinále
Ámoska Olomouckého kraje 2017.
Krtička JanKrtička Jan

ZŠ Postoloprty
Postoloprty
Přihláška kompletní
Kutinová RadkaKutinová Radka

ZŠ Zvoleněves, okres Kladno
Zvoleněves
Přihláška kompletní
Licehamrová SimonaLicehamrová Simona

1.ZŠ Jindřichův Hradec
Jindřichův Hradec
Přihláška kompletní
Lis LukášLis Lukáš

ZŠ Soběslav, Komenského 20
Soběslav
vítězÁmos Jihočeského kraje 2017.
Ámos češtinář 2017.
Ámos sympaťák 2017.
ZLATÝ ÁMOS 2017.
Lokayová DagmarLokayová Dagmar

Masarykova Základní škola a mateřská škola Hnojník
Hnojník
Přihláška kompletní
Miksánek PetrMiksánek Petr

ZŠ Staňkova
pardubice
Přihláška kompletní
Nahodil JanNahodil Jan

ZŠ Slušovice
Slušovice
Přihláška kompletní
Nováček MilošNováček Miloš

Zš a Mš Zákupy
Zákupy
Přihláška kompletní
Novák PavelNovák Pavel

ZŠ a MŠ Kameničky
Kameničky
Postupuje do finále
Ámos Pardubického kraje 2017.
Novotná OlgaNovotná Olga

ZŠ Brno Vejrostova
Brno
Přihláška kompletní
Ondračková JanaOndračková Jana

ZŠ a MŠ El.Krásnohorské 2254
Frýdek-Místek
Přihláška kompletní
Opelková HelenaOpelková Helena

ZŠ a MŠ Křemže
Křemže
Přihláška kompletní
Opová MartinaOpová Martina

2. ZŠ Kolín
Kolín
Přihláška kompletní
Pejčochová VěraPejčochová Věra

ZŠ Novolíšeňská 10
Brno
Postupuje do semifinále
ÁMOS MATIKÁŘ 2017.
Peterková KarlaPeterková Karla

Základní škola a mateřská škola Dobratice
Dobratice
Přihláška kompletní
Podpěra JanPodpěra Jan

Základní škola Mšeno
Mšeno
Přihláška kompletní
Procházka MiroslavProcházka Miroslav

ZŠ Jana Václava Sticha - Punta Žehušice
Žehušice
Postupuje do semifinále
Ámos Středočeského kraje 2017.
Ptáčníková GabrielaPtáčníková Gabriela

Galileo School
Frýdek-Místek
Postupuje do semifinále
Sládečková LudmilaSládečková Ludmila

ZŠ Sviadnov
Sviadnov
Přihláška kompletní
Šedivá AlenaŠedivá Alena

Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor
Tábor
Postupuje do finále
ÁMOS FYZIKÁŘ 2017.
Šichova RadkaŠichova Radka

ZŠ Na Habru
Hořice
Přihláška kompletní
Šikýřová AndreaŠikýřová Andrea

ZŠ Palachova
Ústí nad Labem
Přihláška kompletní
Šindlářová DarinaŠindlářová Darina

Základní škola a Mateřská škola, Jičíněves
Jičíněves
Přihláška kompletní
Šmahaj VladimírŠmahaj Vladimír

Gymnázium Jana Keplera
Praha 6
Postupuje do semifinále
Ámos hlavního města Prahy 2017.
ÁMOS CHEMIKÁŘ 2017.
Tenčíková NaděždaTenčíková Naděžda

ZŠ Františka Hrubína
Havířov
Přihláška kompletní
Vargová PavlínaVargová Pavlína

ZŠ Frant.Lázně
Františkovy Lázně
Postupuje do semifinále
Venclíková VeronikaVenclíková Veronika

Základní škola Přerov, Velká Dlážka 5
Přerov
Přihláška kompletní
Vicianová JanaVicianová Jana

ZŠ Poběžovice
Poběžovice
Přihláška kompletní
Vomočil OndřejVomočil Ondřej

1ZŠ Litomyšl
Litomyšl
Přihláška kompletní
Vrtišková KateřinaVrtišková Kateřina

ZŠ Jílové u Prahy
Jílové u Prahy
Přihláška kompletní
Zajíček MichalZajíček Michal

ZŠ Stěbořice, okres Opava
Stěbořice
Postupuje do finále
Ámos Moravskoslezského kraje 2017.
DĚTSKÝ ÁMOS 2017.
Zemanová TerezaZemanová Tereza

ISO
Olomouc
Přihláška kompletní


24. ROČNÍK - 2016-2017

23. ROČNÍK - 2015-2016

22. ROČNÍK - 2014-2015

21. ROČNÍK - 2013/2014

20. ROČNÍK - 2012/2013

19. ROČNÍK - 2011/2012

18. ROČNÍK - 2010/2011

17. ROČNÍK - 2009/2010

16. ROČNÍK - 2008/2009

15. ROČNÍK - 2007/2008

14. ROČNÍK - 2006/2007

13. ROČNÍK - 2005/2006

12. ROČNÍK - 2004/2005

Patron ankety

 

 Profesor Václav Pačes

Zlatý partner

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

Partneři 2017-2018

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Nadace Unipetrol
Berchtold
Alkom
Preciosa
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha

Mediální partneři 2017-2018

ČT: D
Právo
Český rozhlas dvojka
Týdeník školství
Adam.cz
ŠIK