Harmonogram

Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2021
Regionální kola: leden, únor 2022
Semifinále: začátkem března 2022
Finále: 25. března 2022
Kantorský bál: 26. března 2022

Nominace končí za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Kudláček Petr <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Fibrichová Milada <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Lopaur David <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Forstová Irena <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Bílková Mgr. Martina

 

Bílková Mgr. Martina
Základní škola a Mateřská škola Lichnov, okres Nový Jičín, příspěvková organizace
Lichnov 360
742 75
Lichnov
Moravskoslezský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Když jsem objevila anketu Zlatý Ámos, bylo mi jasné, koho chci nominovat. Je to ona - Martina Bílková. Na ZŠ a MŠ Lichnov je od roku 2000. Během působení na škole se stala neodmyslitelnou součástí pedagogického sboru, jako metodik prevence rizikového chování pomáhá při složitých situacích nejen žákům, rodičům ale i kolegům. Několik let působila i ve funkci zástupkyně ředitelky školy. Vedla školní žákovský parlament. Tělem i duší je to sportovec, a tak je jasné, že jejím hlavním vyučovacím předmětem je tělesná výchova. Zároveň učí i zeměpis. Až na pár vyjímek, ji jinak, než ve sportovním outfitu nepotkáte.
Když jsem přestoupila na vyšší stupeň, stala se na dva roky naší třídní učitelkou. Martina Bílková je spravedlivá, férová a má prostě vše, co by správný učitel měl mít. Dokáže naučit, motivovat, a hlavně nás vyburcovat k těm nejlepším výkonům. Ukázala nám, že život není jenom procházka růžovou zahradou, ale že musíme umět bojovat a vypořádat se s nástrahami, které na nás v životě čekají. Dokáže s námi sportovat, bavit se, a hlavně se nebojí udělat si legraci sama ze sebe. Zažili jsme skvělé školní výlety, perfektní lyžařský kurz, nespočet sportovních turnajů ve volejbale, stolním tenise, florbale, fotbale.
Tyto dva roky se mi navždy vryjí do paměti. Na konci školního roku 2018/2019 jsme se s ní museli rozloučit a popřát jí štěstí do nové práce. Neopustila nás ale úplně, z naší třídní se stala opět zástupkyně paní ředitelky. Pořád nás ale učí. Není už těch vyučovacích hodin tolik, ale tělocvik si vybojovala. Pořád v nás pěstuje tu zdravou rivalitu a bojovnost, tak aby na konci školního roku mohla zase vyhlásit Nejzdatnější ženu a muže vyšších ročníků. Opět bude učit sedmáky lyžovat, vymýšlí nové projekty a získává na ně dotace, díky kterým pak můžou žáci celé školy zažívat neuvěřitelné zážitky během adaptačních kurzů, výletů, různých akcí, a hlavně pořád prostě zůstává v našich srdcích NAŠÍ TŘÍDNÍ.

Příhoda

Za ty dva roky jsme toho společně zažili tolik, že je dost těžké vybrat nějakou konkrétní příhodu. Úžasné vzpomínky máme všichni na lyžařský kurz, kde jsme si užili týden plný sportu a zábavy. Na výletě v Olomouci jsme si společně vyzkoušeli laser game a jaké to je dostat se z únikové místnosti. Letos jsme jeli na jednodenní zájezd do Vídně na adventní trhy. Nejnovější příhody jsou právě z tohoto výletu. Neskutečně jsme se nasmáli, když jsme navštívili nejstarší toalety ve městě. Překvapil nás systém, jakým jsme byly každá přiřazována k záchodu. Obsluhoval nás muž,což byl docela šok. Vybral poplatek, poslal nás na záchod a zacvaknul za každou dveře. Dveře měly ale průhledné sklo. Takže bylo dost humorné, jak jsme ve frontě tajně každá doufaly, že na nás netrefí zrovna ty dveře přímo proti čekajícím ve frontě. Zrovna paní učitelka vtipně komentovala, jak za mnou zaklaply právě ony dveře, co právě dělám a ostatní se smály. Sama si myslela, jak jí to hezky vyjde a bude moct svou potřebu vykonat na té nejvzdálenější toaletě. Jenže osud tomu tak asi chtěl a obsluha jí přidělila záchod hned po mně :-) Holt Karma je zdarma. Prostě to byl, dle jejího prohlášení, její sen. Takže zážitek toalety ve Vídni je právě teď nejvíc. Divím se, že se některá z nás nepo.... od smíchu.

Zpět na seznam kandidátů

Patron anktey

Prof. Václav Pačes

Zlatý partner

 

 

 

Stříbrný partner

 

Partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Labyrint

Mediální partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision