Harmonogram

Příjem přihlášek 5.10. - 31.12. 2020
Regionální kola: únor 2021
Semifinále: 16. března 2021
Finále: 26. března 2021
Kantorský bál: v roce 2021 nebude

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Ballková Pavlína <br />Brejla Martin <br />Hrubeš Hynek <br />Koudelková Marcela <br />Králová Romana <br />Pávková Barbora <br />Pírek Tomáš <br />Šeda Petr <br />Vídeňský Jaroslav <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Kučera Jan <br />Marek Lukáš <br />Nováková Eva <br />Štolová Kateřina <br />Tovarová Jana <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
David Matouš <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Svobodová Nikola <br />Vopatová Pavla <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Tůmová Veronika <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Rejlová Dana <br />Toušková Kašparová Iva <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Baroň Leoš <br />Coufal Jan <br />Hemerková Iva <br />Jiráková Dita <br />Leksová Zuzana <br />Vávra Jan <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Baše Lenka <br />Sedláková Pavlína <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Eliášová Mgr. Petra <br />Kučerová Jana <br />Navrátil Zdeněk <br />Plasgurová Nikola <br />Roháčková Sylva <br />Veřmiřovská Martina <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Doležalová Mgr. Hana <br />Lorencová Jana <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Bezdíčková Lucie <br />Dohová Lenka <br />Hladký Bohdan <br />Korčák Josef <br />Krajčirovič Jan <br />Neckář Herodesová Monika <br />Přibylová Marcela <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Brabcová Lucie <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Myler Filip <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Curko Petr <br />Kliková Mgr. Marcela <br />Ptaszek Zuzana <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Lorencová Jana

Od 1.3. 2021 jsou zde zveřejněny pouze kompletní přihlášky těch, kteří se zúčastnili regionálního kola.  Pokud se náhodou stalo, že jste poslali obhajobu a váš kandidát není v seznamu, kontaktujte nás.

Lorencová Jana
ZŠ Kvítková
Kvítková 4338
76001
Zlín
Zlínský kraj
Přihláška kompletní
Obhajoba přijata.

Charakteristika

Naši paní učitelku máme v 1.A sice „jen“ první pololetí, ale od začátku si to všichni opravdu moc užíváme. Včetně nás rodičů, kteří už mnozí máme starší děti na druhém stupni i výše, takže máme s čím srovnávat :) Svým nadšením, láskou k dětem a ke vzdělávání, zkušenostmi, ochotou a celkovým přehledem by mohla být příkladem pro mnohé jiné. Z fleku by mohla učit v projektu ČT „UčíTelka“ :) Naši prvňáčci jsou šťastní, těší se do školy i na on-line výuku, ve které je Jana Lorencová také naprosto skvělá.

Každá hodina je v podání naší paní učitelky jiná, pestrá, předem pečlivě připravená, včetně mnoha vlastních příkladů a vyrobených pomůcek. Děti provází výukou společně s třídním maskotem Ferdou Mravencem. Vše se odehrává hravou, pohodovou a přirozenou formou. Neustále zapojuje různé činnosti, hry, tanec, pohybovou aktivitu i další prvky, díky kterým to děti moc baví a hezky udrží pozornost. Když to šlo, chodili se spolu často učit také ven. Škola hrou, hurá!

Výborná je i v komunikaci s námi rodiči. Nebýt koronaviru, máme už za sebou všichni netradiční třídní schůzky s přespáním ve škole a další stmelovací aktivity, které pro nás hned od začátku roku plánovala. A nebýt špatného počasí, užili bychom si i na poslední chvíli zrušenou víkendovou Ferdovu stezku v přírodě, kterou nám chystala na kopci nad Zlínem o podzimních prázdninách během on-line výuky.

Navíc to perfektně umí s IT! Bravurně ovládá např. Google Classroom i další nástroje, různé druhy interaktivních prezentací, sdílených jamboardů a výukových her nebo puzzle pro děti, které si sama upravuje a dotváří pro potřeby třídy. Viděli jsme to také při on-line výuce, do které naskočila bez mrknutí oka. Sama nám hned natočila instruktážní video jak se připojit a fungovat po síti. Děti si rozdělila do menších skupinek a hodiny měla celou dobu tak výborně připravené a pestré, že to bavilo i nás rodiče. A kdo někdy nemohl dopoledne, pro toho měla každý den extra odpolední hodinu. Nebo se připojila kdykoliv třeba večer, když bylo z nějakého důvodu potřeba.

Navíc všechno dělá s úsměvem a nadšením, není pro ni problém se nám věnovat i o víkendu a ve volném čase. Třeba jako když nad rámec všeho dalšího vytvořila webový adventní kalendář s úkoly a hrami. Nebo když v listopadu iniciovala zapojení celé třídy v rámci Světového dne laskavosti, kdy jsme vyráběli pohledy pro babičky a dědečky ze dvou domovů pro seniory v okolí Zlína. Nebo předvánoční pečení perníčků s dětmi ve třídě. Třešničkou na dortu letos bylo, že od ní děti dostaly těsně před Štědrým dnem do schránek vlastnoručně vyrobený pohled s krásným přáním.

Zkrátka a dobře je vidět, že naše paní učitelka má srdce na tom správném místě. A také velké pedagogické zkušenosti. Dobře ví, co děti potřebují, jak s nimi pracovat a kam směřovat třídu. Jsme moc rádi, že výuku má založenou především na pochvalách a pozitivní motivaci, ne na známkování. Už první školní den nás také velmi potěšil známý obrázek na tabuli ve třídě – Jsem chyba, neboj se mě, patřím k učení, jsem důležitá, posouvám tě dál…

Kdyby takto přistupovali ke svému úžasnému poslání a práci všichni učitelé, nejen na prvním stupni, bylo by naše školství o velký kus dál :) Nominaci na Zlatého Amose si podle nás Jana Lorencová 100% zaslouží!

PS: Víme, že nominaci mají podávat samy děti, ale v první třídě je to trochu složitější, proto jsme ji sepsali my rodiče. Naši prvňáčci tento nápad přijali s nadšením a hned se podepsali do archu :)

Příhoda

Třeba takové on-line večerní halloweenské čtení. Šlo to samozřejmě udělat v pátek dopoledne v „pracovní době“, ale to by nebyl styl naší paní učitelky :) Když Halloween, tak přímo v sobotu 31. října, hezky večer potmě. Celá třída včetně rodičů jsme si podle instrukcí a pozvánky nachystali různé kostýmy, vydlabali dýně, rozsvítili svíčky a vytvořili si doma příjemný koutek, aby se nám dobře poslouchaly příběhy. Když jsme se připojili, paní učitelka se nám předvedla na kameře v krásném kostýmu, včetně pomalovaného obličeje. A přečetla nám několik příběhů ze Strašidelných pohádek. Zase tak strašidelné nebyly, nebojte :) Všichni jsme si to moc užili! A pro dvě rodiny, které s námi nemohly být on-line, poslala hned obratem odkaz na videozáznam celého čtení.

Je to jen další důkaz toho, že když milujete svou práci, nezáleží na tom, jestli je pondělí ráno nebo sobota večer :)

Zpět na seznam kandidátů

Patron anktey

Prof. Václav Pačes

 

 

Zlatý partner

Stříbrný partner

 

Partneři 2020-2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři 2020-2021

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision