Harmonogram

Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2021
Regionální kola: končí 18. února 2022
Semifinále: 10. března 2022
Finále: 25. března 2022
Kantorský bál: 26. března 2022

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Cinglová Květa <br />Černík Marek <br />Doležal Jiří <br />Kašpárková Kateřina <br />Koráb Jakub <br />Lacmanová Zdeňka <br />Machačíková Markéta <br />Sedláková Jana <br />Urbanová Zuzana <br />Vágnerová Kateřina <br />Valášek Marek <br />Volaříková Sandra <br />Zahrádková Lenka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Dobřichovská Tereza <br />Chlivényiová Aranka <br />Lédlová Monika <br />Miškovský Pavel <br />Mlynář Petr <br />Nedvědová Marie <br />Němcová Jitka <br />Onderková Monika <br />Plešingrová Petra <br />Podpěra Jan <br />Poláková Markéta <br />Prokešová Lucie <br />Šlesingerová Michaela <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Pertl Ladislav <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Šírová Jana <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Hainiš Jan <br />Sajdl Tomáš <br />Ulrichová Milada <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Doležalová Jiřina <br />Kováčová Lucie <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Hlávka Nezhybová Adéla <br />Polzerová Romana <br />Povýšilová Kateřina <br />Sahajová Eliška <br />Sedlářová Bronislava <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bugla Lucie <br />Holata Tomáš <br />Hrbáčová Sandra <br />Závodná Renata <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Hanáčková Denisa <br />Liška Ondřej <br />Machovský Jiří <br />Pírková Lenka <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Doležal Přemysl <br />Hajný Radek <br />Lončaričová Leona <br />Němečková Alena <br />Novotná Miroslava <br />Ostrezi Jana <br />Pernica Marek <br />Šebesta Zdeněk <br />Valenta Roman <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Čermáková Ivona <br />Fikarová Nikola <br />Prokopová Pavla <br />Punčochářová Šárka <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Mach Josef <br />Švugerová Kateřina <br />Vítová Jitka <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Sedláková Pavlína

Sedláková Pavlína
Masarykova ZŠ a MŠ Nezamyslice
1. máje 234
798 26
Nezamyslice
Olomoucký kraj
Postupuje do semifinále
Obhajoba přijata.

Charakteristika

Naše paní učitelka se jmenuje Pavlína Sedláková a učí na prvním stupni na základní škole v Nezamyslicích. Máme ji už od první třídy a jsme moc rádi, že jsme dostali právě ji. Je nejenom hodná, chytrá, hezká, laskavá, pozorná, kreativní a plná nápadů, ale hlavně je spravedlivá a přistupuje ke všem stejně. Paní učitelka je mladá, má svoji rodinu, a přesto nám věnuje spoustu svého volného času.
Během letních prázdnin, kdy má odpočívat a čerpat nové síly na další školní rok, pro nás vymýšlí a vytváří novou celoroční školní hru. Každý rok hrajeme novou. Tato hra nás motivuje k učení a procvičování probraného učiva. Výzdoba třídy, kterou pro nás vytváří, odpovídá danému tématu hry. V první třídě jsme sbírali nálepky a razítka. Ve druhé třídě jsme hráli hru ZOO, kdy jsme za splněné úkoly sbírali mince a nakupovali zvířátka do ZOO. Cílem hry bylo zaplnit celou ZOO zvířátky. Ve třetí třídě jsme hráli pirátskou hru a sbírali jsme diamanty. Letos ve čtvrté třídě jsme detektivové a sbíráme otisky prstů. S každou novou hrou máme i nového třídního maskota. V tomto školním roce hrajeme souběžně i vlastivědnou hru, kterou hrajeme ve skupinkách. Za splněné úkoly získáváme kilometry a cílem hry je objet autem na mapě celou naši republiku a navštívit všechny kraje. Paní učitelka má ráda přírodu a často tvoříme výrobky z přírodnin.
Od první třídy si celý školní rok sbíráme naše pracovní listy, úkoly, písemky, sešity a zakládáme si je do svého portfolia. Máme tam založené zážitky za celý rok, které jsme s celou třídou prožili. Paní učitelka nám vždy připraví list, kde nám popíše náš společný zážitek, přidá fotografie a ten si pak založíme. Každé portfolio je jedinečné a moc rádi si ho prolistujeme a zavzpomínáme.
Paní učitelka na nás myslela i v době nouzového stavu. Ve spolupráci s paní asistentkou pro nás připravila pracovní listy do všech předmětů a rozvezla nám je všem domů. Vždy jsme v obálce dostali krásný dopis a dárek navíc. Když jsme ve třetí třídě hráli pirátskou hru, dostali jsme pirátské roušky. Všechny pracovní listy jsme si schovali a po návratu do školy jsme si je založili do portfolia. Při on-line výukách jsme se těšili, že se připojíme na google meet a všichni se zase spolu uvidíme a prožijeme skvělé vyučování, jako bychom byli ve škole. Dostávali jsme navíc zajímavé interaktivní on-line cvičení a úkoly a zajímavá výuková videa. Vše nás moc bavilo, ale ze všeho nejraději jsme spolu všichni ve třídě.
Paní učitelka umí skvěle vysvětlil učivo tak, že ho snadno pochopíme, vysvětluje nám ho zábavnou formou, hrajeme spoustu her a soutěží. Vždy vymyslí něco nového, čímž v nás vzbudí zájem o učivo. Neprocvičujeme jen s učebnicí, ale dostáváme spoustu kreativních pracovních listů a různých úkolů. Procvičujeme společně i v týmu a učíme se tak vzájemné spolupráci. Našim heslem je: „Jsme na jedné lodi, táhneme za jeden provaz“. Je našim pilířem, o který se můžeme opřít, vždy je nám na blízku a pomáhá nám. Paní učitelka je hodná, ale jak začneme zlobit, zvedne hlas a v tu ránu poslouchají i ty nejzlobivější děti.
Práci učitelky nebere jako profesi, ale jako poslání. Víme, že nás má ráda, opravdově a že ji na nás záleží, bere nás jako svoje děti, celá by se pro nás rozdala. Až se s ní na konci školního roku budeme loučit, protože příští rok bude učit prvňáčky, bude to moc smutné a vůbec se na to netěšíme. Je to nejlepší učitelka na světě.

Příhoda

S paní učitelkou jsme prožili spoustu malých i velkých zážitků a každý je jedinečný. Každý rok si o Vánocích děláme třídní vánoční besídku, to tentokrát my děti bavíme dospělé. Hrajeme na hudební nástroje, zpíváme, recitujeme nebo kouzlíme. Po besídce si pak rozdáváme dárky. Všichni si někoho vylosují, aby každý dostal alespoň jeden dárek a pak obdarujeme další kamarády, paní učitelku a další družinářky nebo paní asistentky.
Když jsme byli ve druhé třídě, dělali jsme „Ježíškova vnoučata“. Jeli jsme do Prostějova do domova seniorů, kde jsme udělali babičkám a dědečkům besídku. Nakonec jsme je obdarovali dárečky. Měli moc velkou radost, to byl pro nás moc pěkný pocit. Než jsme jeli zpět do školy, prošli jsme se po náměstí na vánočních trzích a zazvonili vánočním zvonečkem.
Ze všeho nejvíce vzpomínáme na školu v přírodě v Bělé pod Pradědem. Paní učitelka pro nás vymyslela na každý den spoustu zajímavých her, úkolů a výletů. Všichni jsme dostali deník školy v přírodě a zapisovali jsme si každý den – jaké bylo počasí, co jsme měli k jídlu, jaké jsme hráli hry a kde jsme byli na výletě. Máme tady založené diplomy, které by se nám jinak časem ztratily.
Moc rádi vzpomínáme na den, kdy nás vzala paní učitelka vlakem na výlez k sobě domů. Má totiž koně, mohli jsme si je pohladit, nakrmit a vyfotit se s nimi. Cestou zpět jsme se zastavili na hřišti a hezky jsme si zadováděli na prolézačkách.
Každý rok je pro nás zážitkem rozdávání vysvědčení. Neodnášíme si jen vysvědčení, ale i pochvaly, diplomy a pamětní listy s výsledky naší školní hry. Díky paní učitelce máme školu rádi, jsme plní dojmů z toho, jaký skvělý školní rok jsme prožili a už se těšíme na další. Naši paní učitelku máme moc rádi.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

 

 

Partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
ČT edu
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision