Harmonogram 30. ročníku
(školní rok 2022-2023)

Setkání Zlatých Ámosů: 2.9. 2022
Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2022
Regionální kola: leden, únor 2023
Semifinále: 9. března 2023
Finále: 24. března 2023
Kantorský bál: 25. března 2023

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Cinglová Květa <br />Černík Marek <br />Doležal Jiří <br />Kašpárková Kateřina <br />Koráb Jakub <br />Lacmanová Zdeňka <br />Machačíková Markéta <br />Sedláková Jana <br />Urbanová Zuzana <br />Vágnerová Kateřina <br />Valášek Marek <br />Volaříková Sandra <br />Zahrádková Lenka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Dobřichovská Tereza <br />Chlivényiová Aranka <br />Lédlová Monika <br />Miškovský Pavel <br />Mlynář Petr <br />Nedvědová Marie <br />Němcová Jitka <br />Onderková Monika <br />Plešingrová Petra <br />Podpěra Jan <br />Poláková Markéta <br />Prokešová Lucie <br />Šlesingerová Michaela <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Pertl Ladislav <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Šírová Jana <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Hainiš Jan <br />Sajdl Tomáš <br />Ulrichová Milada <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Doležalová Jiřina <br />Kováčová Lucie <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Hlávka Nezhybová Adéla <br />Polzerová Romana <br />Povýšilová Kateřina <br />Sahajová Eliška <br />Sedlářová Bronislava <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bugla Lucie <br />Holata Tomáš <br />Hrbáčová Sandra <br />Závodná Renata <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Hanáčková Denisa <br />Liška Ondřej <br />Machovský Jiří <br />Pírková Lenka <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Doležal Přemysl <br />Hajný Radek <br />Lončaričová Leona <br />Němečková Alena <br />Novotná Miroslava <br />Ostrezi Jana <br />Pernica Marek <br />Šebesta Zdeněk <br />Valenta Roman <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Čermáková Ivona <br />Fikarová Nikola <br />Prokopová Pavla <br />Punčochářová Šárka <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Mach Josef <br />Švugerová Kateřina <br />Vítová Jitka <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Pertl Ladislav

Pertl Ladislav
Střední škola pedaogická hotelnictví a služeb, Litoměřice
Dlouhá 6
41201
Litoměřice
Ústecký kraj
Postupuje do semifinále

Charakteristika

Pan Učitel s velkým P a U, ano řeč je o Ladislavu Pertlovi, protože jako člověk je nesmírně fajn a jako učitel je super. Každá odborná škola by si zasloužila takového učitele. Nikdy jsme nezažili slovo NE, vždy dokáže poradit, vysvětlit, podržet a hlavně motivovat. Je to učitel odborných předmětů a vaření ve cvičné kuchyňce.
Vaření pod jeho taktovkou milujeme a vždy se těšíme, co si připravíme. Když máme teoretickou část, vždy nám látku vysvětlí a hned dá několik příkladů z praxe, které si člověk hned zapamatuje. Jeho hodiny jsou plné receptů, zážitků a vtipů (je to velký šprýmař a srší stále úsměvem a dobrou náladou).
Ve škole pořádá gastronomické večery, které zavedl kvůli nám, abychom viděli netradiční suroviny a úpravy. Často k nám do školy zve známé tváře se kterými vaříme (Markéta Hrubešová, Martin Polačko, ….). Některé večery jsou tematické, kde vaříme pod taktovkou Thajské, Vietnamské nebo i Španělské kuchařky.
Určitě nemůžeme zapomenout na soutěže, které jsou díky panu Pertlovi velkým úspěchem naší školy. Za zmínku stojí poslední velký úspěch, který jsme vyhráli a stali se absolutními vítězi v celorepublikové soutěži, které se účastnilo 150 studentů z celé ČR.
Přes prázdniny vymyslel Velkou letní kuchařskou soutěž, které se mohl zúčastnit každý mladý začínající kuchař. Soutěž měla velké finále na Zahradě Čech a byla to velká paráda.
Letos jsme Pana Učitele poprosili, aby moderoval náš maturitní ples a co myslíte, jaká byla jeho odpověď?? Máte pravdu bylo to ANO. Myslíme si, že je to právě on, kdo nás za ty čtyři roky studia zná nejvíce a ví o nás hodně.
Jak už jsme psali, je to člověk, který chce, umí, dokáže, nekouká napravo nalevo a snaží se nám studentům dát to nejlepší a „přitáhnout“ nás k řemeslu.

Příhoda

Vybrat jednu příhodu je velmi těžké. Každá akce, každý den je něco, co si budeme pamatovat hodně dlouho.
Ale myslíme si, že bobování na praxi bylo asi to nej.
Jako škola jezdíme na třítýdenní praxe na hory do Špindlerova Mlýna a Harrachova. Pedagogický dozor se na praxi střídá po týdnu a myslím, že není tajností, že týden s panem učitelem Pertlem je plný zážitků.
On nás prostě po odpracovaných hodinách nenechá ležet na pokoji a vždy má vymyšlen nějaký program.
Jedno odpoledne zaklepal na pokoje a řekl: „Jdeme se koulovat a bobovat“. Nejprve se nikomu nechtělo, přeci jen máme věk kdy tohle není asi přesně to, co chceme dělat. Ale řekli jsme si co, budeme na vzduchu. Hned jak jsme vyšli ven dostali jsme nálož studeného sněhu, který si pan učitel připravil. Během chvilky se zvrhla neskutečná koulovačka, která neměla konce. Ale ukázalo se, že to není vše, co si na nás připravil. Najednou se objevily modré odpadkové pytle a začala bobovačka. Něco tak zábavného a legračního jsme nikdo určitě nečekal. A na to, jak se nám nechtělo, tak tohle bylo nejkrásnější odpoledne které jsme zažili. I když oblečení nám schlo na topení dva dny a modřiny se hojily ještě déle.
Někdy nám přijde, že pan učitel je ještě větší puberťák než my. On je prostě nejlepší učitel ať už vyhraje Zlatého Amose nebo ne. Pro nás je ten NEJ.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

 

 

Partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
ČT edu
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision