Harmonogram 30. ročníku
(školní rok 2022-2023)

Setkání Zlatých Ámosů: 2.9. 2022
Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2022
Regionální kola: leden, únor 2023
Semifinále: 9. března 2023
Finále: 24. března 2023
Kantorský bál: 25. března 2023


 Sledujte nás na You Tube

Zahájení 30. ročníku ankety

Studio Zlatý Ámos
Aktuální informace

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů

Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení

Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

 


 

31. ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Arner Milan <br />Botlík Nuc Tomáš <br />Černá Jindřiška <br />Golmanová Eliška <br />Jorda David <br />Král´ Ivan <br />Kubrová Kateřina <br />Lempochnerová Magdalena <br />Novotná Blanka <br />Šíp Pavel <br />Vavroňová Marina <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Grüńerová Eva <br />Lochová Alexandra <br />Moravcová Monika <br />Smetanová Margita <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Hurtová Zdenka <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Dušková Lenka <br />Jedličková Gabriela <br />Vacíková Alena <br />Vávra Jiří <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Havlová Radka <br />Patková Jana <br />Patočka Libor <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Krátká Daniela <br />Trčka Jan <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Grosskopf Tomáš <br />Koblížek Kamil <br />Křivková Jarmila <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Kotrašová Radka <br />Kratochvílová Martina <br />Lariš Branislav <br />Minář Martin <br />Urbášková Petra <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bajnarová Karla <br />Dvořáčková Monika <br />Goj Jan <br />Hrabica Jan <br />Stojovićová Radana <br />Tomáš Dalibor <br />Vlk Robert <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Dorňák David <br />Zapletalová Lenka <br />Závišková Iva <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Dobešová Klára <br />Gergelová Stanislava <br />Gottwaldová Denisa <br />Jelínek Martin <br />Ježík Kamil <br />Julíčková Alexandra <br />Kalla Erik <br />Wencel Resslerová Simona <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Výborná Dana <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Duspiva Jan <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Morgensternová Romana <br />Veleta Michal <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Pertl Ladislav

Dne 9. ledna 2023 jsme z nominovaných vyřadili nekompletní přihlášky. Všichni zde uvedení postupují do regionálních kol.

Pertl Ladislav
Střední škola pedaogická hotelnictví a služeb, Litoměřice
Dlouhá 6
41201
Litoměřice
Ústecký kraj
Postupuje do semifinále

Charakteristika

Pan Učitel s velkým P a U, ano řeč je o Ladislavu Pertlovi, protože jako člověk je nesmírně fajn a jako učitel je super. Každá odborná škola by si zasloužila takového učitele. Nikdy jsme nezažili slovo NE, vždy dokáže poradit, vysvětlit, podržet a hlavně motivovat. Je to učitel odborných předmětů a vaření ve cvičné kuchyňce.
Vaření pod jeho taktovkou milujeme a vždy se těšíme, co si připravíme. Když máme teoretickou část, vždy nám látku vysvětlí a hned dá několik příkladů z praxe, které si člověk hned zapamatuje. Jeho hodiny jsou plné receptů, zážitků a vtipů (je to velký šprýmař a srší stále úsměvem a dobrou náladou).
Ve škole pořádá gastronomické večery, které zavedl kvůli nám, abychom viděli netradiční suroviny a úpravy. Často k nám do školy zve známé tváře se kterými vaříme (Markéta Hrubešová, Martin Polačko, ….). Některé večery jsou tematické, kde vaříme pod taktovkou Thajské, Vietnamské nebo i Španělské kuchařky.
Určitě nemůžeme zapomenout na soutěže, které jsou díky panu Pertlovi velkým úspěchem naší školy. Za zmínku stojí poslední velký úspěch, který jsme vyhráli a stali se absolutními vítězi v celorepublikové soutěži, které se účastnilo 150 studentů z celé ČR.
Přes prázdniny vymyslel Velkou letní kuchařskou soutěž, které se mohl zúčastnit každý mladý začínající kuchař. Soutěž měla velké finále na Zahradě Čech a byla to velká paráda.
Letos jsme Pana Učitele poprosili, aby moderoval náš maturitní ples a co myslíte, jaká byla jeho odpověď?? Máte pravdu bylo to ANO. Myslíme si, že je to právě on, kdo nás za ty čtyři roky studia zná nejvíce a ví o nás hodně.
Jak už jsme psali, je to člověk, který chce, umí, dokáže, nekouká napravo nalevo a snaží se nám studentům dát to nejlepší a „přitáhnout“ nás k řemeslu.

Příhoda

Vybrat jednu příhodu je velmi těžké. Každá akce, každý den je něco, co si budeme pamatovat hodně dlouho.
Ale myslíme si, že bobování na praxi bylo asi to nej.
Jako škola jezdíme na třítýdenní praxe na hory do Špindlerova Mlýna a Harrachova. Pedagogický dozor se na praxi střídá po týdnu a myslím, že není tajností, že týden s panem učitelem Pertlem je plný zážitků.
On nás prostě po odpracovaných hodinách nenechá ležet na pokoji a vždy má vymyšlen nějaký program.
Jedno odpoledne zaklepal na pokoje a řekl: „Jdeme se koulovat a bobovat“. Nejprve se nikomu nechtělo, přeci jen máme věk kdy tohle není asi přesně to, co chceme dělat. Ale řekli jsme si co, budeme na vzduchu. Hned jak jsme vyšli ven dostali jsme nálož studeného sněhu, který si pan učitel připravil. Během chvilky se zvrhla neskutečná koulovačka, která neměla konce. Ale ukázalo se, že to není vše, co si na nás připravil. Najednou se objevily modré odpadkové pytle a začala bobovačka. Něco tak zábavného a legračního jsme nikdo určitě nečekal. A na to, jak se nám nechtělo, tak tohle bylo nejkrásnější odpoledne které jsme zažili. I když oblečení nám schlo na topení dva dny a modřiny se hojily ještě déle.
Někdy nám přijde, že pan učitel je ještě větší puberťák než my. On je prostě nejlepší učitel ať už vyhraje Zlatého Amose nebo ne. Pro nás je ten NEJ.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrní partneři

Zlatý mediální partner

 

Partneři 2022/2023

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Berchtold
Alkom
ČT edu
MP Education
Hlavní město Praha
Efko

Mediální partneři 2022/2023

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision