Harmonogram 30. ročníku
(školní rok 2022-2023)

Setkání Zlatých Ámosů: 2.9. 2022
Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2022
Regionální kola: leden, únor 2023
Semifinále: 9. března 2023
Finále: 24. března 2023
Kantorský bál: 25. března 2023

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Cinglová Květa <br />Černík Marek <br />Doležal Jiří <br />Kašpárková Kateřina <br />Koráb Jakub <br />Lacmanová Zdeňka <br />Machačíková Markéta <br />Sedláková Jana <br />Urbanová Zuzana <br />Vágnerová Kateřina <br />Valášek Marek <br />Volaříková Sandra <br />Zahrádková Lenka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Dobřichovská Tereza <br />Chlivényiová Aranka <br />Lédlová Monika <br />Miškovský Pavel <br />Mlynář Petr <br />Nedvědová Marie <br />Němcová Jitka <br />Onderková Monika <br />Plešingrová Petra <br />Podpěra Jan <br />Poláková Markéta <br />Prokešová Lucie <br />Šlesingerová Michaela <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Pertl Ladislav <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Šírová Jana <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Hainiš Jan <br />Sajdl Tomáš <br />Ulrichová Milada <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Doležalová Jiřina <br />Kováčová Lucie <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Hlávka Nezhybová Adéla <br />Polzerová Romana <br />Povýšilová Kateřina <br />Sahajová Eliška <br />Sedlářová Bronislava <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bugla Lucie <br />Holata Tomáš <br />Hrbáčová Sandra <br />Závodná Renata <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Hanáčková Denisa <br />Liška Ondřej <br />Machovský Jiří <br />Pírková Lenka <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Doležal Přemysl <br />Hajný Radek <br />Lončaričová Leona <br />Němečková Alena <br />Novotná Miroslava <br />Ostrezi Jana <br />Pernica Marek <br />Šebesta Zdeněk <br />Valenta Roman <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Čermáková Ivona <br />Fikarová Nikola <br />Prokopová Pavla <br />Punčochářová Šárka <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Mach Josef <br />Švugerová Kateřina <br />Vítová Jitka <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Hajný Radek

Hajný Radek
ZŠ T. G. Masaryka Rajhrad
Havlíčkova 452
664 61
Rajhrad
Jihomoravský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Pana učitele jsme poprvé potkali ve čtvrté třídě, když nám byl přidělen na suplování, avšak na nás zapomenul, tudíž jsme si jako malí čtvrťáci užívali volnou hodinu na chodbě před ředitelnou, kde jsme samozřejmě dělali takový hluk, že o nás věděla celá škola. No, už od začátku s námi měl legraci.
Jmenuje se Radek Hajný. Je mu 29 let, ale tipnuli byste ho na mladšího. Má lépe vyvinutou postavu a dle mého názoru je docela vysoký. Nosí červené dioptrické brýle, jež zvětšují jeho zelené oči. Nosí krátký účes na ježka, a když se naštve, tak mu na čele vyskáčou vrásky.
I když bychom mohli říct, že na venek vypadá jako poměrně příjemný mladík, dokáže to být i pěkný prevít, obzvlášť když se nám nechce učit. To pak přichází na řadu jeho obávané kostky, jež nás stály už spoustu slz a naše rodiče spoustu nervů. Ale nemůže se mu upřít, že je to férový muž a když vidí, že se žák snaží tak se ho na rozdíl od mnohých nesnaží utopit, nýbrž mu pomoct s problémovým učivem a navést ho správným směrem.
Tento fakt byl nejvíce vidět v době covidové na distanční výuce, kde i přes absolutní nechuť žáků cokoliv dělat, byl ochoten nám posílat a vytvářet různé přípravné testy, abychom učivo v deváté třídě byli schopni bez problému zvládnout. Jeho obětavost však moc lidí nedoceňuje, hlavně spousta z nás nevidí tu časovou zátěž a to nezapočítávám fakt, že v té době začínal rekonstruovat svůj byt.
Teď když jsme došli do devátého ročníku a blíží se nám nástup na střední školu, nejvíce ze všech učitelů se nám snaží pomoct s výběrem vhodné střední školy, potažmo vhodného středního odborného učiliště, což je pro některé hotová noční můra. A v přípravě na přijímací řízení jsme díky němu hodně napřed.
I přestože volným časem zrovna neoplývá, věnuje se spoustě koníčkům. Jeho obrovská náklonnost ke knihám se mu nedá upřít, jelikož všimnout si pana učitele bez knížky je rarita. Každou volnou chvíli, třeba i ve škole, čte. Jeho nejoblíbenější spisovatelé jsou Stephen King a J. K. Rownlingová, ale přečte vše, co se zdá alespoň trošku zajímavé, a proto každý žák, jenž si k němu přijde pro radu, jakou literaturu si zvolit dostane hned spoustu doporučení z nejrůznějších žánrů. Mimo čtení patří mezi jeho zájmy také skládání lega, o němž se dá jednoduše dozvědět skrze sociální sítě.
Pana učitele Hajného známe už přes čtyři roky a za tuto dobu spoustě z nás způsobil mnoho trápení mozkových buněk, avšak toto trápení způsobilo, že vynikáme nad svými vrstevníky o poměrně znatelný kus. S tím jak se aktivně zapojuje do pomoci s výběrem středních škol, se pro mnohé stane životním mentorem, jenž ovlivní jejich život do až nepředstavitelné míry.
Předměty: ČJ, Vz, OV

Příhoda

Dle mého skromného názoru naše pětiletá cesta s panem učitelem je jeden velký zážitek. Už ve čtvrté třídě, kdy k nám jako k malým dětem došel a všichni vyjeveně koukali, když psal na počítači bez toho, aniž by se na něj díval, nebo když nás poprvé seznamoval s jeho stylem zkoušení, každému bylo jasné, že léta, po která ho budeme mít, nebudou vůbec jednoduchá. Když nebudu počítat každodenní bizarní zážitky, jako třeba mé spolužačky, jež se v šatnách před kamerami začaly mlátit a pokřikovat na sebe, že jsou nindžové zrovna v moment, když byl pan učitel seděl v kanceláři a koukal na kamery, aby zjistil, kdo se vloupal jedné žákyni do skříňky.
V šesté třídě jsme se museli učit Polednici od Karla Jaromíra Erbena a spolužáci navrhli, abychom si ji zahráli jako divadlo. Při volbě rolí na mě zbyla přidělena role matky. V den, kdy se dané představení mělo konat, se pan učitel trošku opozdil a řev mých spolužaček přivolal do naší třídy pana ředitele ve velmi nešťastný moment. Vešel totiž zrovna, když já jsem si s pomocí papírových ručníků a lepící pásky snažil přidělat falešná ňadra a jeden z mých spolužáků stál na lavici a křičel po mně přes celou třídu: „Tož, Matko, kde jsi sakra.“ Dodnes doufám, že z toho pan učitel neměl žádný problém. Bohužel ani ne za rok v březnu 2020 se zavřely školy a z této doby, kdy veškerý sociální kontakt byl omezen téměř na nulu. Jsou maximálně fádní zážitky jako třeba, že si někdo zapomenul ztlumit mikrofon. A nyní, co se nám pomalu ale jistě blíží přijímačky, nemá nikdo na žádné vtipné vylomeniny ani pomyšlení a myslím si, že zrovna tento fakt pan učitel oceňuje ze všeho nejvíce.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

 

 

Partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
ČT edu
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision