Harmonogram 30. ročníku
(školní rok 2022-2023)

Setkání Zlatých Ámosů: 2.9. 2022
Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2022
Regionální kola: leden, únor 2023
Semifinále: 9. března 2023
Finále: 24. března 2023
Kantorský bál: 25. března 2023

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Cinglová Květa <br />Černík Marek <br />Doležal Jiří <br />Kašpárková Kateřina <br />Koráb Jakub <br />Lacmanová Zdeňka <br />Machačíková Markéta <br />Sedláková Jana <br />Urbanová Zuzana <br />Vágnerová Kateřina <br />Valášek Marek <br />Volaříková Sandra <br />Zahrádková Lenka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Dobřichovská Tereza <br />Chlivényiová Aranka <br />Lédlová Monika <br />Miškovský Pavel <br />Mlynář Petr <br />Nedvědová Marie <br />Němcová Jitka <br />Onderková Monika <br />Plešingrová Petra <br />Podpěra Jan <br />Poláková Markéta <br />Prokešová Lucie <br />Šlesingerová Michaela <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Pertl Ladislav <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Šírová Jana <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Hainiš Jan <br />Sajdl Tomáš <br />Ulrichová Milada <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Doležalová Jiřina <br />Kováčová Lucie <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Hlávka Nezhybová Adéla <br />Polzerová Romana <br />Povýšilová Kateřina <br />Sahajová Eliška <br />Sedlářová Bronislava <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bugla Lucie <br />Holata Tomáš <br />Hrbáčová Sandra <br />Závodná Renata <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Hanáčková Denisa <br />Liška Ondřej <br />Machovský Jiří <br />Pírková Lenka <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Doležal Přemysl <br />Hajný Radek <br />Lončaričová Leona <br />Němečková Alena <br />Novotná Miroslava <br />Ostrezi Jana <br />Pernica Marek <br />Šebesta Zdeněk <br />Valenta Roman <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Čermáková Ivona <br />Fikarová Nikola <br />Prokopová Pavla <br />Punčochářová Šárka <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Mach Josef <br />Švugerová Kateřina <br />Vítová Jitka <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Urbanová Zuzana

Urbanová Zuzana
Základní škola Be Open
Pilská 9
198 00
Praha 14 - Hostavice
Hlavní město Praha
Přihláška kompletní

Charakteristika

Přihlásili jsme naši paní učitelku Zuzku do této ankety, protože si myslíme, že si to zaslouží.
Je naší třídní učitelkou od první třídy, to znamená 4 roky. Po celou tu dobu je pro všechny své žáky tou nejlepší, která se stará, aby byli vzdělaní a vychovaní.
Má pro to ty nejlepší povahové vlastnosti. Je kamarádská, veselá, kreativní, nenahraditelná. Nikdy se nestalo, že by nevyslyšela naše přání a potřeby. Můžeme se na ní kdykoliv a s čímkoliv obrátit. Vždycky si udělá čas, vyslechne nás, poradí a pomůže. Celá třída ji za to máme nesmírně rádi.
Víme, že se o nás vždy postará stejně, jako bysme byli její vlastní děti.
Baví nás i to, jak učí, jak nám všechno srozumitelně a trpělivě vysvětlí. Je spravedlivá. Dokáže i zamhouřit oko. Když uděláme chybu, tak věří, že naše nedostatky ve vědomostech doženeme a dopilujeme.
Jezdí s námi i na různé akce do přírody, ale i do města na exkurze a za kulturou. Při cestách mimo Prahu všechno zařídí, vyřídí, neznáme problém, který by neuměla vyřešit. Je s ní velká legrace, nejraději by výuku s námi protancovala. :-).
Hodně věcí jsme se od ní naučili a jsme jí za to vděčni. Je hodně vzdělaná v různých oborech. Sama má čtyři děti a když jim doma pomáhá s přípravou do školy, naučí se přitom hodně nových věcí a pro nás má pak vždycky vysvětlení, když se na něco ptáme.
Zuzčina výuka je pestrá, zajímavá a přitom si užijeme spoustu legrace. Zuzka nás vyučuje všechny předměty 1. stupně kromě angličtiny.
Nominujeme ji zároveň na DÁLKOVÉHO ÁMOSE a ÁMOSE ČT.

Příhoda

Jedna z krátkých příhod se Zuzkou.

V letosnim roce jsme byli naše třída na škole v přírodě. Zažili jsme v ní spoustu legrace, protože s námi byla jako učitelský doprovod Zuzka Urbanová. Starala se o nás úplně nejvíc, ten týden byl celý super.
Jednou jsme se ale trochu zpozdili se snídaní a ujel nám autobus, kterým jsme měli jet na plánovaný výlet. Proto jsme jeli až tím dalším a museli jsme změnit cíl cesty. Zuzka navrhnula, abysme jeli na vrch Kozákov, kde je takové zajímavé místo - lom. V něm měly být vzácné kameny, které se tam přímo dají dělit a třeba taky brousit u jednoho starého pána, který bydlel nedaleko.
Problém nastal, když jsme zjistili, že autobus přímo k lomu nejede, ale musíme jít asi tři kilometry pěšky, do pořádného kopce.
A k tomu bylo horko, protože byl letní den.
Šli jsme tedy statečně pěšky do táhlého kopce po silnici, kde vůbec nejezdily auta. Když nám do cíle chyběl asi kilometr, už jsme vůbec nemohli jít dál. Potili jsme se a dali bysme všechny naše peníze za nějaké osvěžení. Nikde nic nebylo.
Až najednou jsme přišli k takové farmě, kde měli bazén. Ten ale nebyl pro veřejnost, tak jsme jen smutně koukali, jak se v bazénu nikdo nekoupe a my bysme tak rádi do něj skočili.
Když to Zuzka viděla, tak zase přesně dokázala, proč je nejlepší. Šla za majitelem a domluvila se s ním, že se můžeme vykoupat. To bylo něco! Převlíkli jsme se do plavek a naskákali do vody.
Vůbec nás nemohli dostat ven. Už jsme po lomu netoužili. Ale asi po půl hodině jsme přeci jen poslechli Zuzku a vydali se na poslední kousek cesty do lomu.
Výlet jsme si díky koupeli náramně užili a děkovali jsme Zuzce, jak to krásně zařídila, abysme se po cestě osvěžili. A ještě po cestě tam nám všem koupila zmrzlinu. To byla velká paráda.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

 

 

Partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
ČT edu
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision