Harmonogram 30. ročníku
(školní rok 2022-2023)

Setkání Zlatých Ámosů: 2.9. 2022
Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2022
Regionální kola: leden, únor 2023
Semifinále: 9. března 2023
Finále: 24. března 2023
Kantorský bál: 25. března 2023


 Sledujte nás na You Tube

Zahájení 30. ročníku ankety

Studio Zlatý Ámos
Aktuální informace+ soutěž

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů

Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení

Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

 


 

Semifinále začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Arner Milan <br />Botlík Nuc Tomáš <br />Černá Jindřiška <br />Golmanová Eliška <br />Jorda David <br />Král´ Ivan <br />Kubrová Kateřina <br />Lempochnerová Magdalena <br />Novotná Blanka <br />Šíp Pavel <br />Vavroňová Marina <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Grüńerová Eva <br />Lochová Alexandra <br />Moravcová Monika <br />Smetanová Margita <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Hurtová Zdenka <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Dušková Lenka <br />Jedličková Gabriela <br />Vacíková Alena <br />Vávra Jiří <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Havlová Radka <br />Patková Jana <br />Patočka Libor <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Krátká Daniela <br />Trčka Jan <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Grosskopf Tomáš <br />Koblížek Kamil <br />Křivková Jarmila <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Kotrašová Radka <br />Kratochvílová Martina <br />Lariš Branislav <br />Minář Martin <br />Urbášková Petra <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bajnarová Karla <br />Dvořáčková Monika <br />Goj Jan <br />Hrabica Jan <br />Stojovićová Radana <br />Tomáš Dalibor <br />Vlk Robert <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Dorňák David <br />Zapletalová Lenka <br />Závišková Iva <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Dobešová Klára <br />Gergelová Stanislava <br />Gottwaldová Denisa <br />Jelínek Martin <br />Ježík Kamil <br />Julíčková Alexandra <br />Kalla Erik <br />Wencel Resslerová Simona <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Výborná Dana <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Duspiva Jan <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Morgensternová Romana <br />Veleta Michal <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Hurtová Zdenka

Dne 9. ledna 2023 jsme z nominovaných vyřadili nekompletní přihlášky. Všichni zde uvedení postupují do regionálních kol.

Hurtová Zdenka
ZŠ Jih
Komenského 459
35301
Mariánské Lázně
Karlovarský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Dvě babičky a jedna maminka by rády navrhly na Zlatého Amose 2022/2023 paní učitelku Mgr. Zdenku Hurtovou ze ZŠ Jih v Mariánských Lázních.
Paní Hurtová je žena velmi činorodá. Kdysi, když byly děti těchto babiček malé, chodily k ní na zpěv a též do folklorního kroužku Marjánek, který založila. Slavili s ním tehdy velké úspěchy - byli pozváni například do Francie - Marcoussis - na slavnost jahod s prohlídkou Paříže, často vystupovali v divadle, ve školách, v domovech důchodců, v dětské léčebně ...
A čas běžel dál. Paní učitelka si založila svoji rodinu - její tři dcery kráčí v jejích stopách. Ona sama je zdárná hudebnice - hraje na akordeon v orchestru, na klavír,na varhany.
A nyní se svou třídou již třeťáků vymýšlí různé akce a aktivně se účastní různorodých soutěží. Např. minulý rok se zúčastnili malířské soutěže Ministerstva pro místní rozvoj a vyhráli " Den s horskou službou " na Bublavě. Akce se velice vydařila a děti i paní učitelka si dokonce vyzkoušely nejen záchranu zraněného, ale i evakuaci z porouchané lanovky. Také spolu neúnavně nacvičují divadla, recitační vystoupení i pásma tradic a svátků. Na Velikonoce nám děti předvedly velikonoční lidové tradice tak, jak bývaly praktikovány především na vesnicích. Zpívalo se, tančilo, vynášela se Morana a k tomu všemu paní učitelka krásně hrála na akordeon.
V říjnu se děti učily o svém lázeňském městě, o Mariánských Lázních. Výstupy ze svého projektu " Cestovní veletrh " prezentovaly ve třídě ostatním spolužákům, rodičům, paní ředitelce školy i řediteli Městského muzea v Mar. Lázních, který děti mohl z pozice své funkce i znalostí o historii i současnosti města doplnit nebo opravit. Nyní se tito třeťáci díky paní učitelce přihlásili se svým čtením o zlobivé třídě do čtenářské soutěže " Rosteme s knihou ", která má děti podpořit v kladnému vztahu ke čtení a knížkám. Na konci školního roku paní učitelka organizuje na kolonádě Ferdinandova pramene rozloučení se školním rokem, kde nás děti vždy překvapí svými dovednostmi, vystaví své obrázky, uvaří nám kávu nebo prodají dortík. Poslední akce, na kterou byly děti pozvány, bylo " Rozsvícení vánočního stromu " ve vesnici Mnichov u Mar. Lázní. Zde zpívaly koledy jako kostýmovaní pastýři, ovečky, chudý lid, Andělé nebo Panna Maria.
Paní učitelka se snaží vést nejen klasické vyučovací hodiny, ale aktivně do nich zapojit i děti, aby se jim vryly konkrétní vědomosti do paměti. Například o svatém Martinovi pekly svatomartinské rohlíčky, když byla na podzim sezóna jablek, společně upekly štrůdl. Pro své žáky dělá naše paní učitelka vždy maximum, obětuje jim i většinu svého volného času. Má trpělivost se všemi dětmi, více i méně nadanými studenty, s dětmi, které v 1. třídě nemluvily česky nebo s dětmi různě znevýhodněnými. Ve svém volném čase je vzala i na třídní výlet, protože věděla, že některé děti by se na tato místa nikdy nepodívala. I v náročné době covidové si vždy pečlivě připravovala každodenní online výuku, posílala nám vlastní výuková videa, což ne u všech učitelů bylo v té době pravidlem. Žáky si dokonce rozdělila po skupinách, aby se na ně častěji dostalo s odpověďmi a lépe se nám všem pracovalo. Děti se teprve učily číst a psát, takže to bylo pro obě strany náročné.
Díky promyšleným projektům a poutavým vyučovacím hodinám naší paní učitelky Mgr. Zdenky Hurtové se děti na vyučování a do školy každý den těší a i citlivější děti se do školy nebojí chodit a nestresují se.
Proto bychom chtěli touto nominaci na Zlatého Amose 2022/2023 vzdát hold i vyjádřit díky naší nejlepší paní učitelce pod sluncem.

Příhoda

Naše paní učitelka je nejlepší na světě.
Jak jsme připravovali sboreček, byla vždy sranda. Nejnovější představení byla Paní Žížala. Při představení se nám trochu rozbil CD přehrávač. Ale to nevadilo, protože paní učitelka umí hrát krásně na akordeon. To bylo poprvé, kdy jsme zkoušeli MUZIKÁL !
S paní učitelkou jsme vymysleli celý PŘÍBĚH ! Tanec s deštníky, část Zbláznilo se páže z filmu Ať žijí duchové !, pavouky tančící na kytarové písně, rokenrol - tančili ho kluci s holkama.
Paní učitelka byla režisérka. Má vždy dobré nápady. A také plány. Při sborečku se vždy uvolňuje. Zato my tam vždy makáme.
Přejeme si, aby se naše paní učitelka stala Zlatým Amosem !!!

Za třídu 3.C sepsal Jaroslav Řešetka.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrní partneři

Zlatý mediální partner

 

Partneři 2022/2023

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Berchtold
Alkom
ČT edu
MP Education
Hlavní město Praha
Efko

Mediální partneři 2022/2023

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision