Harmonogram 30. ročníku
(školní rok 2022-2023)

Setkání Zlatých Ámosů: 2.9. 2022
Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2022
Regionální kola: leden, únor 2023
Semifinále: 9. března 2023
Finále: 24. března 2023
Kantorský bál: 25. března 2023


 Sledujte nás na You Tube

Zahájení 30. ročníku ankety

Studio Zlatý Ámos
Aktuální informace+ soutěž

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů

Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení

Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

 


 

Semifinále začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Arner Milan <br />Botlík Nuc Tomáš <br />Černá Jindřiška <br />Golmanová Eliška <br />Jorda David <br />Král´ Ivan <br />Kubrová Kateřina <br />Lempochnerová Magdalena <br />Novotná Blanka <br />Šíp Pavel <br />Vavroňová Marina <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Grüńerová Eva <br />Lochová Alexandra <br />Moravcová Monika <br />Smetanová Margita <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Hurtová Zdenka <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Dušková Lenka <br />Jedličková Gabriela <br />Vacíková Alena <br />Vávra Jiří <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Havlová Radka <br />Patková Jana <br />Patočka Libor <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Krátká Daniela <br />Trčka Jan <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Grosskopf Tomáš <br />Koblížek Kamil <br />Křivková Jarmila <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Kotrašová Radka <br />Kratochvílová Martina <br />Lariš Branislav <br />Minář Martin <br />Urbášková Petra <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bajnarová Karla <br />Dvořáčková Monika <br />Goj Jan <br />Hrabica Jan <br />Stojovićová Radana <br />Tomáš Dalibor <br />Vlk Robert <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Dorňák David <br />Zapletalová Lenka <br />Závišková Iva <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Dobešová Klára <br />Gergelová Stanislava <br />Gottwaldová Denisa <br />Jelínek Martin <br />Ježík Kamil <br />Julíčková Alexandra <br />Kalla Erik <br />Wencel Resslerová Simona <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Výborná Dana <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Duspiva Jan <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Morgensternová Romana <br />Veleta Michal <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Goj Jan

Dne 9. ledna 2023 jsme z nominovaných vyřadili nekompletní přihlášky. Všichni zde uvedení postupují do regionálních kol.

Goj Jan
ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský Les, B. Dvorského 1, příspěvková organizace
B. Dvorského 1049/1
700 30
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Pan Mgr. Jan Goj má téměř dvacetiletou praxi, vyučuje český jazyk a literaturu, mediální výchovu, žurnalistiku a anglický jazyk. Patří k nejaktivnějším a nejzapálenějším pedagogům školy. Mezi dětmi je velmi oblíbený a pro svou pracovitost, korektnost, vstřícnost a empatii je také vyhledávaným a uznávaným kolegou.
Několik let vede školní časopis Chaos teenagerů (dvakrát byl nejlepší v Moravskoslezském kraji, 3. v republice, mnohokrát oceněn za nejlepší obsahovou stránku, a to i na celostátní úrovni). Nově inicioval vydávání Literárních sešitů, zaměřené na umělecké texty žáků. Pod jeho vedením vznikly práce, které byly vytištěny i ve školním Almanachu žákovských prací a almanachu Střediska volného času Ostrčilova. Pravidelně s žáky přispívá do místního tisku.
Koordinuje účast žáků v literárních soutěžích, ve kterých opět naši žáci získali přední umístění i na celostátní úrovni.
Zpracovává a účastní se projektů k získávání financí z grantů, které výrazně napomáhají rozvoji školy - např. granty Magistrátu města Ostravy, Erasmus (peníze na vybavení redakce školního časopisu, školní knihovny, Talentmanagement – podpora talentovaných dětí, mezinárodní spolupráce a další).
Jako tiskový mluvčí školy a web editor (psaní článků o dění ve škole, propagace v médiích, např. Jižní listy) informuje veřejnost o dění ve škole. Vede školní parlament.
Spolupracuje s PF OU, s Univerzitou Palackého v Olomouci - hospitace v hodinách, vedení studentů. Aktivně se zapojuje i do projektů uvedených institucí. Druhým rokem vede inovativním způsobem výuku mediální výchovy a žurnalistiky metodou CLIL.

Příhoda

Žáci ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský Les, B. Dvorského 1, p. o. byli osloveni, aby popsali příhodu se svým oblíbeným pedagogem, a vznikly z toho spíše charakteristiky:

S panem učitelem je vždy sranda i pohoda, s žáky řeší vše v klidu, prostě dost pohodář. Také žáky často zapojuje a motivuje k různým aktivitám, mě osobně zapojil do školního rozhlasu a literárních sešitů. Je to ten typ učitele, za kterým když přijdete s prosbou, tak můžete očekávat vyhovění a kladnou odpověď. Prostě dobrák.

David Sebastian Čapka

Jsem žákyně 9. A a můj třídní učitel je pan učitel Jan Goj. Za celou třídu můžu říct, že náš pan učitel je velmi ohleduplný, společenský a velice přátelský. Mimoto má zlatý sarkastický humor. Vždycky se dokážeme spolu zasmát. Třeba na konci 8. třídy jsme byli po 150 letech na výletě a strašně jsme si to všichni užili. Myslím, že kdyby nebyl tak chápavý a empatický člověk, tak s ním nemáme tolik užitého.

Eliška Hlavatá

Pana učitele jsem míval pouze na předmět Žurnalistika, který byl jen jednou za dva týdny, ale vždy mi pan učitel přišel velmi sympatický a milý. Tento rok se s ním vídávám konečně více, a to při angličtině. Angličtina nepatřila k mým oblíbeným předmětům, ale díky panu učiteli jsem si ji celkem oblíbil. Na panu učiteli mě fascinuje, s jakou energií dělá všechny věci, ale také, že dokáže být pohodový a dobře se s ním povídá. Na Žurnalistice jsem sedával do půl čtvrté odpoledne, ale bylo to příjemné a pohodové. Taky se mi velmi líbí školní parlament, který pan učitel pravidelně organizuje. Je to zase něco jiného si popovídat s učiteli a ostatními žáky v jednom kruhu.

Miloslav Holek

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrní partneři

Zlatý mediální partner

 

Partneři 2022/2023

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Berchtold
Alkom
ČT edu
MP Education
Hlavní město Praha
Efko

Mediální partneři 2022/2023

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision