Harmonogram

Regionální kola - leden únor 2024
Semifinále - 11. března 2024
Finále - 22. března 2024
Galavečer-Kantorský bál - 23. března 2024


 

Sledujte nás na You Tube

Zahájení 30. ročníku ankety

Studio Zlatý Ámos
Aktuální informace

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů

Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení

Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

Najdete nás také na Instagramu a Facebooku

   

Semifinále začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Drábková Petra <br />Jánošková Zuzka <br />Michálková Petra <br />Oulíková Zuzana <br />Popelková Adéla <br />Procházka Jaromír <br />Šafránková Petra <br />Šuralová Emilie <br />Tůmová Jitka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Adamec Filip <br />Černá Pavla <br />Eliášová Sylva <br />Janičatová Olga <br />Knorová Kateřina <br />Skovajsová Veronika <br />Šimečková Lucie <br />Vaisová Štěpánka <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Svobodová Zuzana <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Drobná Nikola <br />Kumstýřová Jaroslava <br />Maršinská Marketa <br />Rasochová Lenka <br />Simon Dominik <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Míšková Ivana <br />Vojtěch Petr <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Menšík Martin <br />Nývltová Kamila <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Macháčková Lenka <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Fochrová Jarmila <br />Gintherová Marie <br />Havlíček Jakub <br />Kosinová Vendula <br />Kristová Mgr. Kateřina <br />Mitana Libor <br />Pospíšilová Eliška <br />Suchá Mia <br />Suchánková Jana <br />Valouchová Dagmar <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Floksová Melina <br />Mrkvanová Martina <br />Pavelec Rostislav <br />Tofel Tomáš <br />Valíček Adam <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Chromíková Renata <br />Náplava Josef <br />Polášková Alena <br />Schejbal Miroslav <br />Šimoníková Tereza <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Fedorková Zita <br />Kopřivová Ivana <br />Lefler David <br />Peňázová Sandra <br />Sůvová Michaela <br />Šrejma Jaroslav <br />Vališ Josef <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Kolář Roman <br />Zabloudilová Marie <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Franc Jan <br />Kotrčková Eva <br />Nováková Eliška <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Lorencová Kristýna <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Menšík Martin

Porota vyřadila neplatné a neúplné přihlášky. Všichni zde zveřejnění postupují do regionálních kol. GRATULUJEME! Informace o regionálních kolech viz odkaz v horní liště.

Menšík Martin
Střední průmyslová škola stavební
Pospíšilova třída 787
500 03
Hradec Králové
Královéhradecký kraj
Přihláška kompletní

Charakteristika

Pan učitel Menšík se narodil v Ústí nad Orlicí, ale vyrůstal v České Třebové. Zde vystudoval Gymnázium Česká Třebová. Od malička byl zvídavý a hodně cestoval s jeho dědečkem, který ho učil poznávat českou krajinu. Už tehdy se formoval jako cestovatel.
Když odmaturoval, rozhodl se vydat na cestu učitelství. Začal studovat na Univerzitě Hradec Králové na Pedagogické fakultě obor učitelství pro 2. stupeň ZŠ se zaměřením na anglický a ruský jazyk a literaturu.
Myslím si, že si vybral tuto profesi, protože rád pomáhá lidem. Jeho srdce dosahuje takové velikosti, že to nelze změřit. Každý jeho čin má hlubší záměr a inspirativní myšlenku. I elán má stále mladistvý. Jeho humor a smích povznáší.
Tento neskutečně skromný člověk dělá velké věci, které ovlivňují mnoho lidí. Je to ideální učitel. Je otevřený, vidí chyby jako příležitost k zlepšení a pomůže vám s čímkoli, co vás tíží. Inspiruje, motivuje a dodává vám příležitosti, o kterých často ostatní nevědí. Takový člověk on je, optimista s energií poháněnou dobrými skutky.
Ve volném čase cestuje po světe a ze všech 40 navštívených zemí je jeho srdcovou destinací Turecko. Také často dobrovolničí, například pravidelně dojíždí na tábor s hendikepovanými dětmi. Ve škole podporuje každého jednoho studenta.
Pan učitel studenty nesoudí a nerozděluje, naopak studenty spojuje a pomáhá jim najít svou vlastní cestu. Kéž by každý učitel mohl být jako pan magistr Menšík.

Příhoda

Všechno bylo konečně za mnou. Maturita byla dokončená a čekal mě poslední krok k ukončení střední školy. Předávání maturitního vysvědčení.
Přišla jsem za pět minut celá a setkala se se spolužáky. Těšila jsem se, až budu držet ten cenný dokument v rukou. Usadila jsem se s ostatními v sále, který pumpoval pozitivními emocemi.
Proslov byl zahájen a poté se začala rozdávat vysvědčení.
Stojím na pódiu a třesu se až na konečcích prstů. Třídní učitel vyvolává mé jméno. Po chvíli už držím vysvědčení v ruce a věřím, že celé čtyři roky jsem úspěšně dokončila.
Najednou na jeviště přichází pan učitel Menšík a začne hovořit. S ozvěnou jeho slov se postupně dostávám do tranzu a z očí se mi kutálejí slzy. Pan učitel hovoří o tom, co jsem dělala po dobu svých studií a jak moc vděčný je za to, co jsem pro naši školu vykonala. Ale tato příhoda není o mně, ale o panu učiteli.
V tu chvíli, kdy jsem slyšela jeho slova, jsem nebyla přítomná. V tu chvíli jsem přemítala všechny momenty a společně strávený čas, který jsem s panem učitelem zažila. Okamžitě jsem pocítila neskutečnou vděčnost vůči celé jeho osobě. On je totiž pro mě učitel s velkým „U“.
Pomohl mi rozvíjet se a překonat své vlastní hranice. Ve třetím ročníku jsem se s ním zapojila do známé organizace DofE a také k němu chodila na anglický kurz FCE. S jeho pomocí jsem dokázala uspořádat charitativní akce přímo u nás na Střední průmyslové škole stavební, společně jsme skrz DofE absolvovali dva zájezdy, jeden do Českého ráje a druhý na Mallorcu, navštívili britskou královskou rodinu v Praze, dávali rozhovor do Českého regionálního rozhlasu a sdíleli nejrůznější články a rozhovory do televize.
Pan učitel je velmi otevřený a vřelý člověk. Studenti si váží jeho autenticity. I já jsem měla možnost ho poznat a vidět, jak velký člověk on je.
V moment, když jsem stála a téměř nedýchala a spíš jsem se jen zajíkala, mi toto všechno projelo hlavou. Tak silný zážitek si budu pamatovat navždycky. Poté, co mi došlo, že mě pobídl, abych šla k němu, utřela jsem slzy a vykročila. Předal mi tašku s dary, poděkoval mi a popřál do života jen to nejlepší. Byla jsem dojatá a stále jsem.
Člověk jako je pan Menšík vám dokáže změnit celý život. Jeho přístup a hodnoty k životu jsou inspirující a motivující. Přála bych každému studentovi, aby potkal alespoň jednoho učitele jako je pan učitel Menšík.
Škola by měla být přátelským místem k rozvoji a lidé, kteří v ní pracují, jsou nejdůležitějším ovlivňujícím faktorem. Proto jsem ráda, že jsem mohla mít pana učitele magistra Martina Menšíka v té mé.

Zpět na seznam kandidátů