Harmonogram příštího ročníku
školní rok 2024 - 2025

Zahájení  - 5. října 2024
Příjem přihlášek - do 31.12. 2024
Regionální kola - leden únor 2025
Semifinále - začátek března 2025
Finále - 28. března 2025
Galavečer-Kantorský bál - 29. 3. 2025


 

Sledujte nás na You Tube

Zahájení 30. ročníku ankety

Studio Zlatý Ámos
Aktuální informace

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů

Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení

Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

Najdete nás také na Instagramu a Facebooku

   

Nový ročník šk. rok 2024/25 začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Drábková Petra <br />Jánošková Zuzka <br />Michálková Petra <br />Oulíková Zuzana <br />Popelková Adéla <br />Procházka Jaromír <br />Šafránková Petra <br />Šuralová Emilie <br />Tůmová Jitka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Adamec Filip <br />Černá Pavla <br />Eliášová Sylva <br />Janičatová Olga <br />Knorová Kateřina <br />Skovajsová Veronika <br />Šimečková Lucie <br />Vaisová Štěpánka <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Svobodová Zuzana <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Drobná Nikola <br />Kumstýřová Jaroslava <br />Maršinská Marketa <br />Rasochová Lenka <br />Simon Dominik <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Míšková Ivana <br />Vojtěch Petr <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Menšík Martin <br />Nývltová Kamila <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Macháčková Lenka <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Fochrová Jarmila <br />Gintherová Marie <br />Havlíček Jakub <br />Kosinová Vendula <br />Kristová Mgr. Kateřina <br />Mitana Libor <br />Pospíšilová Eliška <br />Suchá Mia <br />Suchánková Jana <br />Valouchová Dagmar <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Floksová Melina <br />Mrkvanová Martina <br />Pavelec Rostislav <br />Tofel Tomáš <br />Valíček Adam <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Chromíková Renata <br />Náplava Josef <br />Polášková Alena <br />Schejbal Miroslav <br />Šimoníková Tereza <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Fedorková Zita <br />Kopřivová Ivana <br />Lefler David <br />Peňázová Sandra <br />Sůvová Michaela <br />Šrejma Jaroslav <br />Vališ Josef <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Kolář Roman <br />Zabloudilová Marie <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Franc Jan <br />Kotrčková Eva <br />Nováková Eliška <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Lorencová Kristýna <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Historie

Video celého finále na ivysilani ČT.

Zajímavosti a perličky z letošního finále a Kantorského bálu sledujte na našem Facebooku.


25. ročník, 2017-2018 

Rozhodnuto. O titul Zlatý Ámos bude bojovat šest finalistů

Lucie Bakalová z gymnázia v Holešově, Lucie Čimerová ze Základní školy v Městci Králové,, Tereza Fousová z pražského gymnázia Špitálská, Helena Lísková ze Základní školy Ladova v Litoměřicích, Jan Šindelář ze Základní školy v Říčanech a David Turek ze Základní školy v České Kamenici se na základě rozhodnutí poroty stali letošními finalisty ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. Semifinále se uskutečnilo v zrcadlových sálech ministerstva školství. O tom, kdo získá pomyslnou korunu krále českých učitelů, se rozhodne 23. března, v předvečer Dne učitelů.

01. března 2018pokračování článku

Ústeckým Ámosem je David Turek. Známe letošní semifinalisty.

Ve středu 21. února proběhlo v Senátu PČR poslední regionální kolo 25. ročníku ankety Zlatý Ámos. Žáci v něm obhajovali nominace osmi učitelek a jednoho učitele. Porota do semifinále vybrala paní učitelku Helenu Lískovou ze ZŠ Ladova v Litoměřicích a pana učitele Davida Turka ze ZŠ T. G. Masaryka v České Kamenici. Ten se stal zároveň Ústeckým Ámosem 2018.

Nejoblíbenější Jihočeská učitelka je ze ZŠ Dukelská ve Strakonicích

V úterý 20. února v Poslanecké sněmovně PČR proběhlo již šesté regionální kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos. Zúčastnili se ho především pedagogové nominovaní svými žáky v Jihočeském kraji. V regionálních kolech musí žáci před porotou obhájit nominaci a přesvědčit ji, že jejich paní učitelka nebo pan učitel jsou opravdu těmi nejoblíbenějšími.

Regionální kolo v Olomouci mělo vynikající atmosféru

Karolína Mlčochová z prostějovské střední školy Trivis se stala Zlatou Ámoskou Olomouckého kraje a Josef Dužík z PORG Ostrava Zlatým Ámosem Moravskoslezského kraje pro rok 2018. Oba pedagogy porotci ankety o nejoblíbenějšího učitele poslali do semifinále, které se uskuteční první březnový den v Praze.

Liberecké učitele bude reprezentovat Jitka Hübnerová

Liberecké učitele bude v semifinále ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos reprezentovat učitelka Základní školy Vratislavice nad Nisou Jitka Hübnerová. Její páťáci mají rádi, jak říkají, její legrační hlášky a hlavně to, že je milá, trpělivá a že umí všechno důkladně vysvětli

Zlatý Ámos ve Zlíně

 

 

 

 

 

Ve Zlíně se dnes 12. února uskutečnilo regionální kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.  Do dalších kol porota poslala Lucii Bakalovou z Gymnázia Ladislava Jaroše v Holešově (vpravo), která se stala Zlínskou Zlatou Ámoskou, a Jolanu Hůrkovou, učitelku Základní školy Arménská Brno (vlevo). Ta se stala Zlatou Ámoskou Jihomoravského kraje.

Středočeskou Ámoskou se stala Lucie Čimerová z Městce Králové

„Je to pro mě velká pocta a závazek, abych pokračovala v tom, co dělám,“ říká novopečená držitelka korunky Středočeského Ámose, „a také pro celou školu. Bez potřebného zázemí bych tohoto úspěchu nikdy nedosáhla.“

Pražským Ámosem je Radka Pištorová ze ZŠ nám. Curieových

Ve čtvrtek 1. února proběhlo ve Škodově salonku MHMP první regionální kolo 25. ročníku ankety Zlatý Ámos. Zúčastnilo se ho 8 pedagogů nominovaných v Praze a jedna paní učitelka z Vejprnic na Plzeňsku. V regionálních kolech je úkolem tří žáků, aby zajímavým a originálním způsobem představili svou učitelku nebo svého učitele, kterého nominovali do ankety. Porota vybírá postupující do semifinále a uděluje titul Krajský Zlatý Ámos. Pražským Ámosem nebo lépe Ámoskou 2018 se stala paní učitelka prvního stupně Radka Pištorová. Je trpělivá, spravedlivá, laskavá, zábavná, talentovaná, skromná, nenahraditelná, empatická a sympatická - napsali o ní její páťáci ze ZŠ náměstí Curieových v Praze 1.

Bude se na finále Ámose tancovat?

Tanečník, choreograf, moderátor, herec, autor televizních pořadů pro děti a netradičních pohádek, vedoucí dětského tanečního klubu, atd. Za všechny vyjmenované profese stačí zmínit Taneční hrátky vysílané na ČT Déčko a bude jasné, o kom je řeč. Honza Onder. Koncem března bude moderovat finále 25. ročníku ankety Zlatý Ámos. A to je důvod, proč jsme ho vyzpovídali.

V každém kraji učí alespoň jeden oblíbený pedagog

Do jubilejního 25. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2018 přihlásili žáci a studenti 66 pedagogů. „Chci všem nominovaným učitelkám a učitelům pogratulovat. Dosáhli podle mého názoru toho nejvyššího ocenění, tedy uznání od svých žáků,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal a dodává: „Mám radost z toho, že alespoň jednoho oblíbeného učitele našli žáci v každém kraji České republiky.“

Všem váhajícím doporučuji, aby neváhali ... (převzato z Učitelských novin)

Do konce prosince mohou žáci základních a středních škol nominovat své učitelky a učitele, které mají rádi, do ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos.

17. prosince 2017pokračování článku

Pocta pro Zlatého Ámose

Na této fotce je cca 9 medailí z mistrovství světa, záchrana dětských životů, Paní Marta a nějaký "obvoďák z Bezdíkova" - to připsal XXIV. Zlatý Ámos Lukáš Lis k fotce na svém Facebooku. Jak je vidět, ocitl se díky anketě v zajímavé společnosti. Proč? Více se dozvíte v sobotu 30. prosince v magazínu MFDnes.

11. prosince 2017pokračování článku

Jan Onder vzkazuje ...

Poslechněte si!

 

07. prosince 2017pokračování článku

Nominace na Zlatého Ámose jen do konce roku

Pouze do 31. prosince mají žáci základních a středních škol na to, aby přihlásili své pedagogy do soutěže o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos.

07. prosince 2017pokračování článku

Kdo se stane jubilejním 25. Zlatým Ámosem?

Už jen padesát dní mají žáci základních a středních škol na to, aby přihlásili své pedagogy do soutěže o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos.

09. listopadu 2017pokračování článku

Co by měl nový ministr školství udělat jako první krok

Parlamentní volby jsou za námi. V nové vládě bude zasedat i nový ministr školství. A protože svého času byla na stole myšlenka, že by jeho poradní sbor tvořili vítězové ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos, obrátili jsme se na ně s otázkou, co by poradili novému ministru školství (ať už jím bude kdokoliv).

09. listopadu 2017pokračování článku

První rekord 25. ročníku

Neuplynulo ani 24 hodin od slavnostního přestřižení startovní pásky a zveřejnění formuláře přihlášky a už jsme dostali první nominaci. Žáci 10. ZŠ Kladno přihlásili do ankety Zlatý Ámos svého učitele němčiny a francouzštiny Jiřího Homolu.

06. října 2017pokračování článku

Zlatý Ámos odstartován

 

Dnes byl odstartován 25. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos. Slavnostní pásku přestřihl ministr školství Stanislav Štech spolu s úřadujícím Zlatým Ámosem Lukášem Lisem ze Základní školy Soběslav a nechyběl ani Jan Amos.

04. října 2017pokračování článku

Učitelé mají opět šanci získat titul Zlatý Ámos

Jubilejní 25. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos bude odstartován v předvečer Světového dne učitelů a vyvrcholí tradičně koncem března, kdy svůj Den učitelů slaví čeští pedagogové. Žáci základních a středních škol tak od čtvrtka 5. října budou moci navrhovat své kandidáty na titul Zlatý Ámos.

02. října 2017pokračování článku


Nominovaní kandidáti

Arnoštová JaroslavaArnoštová Jaroslava

Základní škola Ústí nad Labem Vojnovičova 620/5
Ústí nad Labem
Přihláška kompletní
Bakalová LucieBakalová Lucie

Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov
Holešov
Postupuje do finále
Zlínská Ámoska 2018. Dětská Ámoska 2018. Ámoska chemikář 2018.
Blábolilová JanaBlábolilová Jana

8 ZŠ Louny
Louny
Přihláška kompletní
Boháč MartinBoháč Martin

ISŠ Vysoké nad Jizerou
Vysoké nad Jizerou
Přihláška kompletní
Čečák MichalČečák Michal

ZŠ s RvJ K Milíčovu
Praha 4/11
Postupuje do semifinále
Ámos matikář 2018.
Čimerová LucieČimerová Lucie

Základní škola Městec Králové
Městec Králové
Postupuje do finále
Ámos Středočeského kraje 2018. Ámos češtinář 2018.
Dobrovolná VeronikaDobrovolná Veronika

ZŠ Lyčkovo náměstí
Praha 8
Přihláška kompletní
Dužík JosefDužík Josef

PORG Ostrava
Ostrava-Vítkovice
Postupuje do semifinále
Moravskoslezský Ámos 2018.
Dvořáková EvaDvořáková Eva

Základní škola Čechtice
Čechtice
Přihláška kompletní
Fousová TerezaFousová Tereza

Gymnázium Špitálská
Praha 9 - Vysočany
Postupuje do finále
Friedová KateřinaFriedová Kateřina

ZŠsRVJ K Milíčovu
Praha 4
Přihláška kompletní
Gronská RadmilaGronská Radmila

FZŠ Olomouc, Hálkova
Olomouc
Přihláška kompletní
Helcl Hoffmannová HanaHelcl Hoffmannová Hana

ZŠ Průhonice
Průhonice
Přihláška kompletní
Hübnerová JitkaHübnerová Jitka

ZŠ Vratislavice nad Nisou
Liberec 30
Postupuje do semifinále
Liberecká Ámoska 2018.
Hůrková JolanaHůrková Jolana

Základní škola Brno, Arménská 21, p.o.
Brno
Postupuje do semifinále
Jihomoravská Ámoska 2018.
Chudomelová IvaChudomelová Iva

ZŠ Průhonice
Průhonice
Přihláška kompletní
Jedličková EvaJedličková Eva

Gymnázium a Střední odbarná škola ekonomická, Vimperk, Pivovarská 69
Vimperk
Přihláška kompletní
Juráček PetrJuráček Petr

Mateřská škola a Základní škola Ostopovice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace
Ostopovice
Přihláška kompletní
Kadlec DanielKadlec Daniel

ZŠ a MŠ Domažlice -
Domažlice
Postupuje do semifinále
Kahounová MilušeKahounová Miluše

Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborná škola, EKONOM, o.p.s.
Litoměřice
Přihláška kompletní
Kaňkovský MichalKaňkovský Michal

ZŠ Oblačná Liberec
Liberec
Přihláška kompletní
Kašparová MichaelaKašparová Michaela

Sunny Canadian International School
Jesenice, Osnice
Přihláška kompletní
Kerlínová VěraKerlínová Věra

Střední škola, Bohumín, příspěvková organizace
Bohumín
Přihláška kompletní
Kousalová AndreaKousalová Andrea

Zš a Mš Pramínek
Brno
Přihláška kompletní
Křenková HanaKřenková Hana

ZŠ Dukelská
Strakonice
Postupuje do semifinále
Ámoska Jihočeského kraje 2017.
Kucková MilušeKucková Miluše

ZŠ Bakalovo nábř.
Brno
Přihláška kompletní
Kučerová RadkaKučerová Radka

Základní škola Terezín
Terezín
Přihláška kompletní
Lisičanová AnitaLisičanová Anita

Základní škola Cerekvice nad Loučnou, okres Svitavy
Cerekvice nad Loučnou
Přihláška kompletní
Lísková HelenaLísková Helena

Základní škola Ladova
Litoměřice
Postupuje do finále
Ámos sympaťák 2018.
Lužová EvaLužová Eva

Základní škola T. G. Masaryka Otrokovice, příspěvková organizace
Otrokovice
Přihláška kompletní
Meszáros JosefMeszáros Josef

ZŠ Pražačka
Praha 3
Přihláška kompletní
Michálek DavidMichálek David

Základní škola a Mateřská škola Nymburk, Tyršova 446 – příspěvková organizace
Nymburk
Přihláška kompletní
Mlčochová KarolínaMlčochová Karolína

Trivis - SŠ veřejnoprávní Prostějov
Prostějov
Postupuje do semifinále
Olomoucká Ámoska 2018.
Mutina PetrMutina Petr

Základní škola Praha-Lipence
Praha 5
Přihláška kompletní
Náhlý BohumírNáhlý Bohumír

Základní škola Horní Lideč
Horní Lideč
Přihláška kompletní
Oralová KateřinaOralová Kateřina

zš.sv.Voršily
Praha 1
Přihláška kompletní
Padevět MichalPadevět Michal

Základní a mateřská škola Kladno
Kladno
Přihláška kompletní
Pejšová KateřinaPejšová Kateřina

ZŠ Vejprnice
Vejprnice
Postupuje do semifinále
Ámoska Plzeňského kraje 2018.
Pekařová JanaPekařová Jana

ZŠ Skálova
Turnov
Přihláška kompletní
Pelikánová EvaPelikánová Eva

ZŠ Nové Město nad Metují, Komenského 15
Nové Město nad Metují
Přihláška kompletní
Pištorová RadkaPištorová Radka

Základní škola nám. Curieových
Praha 1
Postupuje do semifinále
Pražský Ámos 2018.
Pobříslová MartinaPobříslová Martina

Základní škola Josefa Kajetána Tyla a Mateřská škola Písek, Tylova 2391
Písek
Přihláška kompletní
Rotová JanaRotová Jana

Z.Š.Nová Role
Nová Role
Přihláška kompletní
Roubalová EvaRoubalová Eva

5.ZŠ Jindřichův Hradec
Jindřichův Hradec
Přihláška kompletní
Samohýlová MichaelaSamohýlová Michaela

ZŠTlumačov
Tlumačov
Přihláška kompletní
Savka VáclavSavka Václav

ZŠ Bohumila Hynka Cvikov
Cvikov
Přihláška kompletní
Schubertová MonikaSchubertová Monika

Základní škola Postoloprty, okres Louny
Postoloprty
Přihláška kompletní
Sikora DominikaSikora Dominika

ZŠ Jana Babáka
Brno
Přihláška kompletní
Šindelář JanŠindelář Jan

2.základní škola Bezručova Říčany, příspěvková organizace
Říčany
Postupuje do finále
Špád ŠtěpánŠpád Štěpán

Gymnázium Jaroslava Vrchlického
Klatovy
Přihláška kompletní
Švestková RomanaŠvestková Romana

Základní škola a Mateřská škola
Jistebnice
Přihláška kompletní
Trnka JaroslavTrnka Jaroslav

Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov
Pelhřimov
Přihláška kompletní
Turek DavidTurek David

Základní škola T.G.Masaryka a gymnázium Česká Kamenice
Česká Kamenice
vítězÚstecký Ámos 2018.
Vavrincová AnetaVavrincová Aneta

Základní škola Kolín II
Kolín II
Přihláška kompletní
Vochozka VladimírVochozka Vladimír

ZŠ Planá nad Lužnicí
Planá nad Lužnicí
Přihláška kompletní
Ámos fyzikář 2018.
Žáková JitkaŽáková Jitka

Základní škola GALAXIE s.r.o.
Nový Jičín
Přihláška kompletní


30. ROČNÍK - 2022/2023

29. ROČNÍK - 2021/2022

28. ROČNÍK - 2020-2021

27. ROČNÍK - 2019-2020

26. ROČNÍK - 2018-2019

25. ROČNÍK - 2017-2018

24. ROČNÍK - 2016-2017

23. ROČNÍK - 2015-2016

22. ROČNÍK - 2014-2015

21. ROČNÍK - 2013/2014

20. ROČNÍK - 2012/2013

19. ROČNÍK - 2011/2012

18. ROČNÍK - 2010/2011

17. ROČNÍK - 2009/2010

16. ROČNÍK - 2008/2009

15. ROČNÍK - 2007/2008

14. ROČNÍK - 2006/2007

13. ROČNÍK - 2005/2006

12. ROČNÍK - 2004/2005